כוכבת "בוורלי הילס 90210" מתכוננת למותה: "רוצה שלאהובים שלי תהיה הסתגלות קלה יותר"

שאנן דוהרטי חשפה כי היא נפטרת מהרכוש שצברה במהלך חייה, כדי להקל על אמה לאחר מותה. "העדיפות שלי כרגע היא אמא שלי - אני יודעת שזה יהיה לה קשה אם אמות לפניה, אני לא רוצה שבנוסף למוות שלי יהיו לה ארבע יחידות אחסון מלאות ברהיטים"

שאנן דוהרטי
שאנן דוהרטי | צילום: shutterstock

השחקנית שאנן דוהרטי התפרסמה בשנות ה-90 בזכות התפקיד האייקוני שלה כברנדה וולש בסדרת הנוער "בוורלי הילס 90210". מאז היא כיכבה גם בסדרה "מכושפות" אך בשנים האחרונות היא בעיקר נאבקת במחלת הסרטן, מאז שאובחנה בשנת 2015. בריאיון מ-2020 חשפה כי היא בשלב הרביעי של סרטן השד ובנובמבר האחרון שיתפה שהסרטן התפשט לעצמות.

שאנן דוהרטי וג'ייסון פריסטלי
שאנן דוהרטי וג'ייסון פריסטלי | צילום: shutterstock

אתמול (ב'), היא סיפרה בפודקאסט שלה, Let's be Clear, שהיא מתכוננת למותה ושיתפה שהיא נותנת ומוכרת פריטים שצברה והכניסה לאחסון במטרה להקל על אמה במקרה שהיא תלך לעולמה תוך כדי הטיפולים. "העדיפות שלי כרגע היא אמא שלי - אני יודעת שזה יהיה קשה לה אם אמות לפניה", אמרה דוהרטי בדמעות. "בגלל שזה הולך להיות לה כל כך קשה, אני רוצה שדברים אחרים יהיו הרבה יותר קלים. אני לא רוצה שיהיה לה יותר מדי דברים להתמודד איתם. אני לא רוצה שיהיו לה ארבע יחידות אחסון מלאות ברהיטים".

לכתבות נוספות בסלבס חו"ל:

השחקנית, שמנהלת בחודשים האחרונים דיאלוג פתוח מאוד לגבי המוות שלה בפודקאסט, הוסיפה ואמרה שהנטייה שלה לקניות של עתיקות הביאה לאוסף עצום של רהיטים, ושזה מעציב אותה שהם נמקים במתקן אחסון. "אני לא באמת נהנית מהאוסף וגם אחרים לא, האם אני באמת צריכה משהו מזה?" אמרה על הפריטים, "התשובה היא לא, אף אחד מאיתנו לא באמת צריך את כל הדברים שיש לנו, וכולנו יכולים קצת לשחרר ולא להפוך לאגרנים".


דוהרטי כאמור מוכרת את הרהיטים בשביל לטייל עם אמה ברחבי העולם. "אני זוכה ליצור זיכרונות שונים עם האנשים שאני אוהבת", אמרה בפודקאסט. "הרהיטים לא באמת מביאים לי שמחה, אבל מה שכן מביא לי שמחה זה לקחת את אמא שלי למקומות שהיא תמיד רצתה ללכת אליהם". דוהרטי גם הבהירה שהחופשות שהיא מתכננת עם אמה אינן קשורות לכסף שהיא מתכננת להשאיר לאהוביה לאחר מותה.

השחקנית אובחנה כחולה בסרטן השד ב-2015, אך חשפה זאת רק בפברואר 2020, וחשפה שהיא כבר בשלב 4. ביוני 2023 שיתפה סרטון ברשתות החברתיות על הליך כירורגי להסרת גידול מראשה (שצולם עוד בינואר), ובנובמבר האחרון סיפרה שהסרטן התפשט לעצמות.