צריכים עזרה כספית? כיצד ההמון יעזור לכם להגשים חלומות

תרומה
תרומה | צילום: פוטוליה

בדומה לאופנה, תרבות וגם אוכל, שניזונים על ידי טרנדים עולמיים, שבאים והולכים, בשנתיים האחרונות ניתן לראות טרנד עולמי כלכלי, של פירוק מוקדי כוח כלכליים והעברתם לידי הציבור הרחב. "כוח להמונים" היא כבר לא קלישאה או סיסמא קומוניסטית, אלא מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בעולם וגם בישראל והופכת ל"מימון ההמונים".

מיזמים כדוגמת הד סטארט, מימונה וקיקסטארט, מהווים פלטפורמות לגיוס תמיכה כספית במיזמים עסקיים וכל זה במקום לפנות לבנקים או לחברות הלוואות. בצורה זו כל אחד יכול להפוך את החלום שלו למציאות. בין אם אתם יזמים, מהנדסים, אמנים, קולנוענים, מוסיקאים, מעצבים, סופרים, מאיירים וכדומה.

 

בעזרת קמפיין דרך הפלטפורמות האלו ודרך הרשת החברתית, תוכלו לגייס כספים מהציבור שמאמין בפרויקט שלכם ורוצה לתרום ואף להשקיע בו במקום לבקש עזרה מהדוד סם או משרי אריסון. במידה ובעל הרעיון אינו מצליח לגייס את הסכום הנדרש עד מועד מסוים, הכסף חוזר לאלו שכבר תרמו והיוצר אינו מקבל את התמיכה הכספית.

פלטפורמות אלו עוזרות לעשרות אלפי פרויקטים יצירתיים - גדולים וקטנים - להתעורר לחיים באמצעות התמיכה הכספית של הקהילה.

 

בנוסף, ישנה בשוק העולמי גם צמיחה של מיזמי הלוואה פרטית כדוגמת,  eloan  ו- blender - שמחברים בין מלווים ללווים פרטים - בסכומים נמוכים, אך בתנאים טובים יותר ממה שהייתם יכולים לקבל בבנק.

 

 

פילנטרופיה המונית

בתחום הפילנטרופי, "עיגול  לטובה"-  עמותה ללא כוונת רווח הפועלת לשיפור החברה הישראלית- הינה חלוצה במגמה זו של מימון ההמונים, באמצעות פלטפורמה דיגיטאלית, חכמה, ידידותית ופשוטה ביותר המאפשרת לציבור הרחב לתרום סכומים ממש פעוטים למגוון עמותות שעברו סינון ובקרה. גם כאן, אין צורך לחזר על פתחיהם של קומץ פילנתרופים מוגדר או קרנות מימון נתונות. כל עמותה יכולה לפנות לקהל שלה המזדהה עם האג'נדה ומטרותיה, לגייס אותו ובאמצעות עיגול לטובה ליהנות מזרם תקבולים מכובד ומשפיע שמקורו בתרומות זעירות מהציבור הרחב.

 

תרומה
תרומה | צילום: פוטוליה

איך להשפיע בגדול בעזרת כסף קטן?

באמצעות הוראה קבועה ניתן לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי או את תלוש המשכורת החודשי, ואת ההפרש לתרום לעמותות הפועלות בתחום הקרוב ללב התורם. תרומה של אגורות ספורות יוצרת עוצמה חברתית והופכת את המציאות למציאות טובה יותר. כסף קטן משנה הרבה.

 

סכומי תרומה פעוטים מאנשים רבים מצטרפים לתרומה משמעותית שמשפיעה על העשייה והחיים של מאות אלפי ילדים, נשים, חולים, זקנים, חיות ועוד. אלו הן לא סתם אגורות אלא כסף חברתי. כל מעגל חדש שנוסף מרחיב את מעגל ההשפעה ויוצר שינוי אמיתי בחייהם של מאות אלפים הזקוקים לכך.

 

***רוצים לתרום לעמותות דרך עיגול לטובה? כנסו>>>

 

המנגנון המיושם בחברות האשראי מאפשר למי שבוחר בכך לעגל כל עסקה בכרטיס אשראי לשקל הקרוב, ולתרום את האגורות שיעוגלו במלואן לעמותות וארגונים בהתאם לבחירתו/ה.

 

המנגנון המיושם בחברות השכר מאפשר לעגל את השכר נטו כלפי מטה ל- 5, 10, או 20 ש"ח ובכך לתרום שקלים ספורים בכל חודש.

 

הכסף הנתרם מועבר במלואו לעמותות הנבחרות על ידי התורם. כל העמותות העומדות לבחירה נכללו ברשימה לאחר סינון קפדני ע"י ועדה ציבורית בראשותו של נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר.  רוב רובן גם קבלו את "תו מידות לאפקטיביות".  כך מובטח כי התרומות מגיעות במלואן לארגונים המספקים מקסימום תועלת חברתית לצד שקיפות לציבור והתנהלות תקינה ואפקטיבית. העמותות הנבחרות מחולקות ל-10 תחומי פעילות שונים, כגון ילדים ונוער בסיכון, איכות הסביבה, נשים וכו'.

 

אז למה אתם מחכים? תרמו בקטן כל חודש והשפיעו בגדול.

 

תרומה
תרומה | צילום: פוטוליה