הומואים נחשפים כימניים - וחוטפים אש: "אני מעדיף לצאת עם בחורה מאשר עם גיי שתומך ברפורמה"

בתקופה שבה פוליטיקה נמצאת בכל עבר, נראה כי כולם צריכים לבחור בדעה כזו או אחרת. ההנחה הרווחת היא שכל הלהט"בים משתייכים לצד השמאלי של המפה הפוליטית, אבל ברור הרי שלא כך הדבר. הגיע הזמן לשבור את הסטיגמה אחת ולתמיד: הכירו את הלהט"בים הימניים | שוברים סטיגמות - פרק 2: ימניים גאים

זמן צפייה: 04:52

ההפגנות סביב הרפורמה במערכת המשפט או ההפיכה המשפטית, תלוי באיזה צד אתם, מפלגות את המדינה כבר מזה מספר שבועות. ממדגם לא מייצג שערכתי, נראה כי הקהילה הגאה מצאה את מקומה דווקא בהפגנות של המרכז-שמאל. ואני שואל למה? האם הקהילה היא אכן מקשה אחת? האם כל ההומואים, הלסביות, הבי והטרנס בהכרח הצביעו בקלפי למפלגות האופוזיציה? לא בהכרח.

בפרק השני של "שוברים סטיגמות" ישבתי לשיחה עם להט"בים אמיצים - וימניים - שלא מפחדים להשמיע את הדעות שלהם. כן, למרות שלעיתים הם סופגים המון אש בשל הדעות שלהם ומשלמים על כך מחיר אישי כבד; אז רגע לפני שתעלו אותם על המוקד, כדאי שתקשיבו למה שיש להם לומר - ויש להם הרבה.

שוברים סטיגמות
להט''בים בעד הרפורמה | צילום: מתוך הרשתות של אדיר

אתם יכולים שלא להסכים איתם, אבל דעתם חשובה. דווקא אנחנו בקהילה הגאה לא יכולים להרשות לעצמנו למחוק דעות של אחרים, כי קבלה והכלה לא שייכים רק לצד אחד. אז למה לקהילה הצבעונית, שחרטה סובלנות על דגלה, כל כך קשה לקבל דעות שונות?

האם הסטיגמות כה מושרשות בנו כחברה ישראלית-שמרנית כך שאין לנו באמת לאן לברוח? צפו בכתבה ותחליטו בעצמכם.

צילום: טל שמעוני