עם שמלה בצבעי דגל פלסטין: קייט בלאנשט צעדה על השטיח האדום בפסטיבל "קאן"

האם זוכת האוסקר קייט בלאנשט, ניצלה את הנוכחות שלה בפסטיבל קאן כדי להביע תמיכה בפלסטין כשצעדה על השטיח האדום בשמלה שיצרה הומאג' לדגל? לא בטוח אבל סביר להניח שכן

קייט בלאנשט
קייט בלאנשט | צילום: רויטרס

בצל הביטול של הקרנת סרט זוועות השבעה באוקטובר בפסטיבל קאן בשל חשש "איום בטחוני חמור", נראה שמחוות פרו פלסטינית כן עשו את דרכם לשטיח האדום. השחקנית וזוכת האוסקר קייט בלאנשט השתתפה אמש בהקרנת הבכורה של הסרט "השוליה" בפסטיבל קאן 2024 כשהיא לבושה בשמלה שכמעט ללא ספק נראתה כהפגנת סולידריות עם הפלסטינים על רקע המלחמה. הכוכבת בת ה- 55, לבשה שמלה בהתאמה אישית של המעצב הקולומביאני-צרפתי היידר אקרמן עבור ז'אן פול גוטייה מקולקציית הוט קוטור אביב 2023, אשר שוחררה לאחר פיגועי הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר בישראל.

קייט בלאנשט
קייט בלאנשט | צילום: רויטרס

לשמלה השחורה של בלאנשט היה גב סאטן משי ורוד ובטנת סאטן משי אמרלד ירקרק. בעודה צועדת ומצטלמת על השטיח האדום, הרימה השחקנית את גב השמלה כדי למשוך את תשומת הלב לבטנה הירוקה ובכך בשילוב עם השטיח האדום שמתחת לרגליה, יצרה הומאז' עדין אך בולט לדגל הפלסטיני. בלאנשט התבטאה לא פעם כשהיא תומכת בעזה, לאחרונה דיברה בפני מליאת הפרלמנט האירופי כשגרירת רצון טוב בסוכנות הפליטים של האו"ם, כדי לבקש "הפסקת אש הומניטארית מיידית" בעזה. למרות שמהפקת פסטיבל קאן אסרו מראש על הפגנות פלסטין במהלך 11 הימים של האירוע - נראה שהצהרתם של בלאנשט ואקרמן נשמעה בכל זאת, וזו תזכורת לאחד מעמודי התווך של האופנה... מחאה.