אלון לולו שמריז עדיין בשבי: "הגעגוע הוא בלתי נסבל, לא ננוח עד שהוא ישוב הביתה"

אלון לולו שמריז, בן 26, נחטף מביתו בכפר עזה ומוחזק בשבי חמאס כבר חודשיים. אחיו, שבאותה שבת שחורה היה בממ"ד באותו הקיבוץ, סיפר על הגעגוע לאלון - ועל היציאה למשלחת משפחות החטופים באירופה: "הבנו שבארץ אין לנו השפעה"

זמן צפייה: 05:01

אלון לולו שמריז, בן 26, גר לבדו בשכונה של הדור הצעיר בקיבוץ כפר עזה. בבוקר השבעה באוקטובר אלון היה בקשר עם אחיו יונתן אשר היה בממ"ד באותו הקיבוץ עם אשתו ההיריונית ובתו. אלון הספיק לעדכן שפרצו אליו מחבלים הביתה ויונתן כתב לו: "תהיה חזק, אוהבים אותך". אלון בתגובה שלח אימוג'י של לב, אבל מאז הקשר נותק והוא מוחזק בשבי חמאס ברצועת עזה.

מאז אותה שבת שחורה המשפחה של אלון עושה הכול כדי להבטיח את חזרתו הביתה. בשיחה לעומרי ירדני מספר יונתן על ההתמודדות עם העובדה שאחיו בשבי: "אני מרגיש שאני משפיע ועוזר  - אבל הגעגוע הוא בלתי נסבל. עדיין כולנו בתוך האירוע".

משפחת שמריז
משפחת שמריז

לכתבות נוספות:

יונתן נמצא כרגע במשלחת של משפחות החטופים באירופה, שם הם עושים הכול בשביל להעביר את המסר ולהשפיע איפה שרק ניתן למען החזרתם מהשבי: "הבנו שבארץ אין לנו יותר מדי השפעה - הבנו שאנחנו צריכים להגיע למקום שבו מתקבלות ההחלטות, לגרום להם להביא את העסקה לשולחן".

יונתן, כאמור, היה גם בכפר עזה באותה שבת שחורה, התמגן עם אשתו ההריונית ובתו בממד. ובמהלך הריאיון הוא התייחס להתמודדות האישית שלו: "אנחנו עוד לא בהחלמה - אנחנו נמצאים בתוך קרב. כל מה שעומד לנגד עינינו זה להחזיר את כולם הביתה ואנחנו לא נוותר ולא ננוח". הוא מוסיף כי "אחר כך נתמודד עם כל מה שצריך להתמודד, עם חברים שנרצחו, בית שנהרס ואמון שקרס. המאבק הוא ארוך מאוד".

אלון לולו שמריז