עומר ונקרט עדיין בשבי: "את עומר צריך להציל פעמיים, גם מהשבי וגם מהמחלה"

עומר ונקרט נחטף מהמסיבה ברעים בשבת השחורה ומאז הוא בשבי חמאס. אימו ניבה הסבירה על הצורך המיידי של עומר בקבלת תרופות למחלה הכרונית ממנה סובל ("אנחנו לא מבינים איך מכניסים לעזה סיוע בזמן שהוא זקוק לתרופות") - והביעה את דאגתה למצבו: "רף החרדה שלנו היה בשיא שלו בשבעה באוקטובר ומאז הוא רק מתגבר"

זמן צפייה: 05:53

עומר ונקרט, בן 22, נחטף מהמסיבה ברעים ונמצא בשבי חמאס כבר 73 ימים. עומר הוא חולה קוליטיס (מחלה דלקתית כרונית הפוגעת במעי) והמחלה נוטה להתפרץ במצבי לחץ. אימו ניבה ונקרט סיפרה בריאיון לרותם ישראל ועומר ירדני על הדאגה ממחלת המעיים של עומר העלולה להיות מסכנת חיים: "הוא זקוק לתרופות באופן בהול".

לכתבות נוספות:

אימא של עומר מסבירה על הדאגה והפחד ממצבו של עומר בשבי: "רף החרדה שלנו היה בשיא שלו בשבעה באוקטובר ומאז הוא רק מתגבר, כל אירוע גומר לנו את היכולת לנשום. אין לנו חיים אחרים מלבד המלחמה להחזרת עומר". ניבה פונה לממשלה בבקשה: "תעשו כל שיכולתכם כדי להחזיר את החטופים הביתה חיים כמה שיותר מהר, כל שנייה שם היא מסוכנת".

עומר ונקרט
עומר ונקרט

"מה שברור זה שנגמר הזמן. צריך להציל את עומר פעמיים: גם מהמחלה וגם מהשבי. עומר חולה וזקוק לתרופות באופן בהול". לדבריה, "בכל יום שאני רואה משאית הומניטרית נכנסת לעזה אני לא מצליחה להבין איך זה שמדינת ישראל מכניסה כל כך הרבה ציוד הומניטרי בלי להתנות את הסיוע הזה בסיוע הומניטרי לשבויים שלה. נגמר לי האוויר. זאת סיטואציה שאין לי מילים לתאר כמה היא קשה ומה עובר עלינו".

"אני 73 ימים חדורת אמונה ומלאת תקווה, אני יודעת שעומר חוזר הביתה. כל יום שעובר אנחנו נדרשים לתעצומות נפש כדי להחזיר את האמונה הזאת, לא ניתן לרוח שלנו ליפול".