גלי וזיו ברמן עדיין בשבי: "למרות שהם גברים, גם הם חסרי ישע"

התאומים זיו וגלי ברמן נחטפו מקיבוץ כפר עזה בשבת השחורה. בריאיון לחדשות 13 סיפרה דודתם על הדאגה למצבם ("הזמן לא פועל לטובתם") - וקראה לחזרתם המיידית: "החובה של המדינה היא להציל אותם מהגיהינום שבו הם נמצאים"

זמן צפייה: 08:31

התאומים גלי וזיו ברמן, בני 26, גרים בסמיכות לשכונת הדור הצעיר בקיבוץ כפר עזה. בשבעה באוקטובר שניהם נחטפו מבתיהם, לא ידוע אם יחד או לחוד. דודה של התאומים, מכבית מאייר, הגיעה לאולפן חדשות 13 ודיברה על התקווה שיחזרו: "נעשה הכול כדי להציל אתכם משם, תהיו חזקים".

לכתבות נוספות:

"זה מאוד קשה, אנחנו מודעים לזה שהעובדה שהם גברים שמה אותם בקטגוריה עם דחיפות נמוכה יותר ומצבם פחות טוב", מספרת מכבית. "אנחנו שמחים על כל חטופה וחטוף שמשתחררים, אבל אנחנו דואגים וחרדים לשלומם. שמענו עדויות מהחטופים ששבו ואנחנו יודעים שהזמן לא פועל לטובתם, אנחנו מאוד מודאגים. הדאגה לשלומם היא לא אנושית, זה משהו שאתה קם איתו בוקר והולך לישון כשהגוף קורס בלילה, הדאגה מלווה אותנו כל היום".

זיו וגלי ברמן
זיו וגלי ברמן

מכבית מספרת על הפחד שנושא החטופים לאט לאט ידעך מאולפני החדשות: "אני מסתכלת בכל פעם מסביבי אם עדיין תמונות החטופים מופיעות, אני מפחדת שזה ייעלם מהאולפנים".

בהתייחס לעדויות של החוזרים מהשבי אמרה מכבית כי "אנחנו החלטנו לקבל אינפורמציה רק מהקצינה שמלווה אותנו, היא הכי מעודכנת ואמינה עבורנו. כל התיאורים האלה הם כל כך קשים לשמיעה ואנחנו צריכים להיות חזקים עבור גלי וזיו. אנחנו מאמינים באמונה שלמה שהם בחיים ושהם יחזרו אלינו, ואנחנו נעשה הכול אבל הכול כדי שיחזרו".

"אני מקווה שהמדינה מבינה את גודל האחריות שלה להחזיר אותם הביתה שלמים בדיוק כמו שהם נלקחו מהמיטות שלהם בבוקר. היום החובה של המדינה היא להציל אותם מהגיהינום שהם נמצאים בו". מכבית מקווה שישראל תהיה יצירתית ושתעשה מהלכים שיובילו לשחרור כלל החטופים. לדבריה, "נכון שהם גברים, אבל גם הם חסרי ישע. אני מקווה שכל החטופות והחטופים שנותרו שם יחזרו שלמים ובריאים הביתה".

זיו וגלי ברמן
זיו וגלי ברמן

בסיום דבריה היא מסרה לגלי וזיו: "במידה ואתם שומעים אותנו, הבנו משבויים שחזרו שיש אולי סיכוי שכזה, אז קודם כל תדעו שאבא, אימא, הלנה ועידן בחיים. ואנחנו מאמינים שאתם בחיים ונעשה הכול הכול כדי להציל אתכם משם. תהיו חזקים, אנחנו אוהבים אתכם".