אליה כהן עדיין בשבי: "אף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו - זה מאוד מדאיג"

אליה כהן נסע לבלות יחד עם בת זוגו במסיבת הנובה. כשהתחילו הטילים הם החליטו להסתתר במיגונית אליה המחבלים הגיעו והוא נחטף לרצועת עזה. אימו סיפרה בריאיון לדיגיטל 13 על הדאגה ("אנחנו שומעים ממי שחזר שאפילו מינימום תנאים לא נותנים להם") - ודיברה על האמונה שיחזור: "אנחנו מאמינים שהקב"ה שומר עליהם והוא יחזיר אותם הביתה בריאים ושלמים"

אליה כהן עדיין בשבי: "אף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו - זה מאוד מדאיג"
אליה כהן עדיין בשבי: "אף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו - זה מאוד מדאיג" | צילום: באדיבות המשפחה

אליה כהן, בן 26, נסע לבלות במסיבה ברעים יחד עם בת זוגו זיו. כשהתחילו הטילים הם החליטו להימלט למיגונית שקיבלה את השם "מיגונית המוות", ממנה אליה נחטף. זיו נקברה מתחת לגופות וכך נשארה בחיים. אימו של אליה, סיגי כהן, סיפרה בריאיון לדיגיטל רשת 13 על הרצון של המשפחה שיחזור כמה שיותר מהר: "אבא שלו נכה, הוא פגוע ראש שממש מחכה שהוא יחזור, הוא לא ישן בלילות".

לכתבות נוספות:

"אליה חטוף בעזה כבר 88 ימים. הוא נסע למסיבת הנובה יחד עם בת הזוג שלו זיו, עם האחיין ובת הזוג של האחיין", מספרת סיגי. "הם הגיעו למיגונית וחיכו לכוחות החילוץ שלא הגיעו, במקום זה הגיעו מחבלים וירו עליהם אש חיה. רוב מי שהיה שם נרצח, חלק מהגופות נפלו על זיו וככה בעצם היא ניצלה, היא הייתה מתחת לגופות ולא זזה במשך שלוש שעות. אחיין שלה ובת הזוג, שהיו לידה, נרצחו. זיו מספרת שהיא שמעה את אליה צורח ואומר שהוא נפצע, הוא נפל ואז היא הרגישה שנכנסו מחבלים ופשוט לקחו אותו משם".

אליה כהן
אליה כהן | צילום: באדיבות המשפחה

"אחרי 10 ימים קיבלנו סרטון שבו רואים את כל החטיפה שלו, רואים שמוציאים אותו מהמיגונית ומעלים אותו על הטנדר. מאוחר יותר גם ראינו תמונה שלו בעזה. אבל מאז התמונות האלו לא קיבלנו עוד אות חיים ואף אחד מהחטופים שחזרו לא ראה אותו. כל מי שנחטף איתו מהמיגונית עדיין שם, אף אחד לא חזר". לדבריה, "זה שאין שום תוכנית באופק להחזרת החטופים זה מאוד מטריד, מאוד קשה להתמודד עם זה. אנחנו רואים שמי ששב מספר על תנאים מזוויעים שיש שם, תנאים מנטליים וסניטריים. אפילו מינימום תנאים לא נותנים להם, אוכל ומקלחת. זה מאוד מאוד מדאיג".

אליה כהן
אליה כהן | צילום: באדיבות המשפחה

"אליה הוא מנהיג, מאוד חברותי, בחור עם לב ענקי. לפני שהילדים חזרו בעסקה אני כל הזמן אמרתי שאני מקווה שהוא נמצא עם הילדים, כי הוא יעזור להם, יטפל וידאג להם. יש לו לב ענק עם הרבה נתינה". סיגי מספרת: "אבא שלו הוא נכה פגוע ראש שממש ממש מחכה שהוא יחזור, הוא לא ישן בלילות. כל המשפחה והחברים מחכים לו בבית". היא מסבירה שהם שומרים על תקווה בעיקר בזכות האמונה: "מאמינים שבעזרת השם יהיה טוב, שהקדוש ברוך הוא שומר על החטופים שם והוא יחזיר אותם הביתה בריאים ושלמים. זו התקווה שלנו, האמונה".