איתי סבירסקי עדיין בשבי: "אני לא רואה איך אני חיה במדינה הזאת אם אח שלי לא חוזר הנה בחיים"

איתי סבירסקי נחטף מקיבוץ בארי כשהוא פצוע ולאחר שאימו נרצחה מול עיניו. אחותו מירב סיפרה בריאיון ללוסי אהריש על הדאגה ממצבו ("הסיוט הוא סיוט מתמשך") - ועל החיים בעוטף: "איך אפשר לחזור לחיות שם כשיש 136 אנשים שעדיין בעזה?"

זמן צפייה: 15:42

איתי סבירסקי בן ה-38 היה אצל אימו בקיבוץ בארי בבוקר השבעה באוקטובר. כשהגיעו המחבלים הם רצחו את אימו, ירו בידו של איתי וחטפו אותו לרצועת עזה, שם הוא נמצא כבר 95 ימים. אחותו מירב סבירסקי, סיפרה בריאיון ללוסי אהריש על הדאגה לאחיה ושיתפה על הוריה אורית ורפי ז"ל שנרצחו בטבח: "כבר לא תהיה לי משפחה מבארי".

לכתבות נוספות:

"איתי נחטף מהבית של אימא אחרי שראה אותה נרצחת, ירו בו, כנראה ביד, והוא נחטף לרצועה פצוע", מספרת מירב. "הסיוט הוא סיוט מתמשך. אבל צריך להיות סוף טוב לסיפור הזה. אני צריכה תקווה, והתקווה היא להחזיר את אח שלי בחיים".

על חזרה למגורים בעוטף היא משתפת: "איך אפשר לחזור לחיות שם כשיש 136 אנשים שעדיין בעזה? החיים שלנו נעצרו. המשפחה שלי מבארי וכבר לא תהיה לי משפחה מבארי יותר. מי יכול לחזור לחיות שם, כשבצד השני של הגדר יש אנשים מהקהילה שנמצאים מתחת לאדמה?"

איתי סבריסקי
איתי סבריסקי

לדבריה, "לי ברור מה צריך לעשות. אנחנו נלחמים כבר 41 ימים, ולא ראינו אף אחד מהחטופים חוזר בחיים או איזשהי התקדמות בינתיים. הדרך היחידה היא עסקה. כדי להחזיר את החטופים בחיים, יש מחיר שצריך לשלם. אני רוצה שכל אחד בבית, לפני שמדברים או נותנים פתרונות, יחשוב מה אם מישהו מהמשפחה שלו היה במצב שלי, עם כל העדויות שאנחנו שומעים, ההתעללויות והטראומות, האם היה מחיר?"

"אני רוצה לדעת שיש לי אפשרות לחיות במדינה הזאת, ואני לא רואה איך זה יהיה אם אח שלי לא חוזר הנה בחיים. ואני כמובן גם מדברת על כל אחד מהחטופים האחרים, אנחנו ביחד בתוך הדבר הזה".

בתאריך 16.01.2024 עודכנה משפחתו של איתי סבירסקי כי הוא נרצח בשבי.