עדן ירושלמי עדיין בשבי: "היינו ערים כל הלילה בתקווה לקבל את שיחת הטלפון, אך התאכזבנו"

עדן ירושלמי נחטפה בשבעה באוקטובר מהמסיבה בנובה, שם עבדה כברמנית. בני משפחתה מספרים על האכזבה מכך שהפעימה האחרונה לא יצאה לפועל, אך מגלים יותר סלחנות כלפי מקבלי ההחלטות: "הודיתי לקבינט על כל מה שהם עושים - אף אחד לא היה רוצה לשבת במקום שלהם"

זמן צפייה: 05:58

עדן ירושלמי הייתה אמורה לחגוג יום הולדת 24 ב-14 באוקטובר, אבל שבוע קודם לכן, בשבעה באוקטובר, היא נחטפה ע"י חמאס בזמן שעבדה במסיבת הטבע נובה בתור ברמנית. למרות שהיא כן נמצאת בקטגוריות שהוגדרו לשחרור החטופים עדן לא נכללה באף אחת מהפעימות והיא עדיין בשבי.

בריאיון לאלי ראכלין סיפרה שני ירושלמי, אחותה של עדן, על האכזבה עם פיצוץ המגעים והחזרה ללחימה: "היינו ערים כל הלילה בתקווה לקבל את שיחת הטלפון הזאת".

עדן ירושלמי

כזכור, בשבעה באוקטובר ב־7:30 בבוקר עדן התקשרה לאחותה ואמרה שיש פיגוע, כשתוך כדי השיחה שמעו את קולות הירי ברקע. עדן התחבאה בתוך רכב עם שתי חברות שלה שנהרגו וניסתה לשכב מבלי לזוז כדי שאם המחבלים יגיעו הם יחשבו שהיא מתה. תוך כדי שעדן שוכבת בלי לזוז הטלפונים של שתי החברות שהיו איתה ואינן בין החיים החלו לצלצל. עדן הבינה שצלצולי הטלפונים מסכנים אותה אז היא ברחה להתחבא מתחת לשיח.

משפחתה ביקשה ממנה לא לבכות כדי שלא ישמעו אותה והיא סיפרה שהשיח לא מסתיר את כולה ושאפשר לראות אותה. במשך שלוש שעות וחצי אחותה דיברה איתה בטלפון עד שבשעה 11:00 היא אמרה לאחותה שתפסו אותה וברקע נשמעו קולות בערבית והשיחה נותקה.

לכתבות נוספות:

אתמול נערכה פגישה בין משפחות החטופים לקבינט המלחמה. פגישה שעוררה הדים רבים עקב אמירות משני הצדדים. שני, שנכחה בפגישה ודיברה בפני הקבינט, סיפרה: "הודיתי לקבינט על כל מה שהם עושים - אף אחד לא היה רוצה לשבת במקום שלהם ואני כן מאמינה שהם עושים הכול בשביל לשחרר את כולם". עדן הסכימה כי ההחלטה של הממשלה לחזור ללחימה הייתה נכונה: "הם לא הביאו לנו את כל הנשים, זאת הייתה הפרה של ההסכם".

בהקלטת השיחה שפורסמה אמש ניתן היה לשמוע כי היו נציגים ממשפחות החטופים שלא הסכימו עם האמירות של שני, מה שיצר תחושה של חזית לא אחידה במטה: "יש תחושה מהמשפחות של החטופים הגברים שהמשפחות של הנשים רואות את עצמן ראשונים. עם זאת, אני כן חושבת שהמטה מאוחד - זה היה ברור שזה יהיה סיר לחץ. אי אפשר להתווכח עם רגשות של אנשים".