עמרי מירן עדיין בשבי: "אני מאוד דואג לבן שלי, קשה לי להירדם בלילה"

עמרי מירן נחטף מביתו שבקיבוץ נחל עוז בשבעה באוקטובר. אביו התייחס לאירוע הטראגי של הירי בשוגג על החטופים ("קשה מאוד להירדם בלילה") ודיבר על הרצון שהבן שלו יחזור כמה שיותר מהר: "אני מאוד דואג"

זמן צפייה: 08:05

עמרי מירן, בן 46, נחטף בשבעה באוקטובר מביתו שבקיבוץ בנחל עוז, ומאז הוא כבר מעל 70 יום בשבי חמאס. אביו דני סיפר בריאיון לליאור קינן על הדאגה הגדולה לבנו: "אני מאוד דואג לבן שלי שמא הוא יופצץ על ידי מטוסינו או יופגז על ידי הארטילריה של צה"ל".

לכתבות נוספות:

בבוקר השבת השחורה עמרי לקח שני סכיני מטבח והתחבא בממ"ד ביתו יחד עם אשתו ובנותיו. באותה העת תומר ערבה ז"ל אולץ ע"י המחבלים לעבור בין בית לבית בקיבוץ וביקש מהמשפחות אשר מתחבאות בממ"ד לצאת כדי שהמחבלים לא ירצחו אותו. כאשר תומר הגיע לבית של עמרי, עמרי פתח את הדלת ונחטף לרצועת עזה.

עמרי מירן
עמרי מירן

דני התייחס לאירוע הטראגי של הירי בשוגג לעבר החטופים ברצועת עזה על ידי חיילי צה"ל: "אני לא חושב שמישהו צפה אירוע כזה. בוא ניתן לחיילים שלנו כוח ועידוד הם עושים עבודה נפלאה, בוא לא נוריד להם את המורל". לדבריו, "קשה מאוד להירדם בלילה אחרי ההרג בשוגג הזה של שלושת החטופים. זה בכי ועצב לכל האומה שדבר כזה קורה".

עמרי מירן
עמרי מירן

בנוסף הוא הביע את דאגתו מהמלחמה: "אני מאוד דואג לבן שלי שמא הוא יופצץ על ידי מטוסינו או יופגז על ידי הארטילריה של צה"ל. הוא נמצא שם כמו כל חייל שנמצא בעזה ומסכן את עצמו. אני אשמח מאוד שהוא יהיה פה, אבל הוא שם. אני רוצה שהבן שלי יחזור".