איך מתמודדת העיתונות הדתית עם סיקור פרשת אלון?

אמלי עמרוסי מ"ישראל היום" ועוזי ברוך מערוץ 7 מספרים על האוירה הקשה בציונות הדתית ועל הקושי לסקר באובייקטיביות עיתונאית את החשדות למעורבותו של הרב מוטי אלון בפרשיית מין. "הוא כמו שילוב של שלמה ארצי, ארז טל ואסא שנכשל בציפור הנפש שלנו"

(8:28 דקות)

עוזי ברוך, עורך אתר האינטרנט של ערוץ 7 ואמלי עמרוסי, עיתונאית מ"ישראל היום", מספרים מה מתחולל בציונות הדתית ומה עובר עליהם כעיתונאיים דתיים מאז נכרכה פרשיית מין בשמו של הרב מוטי אלון.

"רעידת אדמה עברה על כוחתינו", מתארת עמרוסי, "שואלים אותי מה זה הרב אלון בשבילנו? זה כמו דמות שהיא שילוב של שלמה ארצי, ארז טל, אסא כשר ודיקאן של אחת האוניברסיטאות נכשל במשהו שהוא ציפור הנפש".

עוזי ברוך מספר כי באתר ערוץ 7 המחוייב לפגוע לפי ההלכה ולא לפגוע ברבנים - חוסם טוקבקים בנושא. "יש כאן מצד את פורום 'תקנה' שמורכב מרבנים חשובים מאוד ומצד שני גדולתו של הרב מוטי אילון - אתה נכנס פה לפלונטר שאתה מעלה ידיעה כזאת ואתה יכול לראות את התגובות של הגולשים. חלקן השמצות", הוא מסביר.

עמרוסי מספרת על ההתלבטות של העיתונאים הדתיים שמסקרים את הסיפור. "יש לנו התלבטויות שהם קצת שונות מהעמיתים שלנו. אחר יכול להחליט שהוא לא מכנה אותו הרב מוטי אלון - אצלנו זה קריעה בבשר החי. קשה מאוד לוותר על התואר ב גם כשמישהו סרח". בנוסף היא מספרת כי רבים מהקולגות שלה מתלבטים עד כמה להביא את הפרטים שחלקם "על גבול הפורנוגרפיים", לדבריה.

יותר מעשרה רבנים נמצאים בפיקוח בגלל מעשים אסורים, על חלק מאותם רבנים הטילו חברי הפורום הדתי נגד ניצול מיני "תקנה" - מגבלות שונות. היועץ המשפטי לממשלה הורה מצידו אתמול למשטרה לבדוק אפשרות לחקירה פלילית נגד הרב אילון על הטרדות מיניות.