לאן נעלמה בריטני ספירס?

שנה לאחר סיום האפוטרופסות, מעריציה של בריטני ספירס חוששים שהסיפור לא באמת נגמר: חשבון האינסטגרם שלה מושבת לעיתים קרובות, בקרבה מחשידה לדיונים בבית המשפט בעניינה, חלק מהתכנים שהיא מעלה לא הגיוניים למי שמכיר את ההיסטוריה המשפחתית של הזמרת, יש הטוענים שהסרטונים בהם היא רוקדת בביתה הם לא מהשנה האחרונה, וחלקם אף גורסים כי בעלה סאם אסגרי הוא חלק מצוות ניהול שעדיין מחזיק את בריטני ספירס שבויה. אז איפה את בריטני?

בריטני ספירס
בריטני ספירס | צילום: shutterstock

לפני כשנה תנועת המחאה FREEBRITNEY# הצליחה להעלות לשיח הציבורי את נושא האפוטרופסות של בריטני ספירס, שנמשכה כ-13 שנה. למרות שרבים חשבו שמעריציה פרנואידים וקונספירטיביים, המחאה התפשטה והובילה לבדיקה משפטית, מה שלבסוף הוביל לביטולה של המשמורת בנובמבר 2021. ההסדר המשפטי, השנוי במחלקות, שנכנס לתוקף בשנת 2008 קבע כי השליטה המוחלטת בענייניה הכספיים והאישיים ניתנה לאביה ג'יימי ספירס וקבוצת עורכי דין. מאז השחרור, בריטני גינתה את משפחתה והאשימה את אימה, אחותה ואחיה בהעלמת עין בזמן שהיא נשלטת ומאויימת ע"י אביה. עד היום מתנהל משפט בו בריטני תובעת את אביה ומשפחתה בשלל סעיפים.

מאז שבוטלה המשמורת, בריטני החלה לפרסם תמונות וסרטונים ברשתות החברתיות, תוך כדי שהיא חושפת חוויות איומות שעברה תחת אחריותו של אביה החל מאשפוז כפוי, האזנות סתר, מצלמות בחדר השינה ואף התקן תוך רחמי שמנע ממנה להיכנס להיריון. בשנה האחרונה היא הספיקה להתחתן עם בן זוגה בחמש השנים האחרונות, סאם אסגרי, ולמרות שהיה נראה שהכל מתקדם בדרך חיובית, לאחרונה מעריציה הנאמנים של זמרת הפופ המצליחה טרודים. טרודים מאוד. התנהלותה ברשתות החברתיות עוררה דאגה רבה ויצרה טרנד חדש תחת ההאשטאג #WHERESBRITNEY. חלק ממעריציה טוענים שהרשתות החברתיות שלה נשלטות על ידי מישהו אחר, בעוד שאחרים אפילו מרחיקים לכת וחושבים שהיא נעדרת.

2avalt
הפוסט שהסעיר את הרשת: בריטני מחמיאה לאחותה דווקא ביום ההולדת שלה | צילום: אינסטגרם

אחד הפוסטים שהציתו את החשדות היה תמונה של בריטני בעודה ערומה באמבטיה, מלווה בכיתוב המשונה "אני אוהבת למצוץ (suck). לעולם לא יהיו תמונות מקצועיות... למצוץ בא לי בקלות. תקפצו לי". הפוסט גרר מאות תגובות שטענו שאין סיכוי שבריטני היא זו שפרסמה את הפוסט הזה. מאז, הכיתוב המשונה נמחק מהפוסט, אך התמונה נשארה.

יום הולדת חגיגה נחמדת?

אבל הסערה האמיתית התחילה לפני 6 ימים, ביום הולדתה של בריטני ב-2 בדצמבר. דווקא אז, עלה בחשבון האינסטגרם הפרטי של בריטני פוסט עם תמונתה של אחותה, ג'יימי לין ספירס, בליווי הכיתוב: "זה יום ההולדת שלי, אבל את הלב שלי, ואני חושבת עליך. ברכות על היותך אמיצה, מעוררת השראה וחושפת את הקרביים שלך בתוכנית החדשה. את לא לבד, אם מישהו יודע איך זה מרגיש, זו אני. אחותי הקטנה, אני אוהבת אותך".

