נעמה לוי עדיין בשבי: "אות החיים שקיבלנו ממנה היה אוויר לנשימה, אבל רק לזמן קצר"

נעמה לוי נחטפה מבסיס נחל עוז, ותיעודה מובלת לג'יפ כשהיא פצועה ומדממת הוא אחד מהסרטונים שנחקקו לכולנו בלב בשבעה באוקטובר. סבא של נעמה סיפר על חוסר התקווה ("שלושה חודשים היא שם והעסק תקוע") ושיתף בדאגה: "כל עוד לא קבעו שהמטרה הראשונה היא להחזיר את החטופים, זה לא יקרה"

זמן צפייה: 04:44

נעמה לוי בת ה-19 נחטפה מבסיס נחל עוז בשבעה באוקטובר ומוחזקת בשבי חמאס כבר 93 ימים. סבה, שאול לוי, סיפר בריאיון לליאור קינן על הדאגה הגדולה ממצבה ואות החיים שקיבלו: "זה היה אוויר לנשימה, אבל רק לזמן קצר".

לכתבות נוספות:

"ראינו סרטון שבו סוחבים אותה לג'יפ בשבעה באוקטובר, ואחרי תקופה ארוכה שבה לא ידענו מה עלה בגורלה קיבלנו אות חיים מחטופות שחזרו הביתה. זה היה אוויר לנשימה, אבל רק לזמן קצר", סיפר שאול. "שלושה חודשים שהיא שם, והעסק תקוע. אני כבר לא אומר שצריך להשיב את החטופים, אלא צריך להציל את החטופים. זה הדבר שכרגע מעסיק אותנו".

נעמה לוי
נעמה לוי

לדבריו, "יש את הפרדיגמה הזאת שחוזרים עליה פעם אחרי פעם שככל שהתמרון הצבאי יגדל כך הסיכוי להביא את החטופים הביתה יגבר גם הוא, מי המציא את זה בכלל? מי קבע שכאשר נותנים להם מים, מזון, דלק, תרופות וכל הדברים שמאפשרים להם להמשיך להתקיים, שנוכל להגיע בסופו של דבר למצב שהם יחזירו את החטופים? כל עוד לא קבעו שהמטרה הראשונה היא להחזיר את החטופים, זה לא יקרה".