מהדרום הפצוע לשרון: הפיצה טראק מעולה שפונתה במלחמה, מנסה להתחיל מחדש

הם פונו מביתם שקרוב לגבול מצריים, ונאלצו להשבית את הפוד טראק שהיה כל פרנסתם. כעת בני הזוג אריאל שרעבי ולי ברק מנסים להתחיל מחדש באזור השרון, ויש כל כך הרבה סיבות לטעום ולהתאהב בפיצות הנפוליטניות המעולות שלהם

פיצה הביתה
נפוליטנית אמיתית בפרשנות מקומית. פיצה הביתה | צילום: אריאל שרעבי

הפיצה טראק של בני הזוג אריאל שרעבי ולי ברק ממושב תלמי יוסף שבצפון הנגב, היא אחד המקומות האהובים באזור צפון הנגב. עד אותה שבת ארורה דילגה הפיצרייה הניידת שלהם בין ישובי האזור בהתאם למקומות שאליהם הוזמנה, וסיפקה פיצות נפוליטניות מעולות לכל דורש, יחד עם בירה קרה מהחבית.

פיצה הביתה
נפוליטנית אמיתית בפרשנות מקומית. פיצה הביתה | צילום: אריאל שרעבי

כמו לא מעט עסקים, גם הפוד טראק "פיצה הביתה" של בני הזוג הוקם בעיצומו של משבר הקורונה ב-2021 מתוך צורך כלכלי, כשברקע חיבור חזק לתרבות האיטלקית. תוך כמה חודשים הפכה הפיצרייה לבשורה קולינרית לוהטת בזכות הפיצות המעולות שנאפו בטאבון וחברו לתוספות שוברות השגרה, ביניהן בוראטה טרייה, חמאת שום וקרם בלסמי מצומצם. את הבצק מכינים השניים לפי מתכון איטלקי מסורתי שעבר לא מעט גלגולים עד שהתאים למרקם הקריספי שחיפשו, והתוספות משתנות על פי החשק וטריות חומרי הגלם העונתיים שמככבים על הפיצה.

כתבות נוספות ביאמיז:

שנתיים מיום ההקמה כשהעסק שהקימו בשתי ידיהם התייצב והפך לפרנסתם היחידה, חוו בני הזוג משבר נוסף: המלחמה החלה, והם פונו יחד עם ביתם הקטנה מביתם שנמצא קרוב לגבול מצרים והפך לשטח צבאי. במהירות בזק ותחת הלחימה הם חזרו רק לרגע לבית הסגור כדי לקחת ציוד חיוני להפעלת הפיצה טראק - פרנסתם היחידה, והעבירו את הפוד טארק לאזור השרון - שם מתגוררים הוריו של אריאל.

פיצה הביתה
משנים מתכונת לטובת המשך קיומו של הפוד טראק. פיצה הביתה | צילום: לי ברק

כמו עסקים רבים שפעלו באזור צפון הנגב והעוטף ופעילותם נעצרה מאז אותה שבת ארורה, גם בני הזוג נאלצו לחשב מסלול מחדש. בהיעדר מסלולי עגינה מוכרים וקהל שמכיר את מרכולתם, עברו השניים להפעיל את "פיצה הביתה" במתכונת שונה שתאפשר להם להתפרנס בתקופה הקשה.

פיצה הביתה
מחכה לפגוש אתכם בהרצליה ורמת השרון. אריאל שרעבי | צילום: אורנה בן חיים

נכון לעכשיו, הם מנסים לגבש מסלול מסודר, ובימים הקרובים יעגון הפוד טראק האהוב לכמה ימים בלבד באזור השרון, עם הרבה גמישות מחשבתית ותקווה שתושבי האזור יגיעו להכיר ולתמוך בעסק המשפחתי הקטן. בחמישי הקרוב (16.11) תגיע הפיצרייה של השניים לשוק החקלאים ברמת השרון, ובשישי תבקר הפיצרייה בבית חיל האוויר בהרצליה בין השעות. בואו לפרגון ולטעום הפיצה המעולה עם הקילומטראז' המרשים.

פוד טראק פיצה הביתה - חמישי (16.11) אלכסנדרוני 2, רמת השרון בין 16:00-20:00 | שישי (17.11) בית חיל האוויר, זבוטינקי 15, הרצליה בין השעות 9:30-14:30