"הם ראו את החברים שלהם משתחררים, וכשהתחילו ההפגזות הם הבינו ששכחו אותם"

אברהם מונדר בן ה-79 נחטף מביתו יחד עם שלושה מבני משפחתו בשבעה באוקטובר. מאז אוהד, קרן ורותי חזרו מהשבי, בזמן שהוא עדיין בשבי חמאס. בני משפחתו חוששים מאוד לגורלו ("חטפו אותו על אופנוע, הוא נפל ונחבל") - והם שולחים מסר ברור למקבלי ההחלטות: "אמרנו לקבינט שאנחנו רוצים את כל החטופים בחזרה בחיים - בינתיים לא כולם בחיים"

זמן צפייה: 14:16

אברהם מונדר בן ה-79 נחטף בשבעה באוקטובר מביתו שבניר עוז יחד עם עוד שלושה מבני משפחתו. לפני כשבוע וחצי אוהד, קרן ורותי חזרו הביתה, אבל אברהם עדיין נמצא בשבי חמאס. בשיחה עם ירדן הראל ואלעד זוהר סיפרה מירב מור רביב, קרובת משפחתו, על מצבו הרפואי של אברהם: "חטפו אותו על אופנוע, הוא נפל ונחבל" - והוסיפה: "הוא לא לוקח שום תרופה שהוא אמור לקחת".

משפחת מונדר
אברהם מונדר | צילום: משפחת מונדר

כאמור, מאז השבת השחורה ההיא שלושה מבני המשפחה חזרו משבי חמאס: "את ההשלכות הנפשיות של זה עוד יקח זמן לאמוד", מספרת מירב על החוויות של בני משפחתה בשבי, ועל השמחה לראות אותם עומדים על הרגליים: "חשבנו שנראה אותם על אלונקה עם אינפוזיה".

היא התייחסה גם למצבם הרפואי: "הם לא קיבלו תזונה כמו שצריך והם מאוד רזו. כשאין אספקה של מזון לעזה גם להם אין מזון". מירב מעלה גם את הקושי של החטופים שנשארו מחוץ לעסקה הנוכחית כשהם רואים את החברים שלהם משתחררים והם נשארים מאחור: "הם יודעים שמשחררים חטופים - הם רואים חברים שלהם משתחררים". לדבריה, "כשהתחילו ההפגזות אחרי העסקה הם הבינו ששכחו אותם".

כתבות נוספות:

לקראת המפגש הערב (יום ג') עם קבינט המלחמה מירב מספרת: "אנחנו לא מצפים שישתפו אותנו בקבלת ההחלטות, אני מצפה שהם יגידו שזה בראש מעייניהם". היא מחדדת את המסר שעלה בפני הקבינט בפעמים הקודמות: "אמרנו לקבינט שאנחנו רוצים את כל החטופים בחזרה בחיים - בינתיים לא כולם בחיים". מירב גם מותחת ביקורת על תפקודו של הצלב האדום: "הם לא עושים את העבודה שלהם".

משפחת מונדר
משפחת מונדר | צילום: משפחת מונדר

בסיום השיחה מירב מעלה את החשש שהחטופים שנשארו מאחור ישכחו: "אני מרגישה שזה עובר לידנו המספרים האלה" - ומחזקת את האחדות שיש בין משפחות החטופים: "אנחנו משפחה אחת. בהתחלה מי שניסה לסכסך בינינו היו חברי הקואליציה, אבל אין פוליטיקה בקבוצה שלנו כולנו פועלים למען מטרה אחת משותפת". לקראת סוף השיחה מירב שולחת מסר למקבלי ההחלטות: "יש ממשלה שזה קרה במשמרת שלה והיא אחראית להחזיר את כל החטופים בחיים ללא יוצא מן הכלל".