צחי עידן עדיין בשבי: "הילדים בוכים, מתגעגעים לאבא. יש פה משפחה קרועה"

צחי עידן נחטף מביתו בנחל עוז לאחר שמחבלי חמאס רצחו את בתו מעיין מול עיניו. אשתו גלי עידן סיפרה על הקושי להתמודד עם המציאות החדשה ("בכל יום שישי אנחנו נזכרים איך היינו יושבים עם מעיין וצוחקים") - ושיתפה על הגעגוע והדאגה: "מדובר פה בחיי אדם שזמנם אוזל, אני רוצה להאמין שהמדינה שלנו עושה הכול כדי להחזיר אותם אלינו"

זמן צפייה: 07:14

משפחת עידן מנחל עוז קמה בשבעה באוקטובר לסיוט נוראי. מחבלים פרצו אליהם הביתה, רצחו את הבת הבכורה מעיין ז"ל שחגגה 18 רק ארבעה ימים לפני כן וחטפו את האבא צחי לעזה. המחבלים שידרו ברשתות החברתיות את חטיפתו ואת רצח בתו מעיין. אשתו גלי עידן סיפרה בריאיון ללוסי האריש על הקושי והדאגה ודרשה את חזרתו המיידית: "אני מתחננת בבקשה תחזירו אותם הביתה עכשיו, זה סיוט שנמשך כבר 80 ימים".

לכתבות נוספות:

"אני רוצה להזכיר לכולם שלא אנחנו התחלנו מלחמה בשבעה באוקטובר, המלחמה התחילה איתם. ואנחנו כולנו עדיין ממשיכים את אותו יום, נמצאים באותו האירוע", מספרת גלי. "אני לא מדינאית, אני גלי עידן מנחל עוז שהתעוררה באותו היום לגיהינום שלם שבו הבת שלי נרצחה ומתה לי בידיים ושצחי נלקח מאיתנו אחרי שלוש שעות שהיינו עם מחבלים בבית".

צחי עידן
צחי עידן

"אתם צריכים להבין שאנחנו עדיין ממשיכים את האירוע הזה. הילדים בוכים כי אבא שלהם איננו והם מתגעגעים אליו. ביום שישי אנחנו נזכרים איך היינו יושבים עם מעיין וצוחקים. יש פה משפחה קרועה וכל המשפחות של החטופים קרועות. כל אחד ואחת".

צחי עידן
צחי עידן

לדבריה, "המחויבות של מדינת ישראל היא אחת  - מחויבות לאזרחיה, והחטופים הם חלק מהאזרחים. הם צריכים להחזיר את כולם, בכל מחיר, לא משנה מה. אני מבינה שאנחנו עומדים מול אויב נורא, אכזר ומרושע שהחשיבה שלו רחוקה מהגיונית, אבל אני רוצה להאמין שהמדינה שלנו עושה הכול כדי להחזיר אותם אלינו. מדובר פה בחיי אדם שזמנם אוזל, המלחמה תימשך אם נרצה או לא. לפי דעתי צחי לא יודע מה קורה איתנו, לא יודע מה קורה עם הילדים שלו ואיתי. זה סיוט נוראי שנמשך כבר 80 יום. אני מתחננת בבקשה תחזירו אותם הביתה עכשיו".