משפחת ביבס עדיין בשבי: "הם שני הילדים האחרונים בשבי, בכל העולם רוצים לראות אותם בבית"

משפחת ביבס נחטפה מביתם שבקיבוץ ניר עוז והפכה לאחד מסמלי המלחמה. קרוב משפחתה של שירי חזר לבית ממנו נלקחו, דיבר על עסקת השבויים שלא כללה את משפחתו ("הם שני הילדים היחידים שנשארו מאחור") - והתייחס לסרטון שהפיץ חמאס ובו צולם ירדן: "הוא נמצא במצב נפשי קטטוני"

זמן צפייה: 06:59

משפחת ביבס נחטפה מביתם בניר עוז בבוקר השבת השחורה. הסרטון שבו נראית שירי ביבס נלקחת יחד עם שני ילדיה הקטנים, כפיר (עשרה חודשים) ואריאל (4), הפך לאחד מסמלי המלחמה. ירדן ביבס, אב המשפחה, נחטף גם הוא לרצועת עזה ומוחזק בנפרד משירי והילדים. ג'ימי מילר, בן דודה של שירי, סיפר בריאיון לאלי ראכלין על מצבו הקשה של ירדן בשבי - ועל התקווה שכולם יחזרו בחיים: "אנחנו חזקים וחדורי אמונה שהם יחזרו אלינו".

כתבות נוספות

סרטון החטיפה של שירי ביבס יחד עם ילדיה אריאל וכפיר מתוך ביתם בניר עוז צמרר את כל המדינה והפך לאחד מהרגעים שמסמלים יותר מכל את השבת השחורה. לפני שבוע חמאס טען שהשלושה כבר אינם בין החיים, אך צה"ל לא אימת את המידע וקרובי המשפחה מחזיקים באמונה שהם חיים עד שיוכח אחרת. במקביל, חמאס פרסם סרטון ובו צולם ירדן כאשר מודיעים לו על מותם של בני משפחתו.

שירי ביבס וילדיה כפיר ואריאל ברגע חטיפתם לעזה על ידי מחבלי חמאס
שירי ביבס וילדיה כפיר ואריאל ברגע חטיפתם לעזה על ידי מחבלי חמאס

ג'ימי מילר, בן דודה של שירי, חזר לבית ממנו משפחת ביבס נלקחה, כשבדלת הכניסה נתלו התמונות של שירי, אריאל וכפיר: "הבית בניר עוז לא סודר, הוא נמצא בדיוק באותו המצב כמו שהם נחטפו. עדיין אפשר לראות את כל הצעצועים שאריאל שיחק איתם. איפה שהוא נמצא אין לו צעצועים, אין לו איך ליהנות".

לדבריו, "בכל העולם מתעניינים באריאל ובכפיר, בכל העולם רוצים לראות אותם בבית. כולם מתעניינים, כולם שולחים לפה צוותי צילום. כולם בדעה אחת נחרצת שכפיר, אריאל, שירי וירדן צריכים לחזור הביתה בלי שום שאלה. כפיר ואריאל הם לא חלק מהמלחמה, הם לא אמורים להיות כלים במשחק הזה".

כפיר ביבס
כפיר ביבס

"אמרו שכל הילדים הולכים לחזור, מי חשב שזה לא כולל את כפיר ואריאל? אף אחד לא דמיין את זה. זה לא הוגן". לדבריו, "בסרטון החטיפה שלהם המחבלים דאגו לומר שהם לא יפגעו בהם והם לא פוגעים בילדים והנה ראינו מה קורה, הם היחידים שלא חזרו".

ג'ימי מסביר שאריאל סובל מאלרגיה רצינית בעור ולוקח טיפול תרופתי מכיוון שיש לו עיכוב גדילה. "אנחנו גם לא יודעים אם יש לכפיר מה לאכול, מה לשתות, ממה הוא ניזון. אנחנו מאוד מאוד דואגים לבריאות של שניהם".

אריאל ביבס
אריאל ביבס

מילר התייחס גם לסרטון שבו נראה ירדן מתייחס למותם של בני משפחתו לכאורה: "את ירדן כולנו ראינו, הוא רזה בערך 15 קילו, הוא נמצא במצב נפשי קטטוני עם חבל תלייה על הצוואר אחרי הבשורה הנוראית הזאת שבישרו לו" ג'ימי מספר.

כפיר נחטף כשהיה רק בן 9 חודשים, הוא ואריאל הם שני הילדים האחרונים שנשארו בשבי: "שני הילדים האלה הם היחידים שנשארו מכל הרשימה הנוראית הזאת. הם הילדים היחידים שנשארו שם מאחור".

משפחת ביבס
משפחת ביבס

ג'ימי קורא לחברי הקבינט: "צריך לחזור לשולחן הדיוניים, בצורה כזאת או אחרת ולדאוג להחזיר את כל יתר החטופים שנמצאים בשבי. לא להשאיר אף אחד מאחור. לא לאיים ולעשות יותר מידי שרירים לחמאס בשלב הזה, יגיע השלב שבו יעשו לחמאס שרירים ויעשו מה שצריך, בשלב הזה צריך להחזיר את כל החטופים שנמצאים שם".

"חברי הקבינט, כולם צריכים לדעת שהמשפחה הזאת צריכה לחזור אלינו וכמה שיותר מהר, אין שום סיכוי שבעולם שהמשפחה הזאת נשארת שם ולא עוד רגע אחד. כל רגע קובע, כל רגע קריטי להם וליתר החטופים. אנחנו חזקים וחדורי אמונה שהם יחזרו אלינו".