אוהד בן עמי עדיין בשבי: "רק כשאמא חזרה מהשבי סיפור החטיפה התבהר"

בבוקר השבת השחורה נחטף אוהד בן עמי מביתו שבקיבוץ בארי. הוא הסתיר את אשתו רז שהתחבאה מתחת לשמיכה, אך לאחר שלקחו אותו, חזרו המחבלים, הדליקו את האור ומצאו גם אותה. רז, שהוחזרה משבי חמאס בשבוע שעבר, הופרדה מבעלה במהלך השהות שם - וכעת היא עושה הכול כדי להחזיר אותו ואת יתר החטופים: "אם לא נוציא אותם עכשיו, הם לא יצאו בחיים"

זמן צפייה: 08:17

בשבעה באוקטובר נחטפו רז ואוהד בן עמי מביתם, בשבוע שעבר רז שוחררה מהשבי, אך אוהד עדיין מוחזק ברצועת עזה. אלה, בתם, מספרת בריאיון לרשת 13 כי רק כשאמה חזרה היא הבינה שבן זוגה עדיין חטוף ומיד הצטרפה לצילום הסרטון להשבת החטופים, ואף נאמה אמש בעצרת שנערכה להחזרתם. בסרטון עצמו רז אמרה כי היא "מחכה שכולם יחזרו הביתה, כולל אהבת ליבי" - והדגישה כי "אם לא נוציא אותם עכשיו, הם לא יצאו בחיים".

כתבות נוספות:

אוהד ורז בן עמי
צילום: פייסבוק כל הפנים והשמות

ובחזרה לשבעה באוקטובר. בבוקר השבת השחורה התבצרו אוהד ורז במרחב המוגן שבביתם בקיבוץ בארי. כשהודיעו על חדירת מחבלים, אוהד יצא מהממ"ד בכדי לסגור את התריסים, ונורה. הוא קיבל שריטה מכדור בידו, וחזר אל המרחב המוגן.

כמה שבועות אל תוך המלחמה, בנותיו חזרו לביתם בקיבוץ בארי, וראו כתמי דם בבית, אך לא ידעו איך נגרמו. במהלך החטיפה צולמה תמונה של אוהד על ידי חמאס, והוא לא נראה פצוע. אלה סיפרה כי, "בבית היה דם, לא ידענו מה קרה, רק לאחר שאמא חזרה מהשבי התמונה התבהרה". כשרז חזרה מהשבי וסיפרה על אירוע החטיפה, הן הבינו שמדובר בדם של אוהד. רז סיפרה שאוהד התיישב על המיטה חיוור, והיא שמעה את המחבלים נכנסים לבית ולוקחים אותו בזמן שהסתתרה מתחת לשמיכה. הסוללה בטלפון של רז נגמרה, וכמה דקות לאחר מכן נכנסו המחבלים ולקחו גם אותה.

נטלי רז ואוהד בן עמי
צילום: פייסבוק המטה להחזרת החטופים והנעדרים

הסיפור הופך לעגום ועצוב יותר כיוון שלא רק שרז הופרדה מבעלה, היא גם הועלתה על אופנוע בניגוד לרצונה, ובמהלך הנסיעה קיללו אותה וזרקו עליה חפצים. גורלו של אוהד אינו ידוע, על פי האינדיקציות הוא חטוף אך אין לדעת את מקום הימצאו המדויק.