חמוץ של מרענן או מקולקל? משלוח הראמן שגרם למבקרת שלנו להתבלבל

המנות נראות מוכרות בצורה מחשידה, וגם התמונות בתפריט, ואפילו פסל קערת הראמן עם הצ'ופסטיקס זזים עשה את דרכו לרמת גן. האם מדובר בסניף חדש ומשמח ליפנית המעולה מתל אביב? התשובה מבלבלת

14141414
תפריט מבטיח ודימיון מעורר תקווה ליפנית המעולה מתל אביב. ראמן בראמניה | צילום: מרב וסרמן

הראמניה המסתורית מרמת גן


פתיחתה של ראמניה דנדשה באזור הבורסה ברמת גן העלתה הרבה סימני שאלה הגובלים במסתורין. האם מדובר בסניף שני למסעדת מנטנטן שכבשה לבבות? האם מישהו מנסה לחקות את המקור, או אולי מישהו מתוך מנטנטן ערק, לא לפני שסחב עימו את המתכון לראמן המנצח?

הצצה בתפריט לא משאירה מקום רב לדמיון. הרבה מן המנות נראות מוכרות בצורה מחשידה - בשמות, בתיאורי המנות, בצילום ואף בכלי האוכל. אפילו הפסל הענק בדמות קערת ראמן ענקית עם צ'ופסטיקס זזים שקישט את שדרות רוטשילד ובישר על פתיחת מנטנן בשוק אלנבי ז"ל, הועתק כעת למתחם המכולות ברמת גן.

1313fy
חלוקה נהדרת והוראות לפירוק והרכבה עצמית. משלוח מהראמניה | צילום: מרב וסרמן

הפרטים הידועים הם שלפני כשלושה חודשים נפתחה הראמניה האינטימית ופועלת בשעות הצהריים בלבד, כשהמטרה הממוקדת היא עובדי משרדי הבורסה והסביבה. חיכיתי לרגע בו יצאו המשלוחים מרמת גן לסביבתה הקרובה כדי לענות על סימני השאלה ולגלות האם מדובר בגרסאת אלי אקספרס למקור או שאולי הראמניה מרמת גן הולכת לגנוב את הכתר.

מה בתפריט?


התפריט כשר, מצומצם וממוקד במנות רחוב יפניות קלאסיות עם כמה שבירות מסקרנות. תמצאו כאן שלושה סוגי ראמן בינהם טורי קלאסי (62 שקלים) על בסיס ציר עוף וירקות עם פרגית צלויה; ראמן אגדשי טופו טבעוני (58 שקלים), וגם טאן טאן ראמן (68 שקלים) - ראמן המבוסס על ציר עשיר עם פרגית קצוצה בבישול ארוך עם צ׳ילי ושעועית יפנית אדומה. אהובי הקהל, כיסוני הגיוזה, מופיעים כאן בשלושה מילויים לבחירה: עוף, טבעוני או וואגיו בקר יפני (46 שקלים לחמש יחידות). שני תבשילי דונברי שמערבבים בין אורז לבן לפרגית מתובלת (68 שקלים), שני סנדויצ׳ים בדמות קריספי צ'יקן בלחמניית בריוש (64 שקלים) או קריספי וואגיו (68 שקלים) - קציצה שחומה בציפוי אטריות ראמן קריספיות בלחמניית בריוש וירקות. גם הקארי היפני לוקח חלק בתפריט. הוא מגיע צמוד לאורז לבן ומרכיב משתנה כמו שניצל פרגית בציפוי פנקו (67 שקלים), קציצת הוואגיו הקריספית (76 שקלים) או קוביות קריספי טופו (64 שקלים).

1414zr
ההרכבה פשוטה, אבל מה עם הטעם? | צילום: מרב וסרמן

מה הזמנתי?

החלטתי ללכת על בטוח עם מנות קלאסיות שאני מכירה טוב מהעבר: לראשונה גיוזה עוף (46 שקלים) ולהמשך ראמן אגדשי טופו טבעוני, שכמו כל הראמנים המוצעים כאן למשלוח, מגיע מפורק לגורמים ומצריך הרכבה ביתית שתשמור על מרקם אידיאלי של המרק ומרכיביו. אל חשש, למשלוח מצורף דף הוראות מאוד מפורט וההכנה איננה כרוכה ברזומה מכובד בקורדון בלו.

