סוף דבר: "אחר" של רון מיברג נסגר

מיברג: "האתר עלה כסף רב מכיסי הפרטי בלבד. המשך הפעלתו גבל בחוסר אחריות מבחינתי. לא אנקוב בסכום, אבל הוא היה משמעותי"

העיתונאי רון מיברג.
העיתונאי רון מיברג. | צילום: ערוץ 10

מגזין האינטרנט "אחר" של רון מיברג, נסגר כשנה לאחר עלייתו לאוויר, כך הודיע היום האחרון במכתב שפורסם הבוקר (ראשון) בבלוג "וולווט אנדרגראונד" של דבורית שרגל.

 

הסיבה לסגירתו של האתר, שקוראיו נתבקשו להיות מנויים או קוראים בתשלום, הינה כלכלית, כפי שמסביר מיברג במכתבו: "האתר עלה כסף רב מכיסי הפרטי בלבד. המשך הפעלתו גבל בחוסר אחריות מבחינתי. לא אנקוב בסכום, אבל הוא היה משמעותי". עוד עולה מהמכתב כי מיברג מאשים רק את עצמו בכשלון, והוא פותח את מכתבו במשפט "לכישלון הזה יש אב אחד: אני".

 

פתיחתו של "אחר" נשקלה במסגרת מעין סקר גולשים פורסמה לראשונה בנענע10, וקשיו הכלכליים של המגזין האינטרנטי ניכרו כבר לפני מספר חודשים, כאשר אחד הכותבים, איתמר שאלתיאל, פרסם פוסט זועם בבלוג שלו על כך שלא קיבל תשלום עבור כתיבתו לאתר בתחילת יולי השנה. שאלתיאל סיפר בזמנו לנענע10 כי גם מעצבת האתר, פזית בנימין, עדיין לא קיבלה נכון לזמנו את התשלום עבור עבודתה, ומטרת הפרסום היתה להזהיר כותבים אחרים.

 

גם את תגובתו בעניין זה בחר מיברג לפרסם בזמנו ב"וולווט", במסגרתה התנצל על העיכוב, תרץ אותו בעיסוקיו האחרים והבטיח לשלם בתוך שבוע. שאלתיאל אכן קיבל את התשלום. את פזית בנימין לא ניתן היה להשיג עד פרסום הכתבה. המחיר הגבוה יחסית, 100$ לאייטם, שהובטח לכותבים, בצירוף העיכוב בתשלומים אותתו עוד אז על קריסתו הצפויה של הפרוייקט.