אלעד קציר עדיין בשבי: "אנחנו חווים טרור פסיכולוגי גם מחמאס וגם מהממשלה"

אלעד קציר נחטף מביתו שבניר עוז ונמצא בשבי ברצועת עזה כבר 79 ימים. אחותו התייחסה לסרטון מהשבי שבו הופיע ("ראיתי אותו שבור ומובס") - וסיפרה על האכזבה מהממשלה: "מאוד מדאיג אותי לחשוב שהממשלה שלנו מתנהגת בעצלתיים"

זמן צפייה: 07:10

אלעד קציר, בן 47, נחטף מביתו שבקיבוץ ניר עוז. אימו חנה (76) נחטפה גם היא ושוחררה במסגרת עסקת השבויים. אחותו כרמית סיפרה בריאיון לברוך קרא על הדאגה שבאה בעקבות פרסום סרטונו מהשבי וסיפרה על השיקום שאימה עוברת אחרי שחרורה: "היא נמצאת במצב רפואי קשה".

לכתבות נוספות:

כרמית התייחסה לסרטון שבו הופיע אחיה: "צפיתי בסרטון, התחושות מאוד מאוד קשות. זה פשוט הלם, לראות אדם שבור, מובס, בתנאי שבי שהחיים שלו נשדדו ממנו, הפרטיות שלו והמילים שלו נשדדו ממנו. הטקסט מוכתב לו. ראיתי את אחי מאוד רזה, שבור וחלש. זה גרם לי לדאגה עצומה. אני לא ישנה כבר 79 ימים אבל מאז הסרטון הזה כבר הרבה פחות טוב. מאוד מדאיג אותי לחשוב מה קורה לו".

אלעד קציר בסרטון מהשבי
אלעד קציר בסרטון מהשבי

"אנחנו חווים טרור פסיכולוגי דו צדדי, גם מחמאס ששבו וחטפו באלימות את יקירנו וגם שואלים את עצמנו איפה הממשלה שלנו שתיתן לנו תקווה", היא מספרת. "מאוד מדאיג אותי לחשוב שהממשלה שלנו מתנהגת בעצלתיים, בתחושה שיש זמן, בתחושה שאפשר להילחם עוד ועוד בלי להבין ש-129 אנשים שנמצאים שם ילכו ויתמעטו לנו. תחזירו לנו אותו במתווה כולל של כל החטופים".

כרמית התייחסה למצבה הרפואי של אימא ששוחרה לאחר 48 ימים בשבי חמאס: "אמא שלי במצב רפואי קשה, יש לשבי גם השלכות שהם לא רק מיידיות. היא לא תצליח להשתקם ולחזור לחיים לפני שכל החטופים יחזרו. אין לנו זכות קיום בלי שנחזיר את 129 האנשים האלו הביתה".