יוסי ואלי שרעבי עדיין בשבי: "החיים שלהם על זמן שאול - כל שנייה חשובה"

האחים יוסי ואלי שרעבי מבארי נחטפו בשבעה באוקטובר, ומאז הם נמצאים בשבי חמאס. בני משפחתם חוששים מאוד לגורלם ("מצבם הבריאותם של החטופים רעוע") - והמסר שמשפחות החטופים העבירו בפגישה עם קבינט המלחמה: "הם התחננו לראש הממשלה לקבל החלטה אמיצה עכשיו"

זמן צפייה: 09:50

יוסי ואלי שרעבי, בשנות ה-50 לחייהם, נחטפו מביתם שבקיבוץ בארי בשבעה באוקטובר, כשאשתו של אלי ושתי בנותיו (ליאן, יהל, ונויה) נרצחו. שני האחים לא נכללו בקטגוריה הראשונה של שחרור החטופים, ולכן גם אחרי שש פעימות הוא נותרו מחוץ לרשימות. בריאיון לעומר ירדני ורותם ישראל סיפר שרון שרעבי, אחיהם, על החשש שגובר מיום ליום: "אנחנו מבינים שחיי החטופים על זמן שאול - כל שנייה היא חשובה".

משפחת שרעבי
משפחת שרעבי

לכתבות נוספות:

משפחתם של השניים ממשיכה להילחם בכל הכוח כדי להחזירם הביתה בחיים, אך מיום ליום החשש מהתחדשות הלחימה ברצועת עזה מתגבר: "חיילי צה"ל מפציצים דירות שהיו שם חטופים שבנס לא נהרגו".

אתמול (יום ג') נערכה פגישה בין קבינט המלחמה לבין משפחות החטופים, שבה השתתף גם שרון: "הפגישה הייתה טעונה מאוד. לא נשארה עין אחת יבשה אחרי ששמענו את הזוועות בפגישה". לדבריו, "התחננו לראש הממשלה לקבל החלטה אמיצה עכשיו".

משפחת שרעבי

כחלק ממאמץ המשפחות להחזרת החטופים, נפגש שרון עם שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון: "אמרתי לו שמעצמה כמו בריטניה צריכה לקחת את ההובלה של המו"מ. הזכרתי לו שיש 5 חטופים בריטים - והוא אמר שיעשה כל מאמץ".

בסיום השיחה שרון חידד את המסר כלפי מקבלי ההחלטות: "זה מאמץ של כולנו, חייבים להוציא אותם חיים עכשיו" - וביקש לא לחכות עד שיהיה מאוחר מידי: "מצבם הבריאותי רעוע, מחר כשאולי הם יהיו בסטטוס אחר - מי יתן את התשובות ויגיד היינו יכולים לעשות אחרת? בואו נתעורר כולנו עכשיו".

בתאריך 16.01.2024 עודכנה משפחתו של יוסי שרעבי כי הוא נרצח בשבי.