המחווה אמנם נראית מתוקה, אבל מי שמכיר את ההיסטוריה המשפחתית של הזמרת מצא את הפוסט הזה הזוי כרעם ביום בהיר. בחודשים האחרונים בריטני לא מפסיקה להשתלח במשפחתה בכלל, ובאימה ובאחותה בפרט, על כך שהעלימו עין בזמן שהיא נאבקת על חייה. היא אף קראה לאחותה חלאה וגינתה אותה באופן חריף, לאחר שזו האחרונה פרסמה ספר זכרונות על חייה ועל כל מה שעבר על משפחתה בתקופה האחרונה.

בריטני ספירס ובעלה הנוכחי, סאם אסגרי
בריטני ספירס ובעלה הנוכחי, סאם אסגרי | צילום: Shutterstock

מה שבעיקר הסעיר את הרשת היו הסרטונים של בעלה סאם ביום הולדתה. סאם פרסם באינסטגרם הפרטי שלו את ההכנות ואת החגיגות ביום הולדתה - אך באף אחד מהסרטונים לא רואים את בריטני. בסרטון אחד נדמה שבריטני מחזיקה את המצלמה ומצלמת אותו שר לה "יום הולדת שמח". בסרטון אחר רואים אותו מתארגן ומסדר לה שולחן עמוס בפרחים, נרות ועוגה, ובסרטון שלישי, למרות ששומעים את בריטני, רואים אותו טועם מאותה עוגת יום הולדת. בסרטון נוסף, רואים את סאם "מתלונן" על כך שהשניים מאחרים למסעדת "נובו" בגלל שבריטני מצלמת תוכן לאינסטגרם שלה. רק בסרטון האחרון ניתן לראות לחצי שניה את בריטני בשמלה לבנה ליד אישה לא מזוהה.

מעריציה טוענים שאם זו אכן בריטני, והיא אכן צילמה תוכן לאינסטגרם שלה, איפה התוכן המדובר? בגלילה מהירה בחשבון האינסטגרם שלה לא תוכלו למצוא לא את התמונות הללו, ולא את השמלה הזו. כמו כן, לטענתם, הקול שנשמע בסרטונים הוא לא של בריטני: "למה זה נשמע כאילו הם מנגנים קטעי סאונד מהקול שלה? איפה בריטני?", זועקים המעריצים.

אם הם יצאו למסעדה, איפה התיעוד?

טענה נוספת של המעריצים קשורה במסעדה אליה סאם טען שהם מאחרים. המסעדה המדוברת היא מסעדת "נובו", אחת המסעדות המפורסמות בלוס אנג'לס, ואם אכן בריטני וסאם יצאו למסעדה, למה אין אף פפראצי או תיעוד של השניים נכנסים או יוצאים ממנה? יתרה מכך, בריטני פרסמה באותו יום שהיא חולה בשפעת. למה שהיא תצא למסעדה כשהיא חולה? פרופיל כלשהו העלה תמונה, שהפכה מאז ויראלית, שלטענתו צולמה באותו הערב ובאותה המסעדה. בתמונה נראית בריטני מחזיקה ומנשקת תינוק. אך במקום לפזר את האפלה, היא רק החמירה את המצב - בריטני לא מצולמת באותם הבגדים מהסרטון של סאם בו הוא טוען שהם מאחרים למסעדה. עד לכתיבת שורות אלו לא נמצאה שום הוכחה שהשניים אכן היו במסעדה.

3cunrj
הפוסט שגרר מאות תגובות הטוענות שאין סיכוי שבריטני היא זו שפרסמה אותו | צילום: אינסטגרם

מי מוחק את האינסטגרם שלה?

