אלון אהל עדיין בשבי: "אנחנו מגבים את פעילות צה"ל אבל גם מתים מפחד"

אלון אהל נחטף מהמסיבה ברעים ונמצא בעזה כבר 68 ימים. אביו ואחותו סיפרו על אלון, דיברו על הרגעים הקשים ("כבר חודשיים שהבכי עולה כל הזמן"), התייחסו ללחימה ברצועה. וגם הגיבו לחילוץ גופות החטופים: "כשאתה שומע ידיעה נוראית כזו זה מכניס אותך לפחד ולחץ"

זמן צפייה: 05:17

אלון אהל, בן 22, יצא לבלות במסיבה ברעים. כשהתחילו הטילים הוא יצא משטח המסיבה והגיע למיגונית בצומת רעים ממנה נחטף לרצועת עזה. אביו קובי ואחותו ענבר סיפרו בריאיון לרביב דרוקר על המאמץ להחזרתו והתקווה שישוב הביתה במהרה: "אני יודע שאלון נחטף חי, ככה גם אני רוצה לקבל אותו בחזרה".

לכתבות נוספות:

"אנחנו כבר מעל 60 יום בתוך האירוע הזה כשאלון נמצא בעזה. במהלך החודשיים האלה אנחנו עושים כל מיני פעילויות שלא האמנו שנעשה. אנחנו משפחה אנונימית מהגליל שעכשיו פזורה בכל העולם במערך ההסברה. אנחנו רק סביב זה".

"אני לא יודע מה קורה מאחורי הקלעים, אני רוצה להאמין שעושים הכול כדי להביא אותם הביתה וכמה שיותר מהר. אני יודע שאלון נחטף חי, יש סרטון שרואים שלוקחים אותו מהמיגונית לטנדר ויש לנו גם עדות ראייה של חבר שלו שראה אותו. אני רוצה לקבל אותו בחזרה חי".

אחותו הקטנה של אלון, ענבר אהל, שיתפה על התחושות והקושי: "בהתחלה כשקיבלנו מידע על אלון היה קצת יותר קשה, עכשיו כשאומרים לי מידע חדש זה פחות קשה כי אני כבר רגילה יותר ואני מבינה את כל הסיטואציה. אני לא מסתירה רגשות, כקשה לי אז אני אומרת". קובי הוסיף: "בשבועיים הראשונים הייתה לנו רוטינה שבסוף כל יום הייתה לנו ישיבת צוות של המשפחה שבה כל אחד מספר איך עבר עליו היום. בחודשיים האלה הרגשות והבכי עולים חופשי כל הזמן".

אלון אהל
אלון אהל

קובי התייחס גם לפעילות צה"ל בעזה: "בשבוע האחרון מדברים טיפה יותר על האקט המלחמתי, אנחנו מגבים את צה"ל. אני חושב שכל משפחות החטופים מגבות את צה"ל גם בפעילות שלו בדרום וגם בצפון. אבל, אנחנו מתים מפחד. אני חושב שהדבר הראשון שצריך לעשות זה כרגע להחזיר אותם הביתה ולעשות הכול כמה שיותר מהר". הוא הגיב לידיעה על חילוץ גופותיהם של שני החטופים עדן זכריה ורס"ב זיו דדו שבה נפלו שני לוחמי צה"ל: "כשאתה שומע ידיעה נוראית כזו אתה מתכווץ כולך, זה מכניס אותך לפחד ולחץ. אנחנו לא רוצים לקבל עוד ידיעות כאלה".

בנוסף, הוא התייחס לפגישת הקבינט הסוערת שהתרחשה בשבוע שעבר: "הפגישה הייתה קשה, אבל חשובה מאוד. ברגע שמקבלי ההחלטות וקבינט המלחמה רואה אותנו מול העיניים, אני בטוח שתהיה לזה השפעה על ההחלטה שתתקבל".