איציק אלגרט עדיין בשבי: "ילדיו שבדנמרק מפחדים לחשוף את זהותם"

איציק אלגרט נחטף מביתו שבקיבוץ ניר עוז בשבת השחורה. רק חודש וחצי אחרי שנחטף התבשרו בני משפחתו שהוא בחיים, אך פצוע. אחיו הסביר שלדעתו עסקה נוספת תוכל להגיע רק באמצעות לחץ בין לאומי, והביע את הערכתו לפעילות הצבאית שנעשית: "צה"ל עושה עבודה מטורפת כדי שהחטופים יחזרו"

זמן צפייה: 12:50

איציק אלגרט, בן 68, נחטף מביתו שבקיבוץ ניר עוז בשבת השחורה. למשפחתו לא היה מידע אודות מצבו עד שאחת החטופות מהקיבוץ שוחררה וסיפרה שאיציק פצוע, אך בחיים. אחיו דניאל אלגרט סיפר בריאיון לירדן הראל ואלעד זוהר על הפחד שחווים ילדיו של איציק הגרים בדנמרק: "הם מפחדים להיחשף כי מוסלמים יכולים לפגוע בהם".

לכתבות נוספות:

מצבו של איציק לא היה ידוע עד שחלק מהחטופים שוחררו ובישרו על מצבו. "קיבלנו אינפורמציה שאיציק ירוי ביד, הוא קיבל טיפול רפואי וראו שהוא בסדר ומדבר", סיפר דניאל. "שמחנו מאוד לשמוע את זה, אבל יש שם עוד חטופים חוץ ממנו".

איציק הוא בעל אזרחות דנית ושני ילדיו מתגוררים בדנמרק. "יש לו שני ילדים שמפחדים לחשוף את הזהות שלהם. הם מפחדים להיחשף כי מוסלמים יכולים להגיע אליהם הביתה ולתקוף אותם". לדבריו, "בעולם צריכים להבין שזו לא בעיה יהודית או ישראלית, זו בעיה עולמית. מישהו אמר לי ואולי בצדק 'אולי לא כל המוסלמים טרוריסטים, אבל כל הטרוריסטים הם מוסלמים'".

איציק אלגרט
איציק אלגרט

הוא התייחס לחילוקי הדעות בין משפחות החטופים: "אם לכל משפחות החטופים הייתה דעה אחת כנראה היינו טועים, עדיף שיהיו מספר דעות, עדיף שיהיה דיון וויכוח. מטה משפחות החטופים זה הנס הכי גדול שקרה לנו, זה הגוף שהוציא אותנו מהחושך לאור. אני לא רוצה לתאר לעצמי איפה הייתי עכשיו אם לא היה לי את הדבר הזה".

איציק סבור שאם ישראל תגיע לעסקה עם חמאס זה יקרה רק בעזרת לחץ בין לאומי. "רק מדינות העולם יוכלו להביא אותנו לעסקה, כמו בעסקה הקודמת". בנוסף, הוא הביע את הערכתו לפעילות הצבאית שנעשית: "הצבא עושה עבודה באמת מטורפת כדי שכל העסק הזה ייגמר. אין לי מילים להביע את הערכה וההקרבה שהאנשים שם מוכנים לעשות כדי שהחטופים יחזרו וכדי שנשיג את כל מטרות המלחמה".