בנוסף למספר הפוסטים המשונים, בחמשת החודשים האחרונים, חשבון האינסטגרם שלה הושבת 4 פעמים באופן מפתיע, ולאחרונה גם היוזר שלה השתנה, ועד לכתיבת שורות אלו היא עדיין רשומה תחת היוזר Channel 8.

בנובמבר האחרון, חשבון האינסטגרם שלה הושבת לאחר שסירבה להצטרף לשידור חי שבעלה סאם אסגרי ערך ונשמעה ברקע מגיבה: "אני לא רוצה להצטרף. אין לי מה להגיד להם עכשיו, אני כל הזמן עושה לייבים". הלייב הזה מחשיד במיוחד כי שומעים את בריטני אומרת שהיא כל הזמן עושה לייבים, אך בפועל היא מעולם לא עלתה בשידור חי באינסטגרם.

באוקטובר הזמרת נעלמה מהרשת לאחר שהעלתה פוסט בו היא מסבירה כיצד משפחתה התייחסה אליה במהלך האפוטרופסות. "אבא שלי תמיד אמר לי שאני שמנה. אף פעם לא הרגשתי יפה או טובה מספיק. מה שבעיקר גרם לי להרגיש מכוערת היה הפחד ממה שהוא יעשה לי... נראיתי לא נינוחה, לא מושכת, לא הרגשתי בעורי", כתבה בפוסט שלאחריו חשבונה הושבת.

בנוסף, לא מעט מעריצים שמו לב למקריות משונה - חשבון האינסטגרם שלה מושבת בכל פעם שיש דיון נוסף בבית המשפט בעניינה. לטענתם, המשפט מתנהל נגד אנשים מאוד חזקים בתעשייה שגורמים לה להמשיך להיראות מטורפת וחסרת שליטה ברשתות החברתיות, ואז למחוק את החשבונות כמה ימים לפני כל דיון.

מי מנהל את חשבון האינסטגרם של בריטני ספירס? | צילום: אינסטגרם

רצף האירועים גרמו למעריציה לטעון בתוקף כי בריטני נעדרת ושהיא עדיין נמצאת תחת שליטה כוחנית ומגבילה. טיקטוקרית אחת תחת היוזר @botchvideo צברה למעלה מחצי מיליון צפיות בחשבון הטיקטוק שלה, בו היא דנה בנושא. "בריטני ספירס לא שולטת בחשבון שלה. זה לא היא. היא לעולם לא תגיד חצי מהדברים שכתובים בפוסטים. היא לא חופשיה", טענה.

המעריצה, יחד עם מעריצים נוספים, מסבירה שבריטני לא התראיינה בשידור חי בשום מקום כבר כמה שנים, שתוספות השיער שיש לה בתמונות הן אלו שהיו לה בזמן מגפת הקורונה, ושכל התוכן שעולה לרשתות שלה הוא תוכן ישן, בין אם מדובר בסרטונים שלה רוקדת, מדגמנת או בחופשה - למעשה מאז שבוטלה המשמורת, לא באמת ראינו את בריטני.

הערב (חמישי) נראה שחשבונה קם לתחייה, ובאזור השעה 21:00 (שעון ישראל) פורסם פוסט משונה עם הכיתוב "מי מדבר מאחורי גבי? אלוהים ישמור, אני חושב שאני מפחדת להסתכל אחורה. אלוהים, אני אוהבת את כולכם". אך מאז, גם הוא הספיק להימחק.

הפוסט האחרון עד לכתיבת שורות אלו | צילום: אינסטגרם

בימים אלו ההאשטאג #WheresBritney מתפשט כמו אש בשדה קוצים ומוכיח שאלפי אנשים עדיין מודאגים מהזמרת. האם צבא בריטני פרנואיד ומלא קונספירציות או ששוב לאור ההיסטוריה, נגלה בסוף שהוא דובר אמת? ואם אכן מדובר בקונספירציות חסרות בסיס - לאן נעלמה בריטני ספירס?