אלכס לובנוב עדיין בשבי: "נאמר לי שהוא נחטף בחיים, אבל אף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו"

אלכס לובנוב נחטף ממסיבת הטבע "נובה", שם עבד כמנהל בר, ומאז הוא בשבי חמאס. אימו אוקסנה דיברה על אשתו של אלכס שנמצאת בהיריון מתקדם ("הילדים שלו הם נס") - ושיתפה על התחושות הקשות: "אני בוכה בכל יום ומחכה שהוא יחזור"

זמן צפייה: 07:09

אלכס לובנוב, בן 32, נחטף ממסיבת הנובה ליד קיבוץ רעים, בה עבד כמנהל הבר, ומאז הוא בשבי חמאס. אימו אוקסנה לובנוב הסבירה בריאיון לאמנון לוי על כך שנאסר עליה לפתוח בשביתת רעב ושיתפה בדאגה למצבו: "הלוואי שיתנו לנו תקווה שהוא יחזור הביתה".

לכתבות נוספות:

"בשבילי השבעה באוקטובר עדיין לא נגמר, אנחנו עדיין באותו תאריך ובאותו המצב, מחכים שאלכס יחזור הביתה", מספרת אוקסנה. "אני אימא שלו, אני בוכה כל יום. אני בוכה ומחכה בתקווה שהוא יחזור. יש גבול לרגשות שאנחנו יכולים להכיל. אני אוהבת אותו מאוד, הוא הילד הכי טוב בעולם".

אלכס לובנוב
אלכס לובנוב

לדבריה, "בהתחלה הצבא אמר לי שהוא נחטף בחיים, אבל אף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו. אני מאוד דואגת מה הוא אוכל שם, איפה הוא, אם הוא מקבל תרופות למחלה שלו". אוקסנה רצתה לפתוח בשביתת רעב, אך הדבר נאסר בגלל מצבה הבריאותי, "הרופא אמר שאסור לי בגלל שאני מקבלת הרבה תרופות".

אלכס לובנוב
אלכס לובנוב

לאלכס יש ילד בן שנתיים ואשתו נמצאת בהיריון בחודש השישי. "החיים שלנו התרסקו בשבעה באוקטובר, בשבילנו הילדים האלה הם נס". אוקסנה פנתה לראש הממשלה ולקבינט המלחמה: "תעשו הכול כדי שהילדים שלנו יחזרו הביתה, אני מבקשת שתגיעו לעסקה ותחזירו את כולם הביתה. הלוואי שיתנו לנו תקווה".