המשלוח


הגיוזה הגיעה בצורה סטנדרטית, בקופסאת פלסטיק מאורכת כשהצד הלבנבן שלה מביט עלי והצד שקיבל חריכה סקסית מסתתר. לצידה הגיע בקבוקון קטן עם רוטב הסויה המלווה. הראמן הגיע מפורק לגורמים וארוז בצורה אסתטית ומוקפדת - הכל חולק לשקיות אטומות לפי המרכיבים השונים. הציר, שהוא לב הראמן, מגיע בשקית אטומה שלפי ההוראות נזרקת למים רותחים לשלוש דקות, לקראת סופן האטריות קופצות לטבילה קצרצרה של שלושים שניות במים רותחים. מכאן מצלחתים בפשטות את קערת הראמן: נוזל הציר הלוהט, אטריות אל דנטה, 8-9 קוביות טופו בציפוי זהוב שהגיעו בקופסא, והירקות- גפרורי גזר, טבעות קטנטנות של בצל ירוק, דייקון (צנון יפני) מגורר ותיבול של שומשום, טוגרשי ושמן צ'ילי לחובבי הבערה בפה. לשקית מצורפים צ'ופסטיק וכף קטנה ללגימת הציר, והתוצאה הסופית יפיפייה ומבשרת טוב בזכות ראמן שנראה מפתה ממש כפי שמוגש במסעדה.

1212jv
מראה מעורר תקווה. משלוח מהראמניה | צילום: מרב וסרמן

הביס


כיסון גיוזה טוב הוא פיצוץ אושר בפה, מפגש בין רוך לקושי, בין בצק נגיס למילוי עסיסי. כאן הביס הראשון אכזב. הגיוזה לא הייתה חמה ונאלצתי בלב כבד לשלוח את הכיסונים לביקור קצרצר במיקרו. הבצק אומנם היה בעובי הנכון, אך סבל ממרקם קשה ולא גמיש. מילוי העוף היה סביר בטעמו אך הג׳וס והעסיסיות המצופים מגיוזה כהלכתה נפקדו מהביס, והחיבור בין הבצק למילוי לא יצר את העונג המוכר לו חיכיתי.

111mkk
ביס קשיח ומילוי קשוח. גיוזה מהראמניה | צילום: מרב וסרמן

לא ידעתי, אבל זה עוד היה החלק הטוב של ארוחת הצהריים שלי. לגימה ראשונה מהראמן גילתה ציר חמוץ שגרם לי לחשוש שמא הוא מקולקל. אם זהיתי נכון, החמיצות הגיעה והתפשטה מפטריות הנמקו הקטנות. לא ברור אם זו פאדיחה ממוקדת במשלוח שלי או שככה יוצאת המנה, אבל לעניות דעתי סיכוי קלוש שזה המוצר שהם רצו לחתום עליו. ניסיתי להציל את קוביות הטופו והאטריות, החלק החזק של המנה, שאחרי שהוצאו מהציר התגלו כטעימות, נגיסות, ועשויות בעובי ואורך נכונים וכיפיים לאכילה. הטופו, לעומת זאת, לא שרד את הצלילה לתוך קערת המרק והקוביות הפריכות לשעבר אמרו ביי ביי לציפוי שנפרד מהן, ושניהם שקעו למצולות הציר.

1010ea
קוביות טופו שנפרד מהציפוי הפריך, וציר חמוץ מדי. ראמן מהראמניה | צילום: מרב וסרמן

מדד שובע


לעולם לא אדע, אבל נראה שמבחינה כמותית ראמן וגיוזה הם שילוב מושלם לאדם רעב.

בתכלס


הטוב: הפוטנציאל גדול והוא במרחק נגיעה: האטריות היו ללא דופי, וכל חלקי הראמן קצוצים בדיוק וארוזים יפה יפה. לו הציר היה טעים, כל המרכיבים היו מתאחדים למנה טובה. הגיוזה זקוקה לשיפורים כדי להיות ראויה לתואר "גיוזה יפנית כהלכתה".

הרע: המשלוח היה מאכזב ולא מספק. ציר האגדשי היה בלתי אכיל או לגים, ותקלת הטופו שברח מהציפוי היא כשל טכני שפשוט אסור שיקרה.

שורה תחתונה: מוזמנים להזמין מנות אחרות שאני לא דגמתי ולספר לי האם לתת לראמניה צ׳אנס נוסף.

הראמניה - תובל 21, רמת גן

מרב וסרמן היא כתבת אוכלת, מעצבת גרפית ובעלת עמוד האינסטגרם wasserstar