מפחדים מהקורונה? כך תתמודדו עם הפחד

על רקע מגיפת הקורונה העולמית, ישראלים רבים כבר החלו להצטייד בכמויות גדולות של מזון במידה וידרשו להיכנס לבידוד - כיצד ניתן להפיג את המתח ואת החשש? הפסיכיאטר ד"ר אילן טל עם כל התשובות

זמן צפייה: 04:29

על רקע הימצאותם של עשרות אלפי ישראלים בבידוד בגלל הקורונה, ישראלים רבים הסתערו על חנויות השיווק והחלו לאגור כמויות גדולות של מזון. לתוכנית שווה כסף עם שרון גל הגיע הפסיכאטר ד"ר אילן טל לענות על השאלות האם הפאניקה שהתחילה לאחוז בישראלים רבים על רקע וירוס הקורונה ללא החיסון מוצדקת.

בפתח דבריו מציין ד"ר טל כי החרדה בראש ובראשונה נובעת מחוסר הידע שיש לנו על וירוס הקורונה. עם זאת ד"ר טל מבהיר: "אנחנו עושים דברים מסוכנים כל חיינו: מעשנים, נוהגים, מביאים ילדים לעולם - לידה היא מאוד מסוכנת". לטענת ד"ר טל, למרות שאנו רגילים לעשות דברים מסוכנים, לרוב יש לנו תחושה של שליטה עליהם, לכן איננו חשים בתחושת הפחד בעת שאנו עושים אותם: "אנחנו לא יודעים מה לעשות עם הוירוס, גם לא אנשי משרד הבריאות".

ד"ר ממליץ על מספר דברים על מנת להפיג את הלחץ: "קודם כל ספורט, שנית, לא לדבר עם אנשים מלחיצים אלא עם אנשים מרגיעים". במידה ואתם הורים לילדים ד"ר טל מבקש להבהיר: "חובה לדבר עם הילדים וצריך להתאים את המסר לפי הגיל" אומר ד"ר טל, "עד גיל 6 זה הרבה פעמים דיבור תוך כדי משחק תוך כדי חיזוק המסר שהמשפחה זה המקום שמגן ושאנחנו ההורים שומרים על הילד. ליותר בוגרים נותנים מידע יותר ברור"

 

שווה כסף עם שרון גל | א-ה בשעה 19:25 בערוץ 13