המשאיות יורדות מאיילון, נהגי הרכבים הכבדים זועמים: "שיטפלו בפרייבטים"

החל מהבוקר תאסר כניסת משאיות לנתיבי איילון בין השעות: 06:30-09:30. מדובר בפיילוט של משרד התחבורה בניסיון להקל על העומסים בכבישים. אבל לא כולם שמחים. בעל חברת הובלות: "למה לא מענים את הרכבים הפרטיים? הם אלו שצריכים לחפש אלטרנטיבות"

משאית
משאית | צילום: רויטרס

(2:15 דקות)

החל מהבוקר (שלישי) תאסר כניסתן של משאיות במשקל של יותר מ-12 טונות לנתיבי איילון בקטע שבין מחלף גלילות למחלף חולות ובין השעות: 06:30-09:30.  מדובר בפיילוט של משרד התחבורה בניסיול להקל על העומס בדרכים. הנהגים הפרטיים אולי שמחים, אבל בעל חברת הובלות, דוד סיודמק, זועם וטוען כי המכוניות הפרטיות הן בכלל אלה שנושאות באשמה.

 

"הפרייבטים נוסעים, נהג ואוטו, נהג ואוטו", אומר סיודמק בבוקר הפיילוט. לדבריו, בגלל ההחלטה נגזר עליו ועל חבריו למצוא דרכים חלופיות ברחובות צרים ולחצות את העיר לרוחבה. "אין להם פתרונות יצירתיים" , מפנה דוד אצבע מאשימה אל הרשויות.

 

בעל חברת ההובלות סבור כי הפתרון טמון דווקא בשינוי הרגלי הנהיגה של בעלי המכוניות הפרטיות.  "כנראה שלא עינו את הנהגים הפרטיים מספיק, אז הם לא מחפשים אלטרנטיבות", הוא אומר ומציע שכמו שנעשה בעבר בכפר סבא הנהגים הפרטיים יתחילו לנסוע ביחד למקום העבודה.

  

למרות הזעם, מחר יתרחב הפיילוט ולא תתאפשר כניסת משאיות גם לכביש ירושלים-תל אביב בשעות אחר הצהריים בקטע שבין מחלף גינות סחרוב לשער הגיא.