המחווה הטעימה של מסעדת אריא לדור הבא של השפים בישראל

מה קורה כששמים מטבח של מסעדת יוקרה בידיהם של שפים צעירים? התוצאה היא ארוחה מסתורית ומרתקת בהובלת מנטור מצליח עם אג'נדה שתרצו לאמץ

Photo 2022 07 26 09 02 43
טעמים בועטים וטכניקות מגוונות. נבחרת השפים הצעירים של אריא | צילום: ראלה בדיו

מסעדת "אריא" היא אחד הספוטים השווים לחוות בו ארוחה מרתקת. השף הצעיר של המקום מושיקו אברהם שקיבל את המושכות מהמסעדן גיא גמזו, רוקח ארוחות שהן מסע קולינרי מרתק שמטייל על דרך המשי ומשם לישראל. אחרי שביסס את מעמדו כשף צעיר ומצליח, החליט אברהם על מחווה מרגשת וטעימה לשפים צעירים ומסקרנים שפועלים רבות ונמרצות במסעדות הארץ, אך כמעט תמיד נשארים מאחורי הקלעים.

Photo 2022 07 26 09 02 43
פרשנות אישית על המטבח הישראלי החדש. חודש שפים ישראלים באריא | צילום: ראלה בדיו

התוצאה היא 4 ארוחות שף ייחודיות בהובלת השפים הצעירים שישתפו פעולה עם אברהם תחת קונפסט מבטיח: פרשנות אישית ונקודת מבט מיוחדת למטבח הישראלי החדש. את התפריטים לארוחות ייצרו השפים יחד עם השף מושיקו אברהם, כך שמובטח תמהיל מבטיח ומסקרן. הארוחות יתקיימו במהלך ימי שלישי של חודש אוגוסט, והנה המפרט המלא: ב-2.8 יתארח השף עמרי בר עם תפריט קיץ קליל, מרענן שמבוסס Farm to Table, עם מנות שמושפעות ממסעות שעשה בדרום אמריקה ומרכזה. בארוחה יככבו חומרי גלם ממשקים מקומיים וגידולים עונתיים מהשדה כמו תירס, דלעות, עגבניות ונקטרינות. בין המנות: סלסה תירס מפחם, קלמרי, חמאת צ'ילי מותסס, קציפת תירס ואבקת עגבניות או סביצ'ה פירות קיץ על קרם פרש ביתי ואבן יוגורט.

כתבות נוספות ביאמיז:

ב-9.8 יתארח במסעדה השף הישראלי-טורקי למי ניפוסי עם תפריט שמחבר בין המטבח הבוכרי למטבח הטורקי, ומביא לצלחת את חלקה המערבי של דרך המשי. בין המנות שיוגשו בארוחה: מנטו, מנה של פילה-כופתא המשלבת קציצת בורגול עם חמאת מגי ותרד טורקי, וקינוח של קטמר טורקי שמורכב ממאפה גבינה ופיסטוק. ב-16.8 תתארח ירדן שי, אחת הפיינליסטיות האהובות בתוכנית "המטבח המנצח MKR" והשפית שמובילה כיום את המטבח של "קפה אירופה". יחד עם מושיקו אברהם היא תבשל תפריט שמחבר בין טעמים ישראלים בועטים לטכניקות בישול מוקפדות ממטבחי צרפת ואיטליה. בין המנות: רביולו כרישה, קונפי גבינות, רוטב חמאה ואבקת בצל שרוף; ופילה טלה עם דמי גלאס תאנים ופירה תפוחי אדמה.

Photo 2022 07 26 09 02 43
חומרי גלם מקומיים בפרשנות אישית. ארוחת שפים צעירים באריא | צילום: ראלה בדיו

את סדרת הארוחות יחתום השף גיל דהאן (מסעדת וייס), שיתארח במסעדה ב-30.8 ויבשל עם אברהם ארוחה שתובסס על אג'נדה של קיימות וצמצום בזבוז מזון. השניים ינצלו את כל חומרי הגלם ללא פחת, ויתנו לכל חלק מקום של כבוד בצלחת. בין המנות: צלחת המורכבת מוריאציות שונות של תירס וכוללת סלסה של תירס לבן עם ראשד, ריג'לה, אבקת צ'ילי וחומץ צימוקים מותסס לצד סורבה תירס גלי עם רוטב המובסס על מיץ תירס שיצרו מקלח התירס עצמו.

אריא - נחלת בנימין 66, תל אביב-יפו | הארוחות המיוחדות יתקיימו בימי שלישי במהלך אוגוסט, החל מהשעה 18:00. יש להזמין מקום מראש