איתי חן עדיין בשבי: "כמעט לא מדברים על גורל החיילים, אני רוצה את הילד שלי בחזרה"

איתי חן נחטף בשבעה באוקטובר מבסיס נחל עוז שבו שירת. אימו חגית חן סיפרה בריאיון לאמנון לוי על הדאגה הגדולה לבנה ("אני לא יודעת אם הוא נחטף חי") ועל המאמץ לשחרורו כולל המפגש עם נשיא ארצות הברית: "נתנו לו תקווה שהם עושים הכול כדי להחזירם"

זמן צפייה: 11:39

החייל איתי חן , בן 19, נחטף מבסיס נחל עוז. לא ידוע מה מצבו הבריאותי ואם הוא נחטף בחיים. איתי מחזיק באזרחות אמריקאית והוריו נפגשים עם אנשי ביטחון וממשל אמריקאי בניסיון לקדם את שחרורו. אימו, חגית חן, סיפרה בריאיון לאמנון לוי על המאמצים להשיבו והדאגה למצבו: "לא קיבלנו אות חיים".

לכתבות נוספות:

בשבוע שעבר חגית נפגשה עם היועץ האמריקאי לביטחון לאומי ועם ראש ה-FBI, אתמול אבא של איתי, רובי, נפגש עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וראש ה-CIA. "יש המון תמיכה, זה מרגש ונותן לנו תקווה", מספרת חגית. "רובי סיפר שקיבל מסרים אופטימיים בפגישה עם ביידן, נתנו לנו תקווה שהם באמת עושים את כל מה שאפשר כדי להחזיק את כל החטופים".

איתי חן ומשפחתו
איתי חן ומשפחתו

"איתי הוא חייל וכמעט לא מדברים על גורל החיילים, אני לא מתביישת להגיד שאני רוצה את הילד שלי בחזרה. אנחנו רואים מה קורה עכשיו עם הלחימה, לא מצליחים להביא את החטופים חיים וכל יום עוד חטופים חוזרים לנו בשקיות. רק שהיה את המתווה לשחרור חזרו חטופים חיים". לדבריה, "אני כאימא לא יכולה להבין איך החטופים הם לא במקום הראשון, ערך חיי אדם הוא לפני הכול".

"69 ימים שאנחנו בלי איתי בבית", מסבירה חגית. "לצערי לא קיבלנו מידע מהחטופים שחזרו על איתי, אבל אנחנו ממשיכים להיות אופטימיים, אנחנו לא יכולים לאבד את התקווה. אני לא יודעת אם הוא נכנס חי, אין לנו תמונות וסרטונים. יש לנו את התקווה שהוא שם בחיים אבל כל יום שעובר הוא משמעותי, אנחנו רואים איך הם התייחסו לשבויים".