תגובה ציונית הולמת

ידיעה שהתפרסמה באתר ynet על הצתת אוהל ברוטשילד הוסרה ממנו במהלך סוף השבוע לאחר שהתברר שהייתה לא מאוזנת והובאו בה פרטים לא מדויקים שנמסרו לאתר על ידי פעילי ימין

סדק חברתי
סדק חברתי | צילום: צילום מסך

פעילי הימין שהצטרפו למחאה ברוטשילד השבוע יכולים ללמד את ארגוני השמאל כיצד עושים יחסי-ציבור, והקורבן הראשון הוא האתר ynet. ידיעה שהתפרסמה באתר על הצתת אוהל בשדרות רוטשילד הוסרה ממנו במהלך סוף השבוע לאחר שהתברר שהייתה לא מאוזנת והובאו בה פרטים לא מדויקים שנמסרו לאתר על ידי פעילי ימין.

 

ביום חמישי אחר הצהריים פרסם ynet ידיעה של הכתב בועז פיילר תחת הכותרת "הוצת אוהל פעילי ימין ברושטילד; שניים נעצרו". בכתבה תואר דבר הצתה של אוהל השייך לפעילי ימין והובאו בה דבריו של עד ראיה לפיו מי שאחראי להצתה הם חברי קבוצת השמאל "אנרכיסטים נגד הגדר" שגם תוארו כמתנכלים באופן קבוע לפעילי הימין.

 

פרסום הכתבה עורר את זעמם של אנשי השמאל שטענו כי הפרסום של ynet הוא בלתי מבוסס ומוטה פוליטית, והצביעו על כך שעד הראייה שדבריו הובאו באריכות בכתבה הוא פעיל הימין מאיר ברטלר. פעילת שמאל מסרת בתגובה לכתב ynet כי "מדובר בהאשמת שווא שכל מטרתה היא הכפשה".

 

 

כשלוש שעות לאחר פרסום הכתבה התברר כי המציתים שנעצרו על-ידי המשטרה הם עוברי אורח שאינם קשורים לפעילי השמאל, אך ב-ynet הדברים לא עודכנו אלא הוחלט להסיר את הידיעה כולה מהאתר.

 

"ברגע שהיו שני עצורים בהקשר למחאת האוהלים, לא יכולנו להתעלם מהנושא והיינו חייבים להעלות על זה ידיעה", אומר לנענע10 גורם ב- ynet. "כנראה שהיו בימין מי שזיהו את הצורך הזה, וניצלו אותו למסירת מידע שגוי. ככל הידוע לי, לא ניתן היה לקבל תגובה של העצורים ולברר את הקשר הפוליטי שלהם כי הם היו אלימים, ולכן טוב שהכתבה הזו כבר לא באוויר".

 

ב-ynet בחרו שלא להגיב.