יאיר ואיתן הורן עדיין בשבי: "חטופים ששוחררו סיפרו שראו אותם יחד וששניהם בחיים"

האחים איתן ויאיר הורן נחטפו מקיבוץ ניר עוז בשבעה באוקטובר. אביהם איציק סיפר בשיחה עם חדשות 13 על הראיונות התכופים שהעניק לתקשורת הזרה ("לצערי סיפור החטופים מתחיל לאבד עניין") - ודרש את שחרורם המיידי של כל החטופים: "מי שהיה אחראי לזה שחטפו אותם צריך להיות אחראי לזה שכולם יחזרו בריאים ושלמים"

זמן צפייה: 06:47

איתן הורן (37) נסע לבקר את אחיו יאיר הורן (45) שגר בקיבוץ ניר עוז, והשניים נחטפו משם לרצועת עזה בשבת השחורה. חטופים ששוחררו מספרים שראו אותם יחד וששניהם בחיים. אביהם איציק הורן סיפר בריאיון לאמנון לוי שהוא מקפיד להתראיין בתקשורת הזרה על מנת לשמור על מודעות בנושא החטופים: "לצערי הנושא הולך ודועך".

לכתבות נוספות:

"חטופים ששוחררו סיפרו שהם בריאים ולא פצועים שזה כבר איזה אור קטן. הם היו ביחד, אבל אני לא יודע אם זה עדיין נכון", מספר איציק. "עם הזמן המצב נעשה יותר גרוע, אין לנו זמן, צריך להוציא אותם משם, את כולם, הם בכלל לא היו צריכים להיות שם. מי שהיה אחראי לזה שחטפו אותם צריך להיות אחראי לזה שכולם יחזרו בריאים ושלמים".

יאיר ואיתן הורן
יאיר ואיתן הורן

מהרגע שבניו נחטפו איציק מתראיין בלי הפסקה לכלי תקשורת זרים ובמיוחד ספרדיים. "אני מנסה להעלות את עניין החטופים לסדר היום. לצערי אני חושב שבכלי התקשורת הזרים הנושא לאט לאט הולך ודועך, הסיפור של החטופים מתחיל לאבד עניין. אני עובר מריאיון לריאיון, בזכות זה אני שורד".

איציק מגיב לנושא הלחימה האינטנסיבית של צה"ל: "אני לא מומחה, אבל אני דואג שאולי כל הלחץ הצבאי שמופעל על חמאס לא יוביל לשחרור החטופים, אלא להפך יוביל לחיסולם על ידי חמאס אם ירגישו שממילא המצב אבוד. לאף אחד אין תשובה לתת לי. אני מתגעגע ודואג לשניהם".