קינוחים למען החטופים, יינות וסדנאות מתוקות: 3 דרכים טעימות לעזור למפונים ולחקלאים

מכירת קינוחים שהחטופים אוהבים לטובת גיוס כסף למטה החטופים, שוק איכרים תל אביבי לעזרת חקלאי הארץ, וסדנה של קונדיטורית שפונתה מביתה. כך תתגייסו לטובת מי שבאמת צריך, ותזכו לביסים טעימים עם ערך מוסף

Photo 2023 11 14 15 49 37 1
יום הולדת עצוב בשבי. עוגת יום הולדת לכבוד רז בן עמי | צילום: דן פרץ

השוק שמביא את הצפון והדרום לתל אביב

בוקה הוא אחד מבתי הקפה האהובים באזור הצפון הישן של תל אביב, וכעת יש סיבה נוספת לאהוב אותו אפילו יותר ולהרים לו בעוצמה. מתוך שאיפה לעזור לחקלאים, ליצרנים מקומיים, ולתמוך בעסקים שנפגעו בעקבות הלחימה המתמשכת בדרום ובצפון - בשישי הקרוב יתקיים שוק איכרים צבעוני, שכל תכליתו היא הושטת יד לחקלאים הנאבקים להמשיך ולקיים את מפעל חייהם, שהוא חלק בלתי נפרד מקיומנו.

כתבות נוספות ביאמיז:

בשוק תמצאו בין היתר, תפוזים ולימונים ממושב אשבול, אבוקדו טרי ממושב לימן, דבש וחלות דבש ממושב יד נתן, ורדים ורקפות מהדרום, וגם בקבוקי יין ממשק גלאי שבצפון הנגב. מלבדם יהיו גם שמן זית ממושב אלישמע, אננסים של עופר מויאל, עשבי תיבול ופרחי מאכל של ירוקל'ה, תיקים ותכשיטים בעבודת יד, וכן עוגות ועוגיות שאפו אמהות למען לוחמים. המכירה תתקיים במקביל להופעת רחוב ישראלית של להקת הצבריות, ותוך שיתוף פעולה עם השף אסף שטרן, שעושה כעת את צעדיו הראשונים לצד אנשי הבוקה.

שוק האיכרים של הבוקה - שישי, 17.11 בין השעות 9:00-14:00 | יהודה המכבי 57, תל אביב

חקלאים, חקלאות מקומית
נרתמים לעזור לחקלאים ולמפונים. הכנות לשוק האיכרים בבוקה

שוק האוכל שמוקדש לקינוחים שהחטופים אוהבים

בשישי הקרוב יתקיים ברחבת מוזיאון תל אביב שוק מיוחד במינו. הפעם לא החקלאים והמפונים הם הנושא העיקרי, אלא החטופים שנמצאים בעזה, וכולנו מתפללים יום ולילה לשובם. כל אותן חוויות וזכרונות של החטופים, יתורגמו בסוף השבוע הקרוב לאירוע אוכל מרגש, שבמסגרתו יימכרו קינוחים שכמה מהחטופים אוהבים במיוחד.

כל ההכנסות מהשוק הייחודי ששאב השראה מפעילות הרשת של עדי שילון, יועברו למטה החטופים, וכל הקינוחים שימכרו בו יוכנו בהתנדבות מלאה של מאפיות עמיתה ודלאל, והקונדיטורית שירה מתיאס. בין הקינוחים שתמצאו בשוק: סברינה של פעם לכבוד אוהד בן עמי, עוגת שמרים שוקולד לכבוד טל חיימי, רוגעלך לכבוד ירדן רומן, עוגת גבינה לכבוד ליאור רודאיף, סינבון לכבוד אלון אהל, וגם עוגת יום הולדת לכבוד רז בן עמי, שתציין באותו יום ממש את יום הולדתה בשבי בעזה, כל כך רחוק מביתה

Photo 2023 11 14 15 49 37 1
יום הולדת עצוב בשבי. עוגת יום הולדת לכבוד רז בן עמי | צילום: דן פרץ

המכירה המתוקה תתקיים כחלק משוק איכרים גדול, שקם אף הוא ביוזמת מאיה בהרב וליה הורן, ובשיתוף מסעדת פאסטל ומוזיאון תל אביב, בו ימכרו בין היתר יינות טבעיים מיקב רוזה בכפר מנחם ומיקב עביה הגלילי, שמן זית מכרם אחינועם הצפוני, דבש ממשק בלונסקי, מיצים טבעיים של גמבה, זרים יבשים מחוף אשקלון, ותיקים ופסלים שנוצרו במיוחד עבור המיזם. השוק יתמוך בחקלאי הדרום והצפון באמצעות מכירת התוצרת המצוינת שלהם, ובמטה החטופים בעזרת ההכנסות ממכירת הקינוחים.

שוק איכרים ופסטיבל קינוחים למען החקלאים והחטופים -  שישי (17.11), בין השעות 9:00-14:00 | רחבת מוזיאון תל אביב

סדנאות מקוונות של עולם מתוק

בימים כתיקונם, "עולם מתוק - מכללה לקונדיטוריה בינלאומית בדיגיטל", הוא עסק משפחתי קטן של הילה, קונדיטורית עתירת ידע מנתיבות שמלמדת את רזי האפייה והקונדיטוריה בסדנאות וקורסים מקוונים מפורטים ומלאי ידע מעשי. מאז שבת הארורה, גם היא, כמו רבים אחרים, פונתה מביתה יחד עם משפחתה ובנותיה, ושוהה במגורים זמניים במרכז הארץ.

את העסק שלה היא לא יכולה לתפעל תחת הנסיבות הלא פשוטות, וכדי להמשיך להתפרנס ולקיים את משפםחתה בת שש הנפשות, מציעה הילה קורס קונדיטוריה מקצועי עם 20 תכנים מצולמים, כולל מתכונים והסברים מדוייקים שפתוחים בפני הנרשמים ללא הגבלת זמן. "אנו משפחה בת 6 נפשות, ומאז הטבח הנורא ברחנו מהתופת ואנחנו מתארחים במרכז הארץ", מספרת הילה. "עזבנו הכל מאחור והגענו כמעט ללא כלום ובשל המצב אין לנו אפשרות לעבוד ואנחנו מנסים להתפרנס ממה שכן יש לנו. כדי שנצליח לשרוד את התקופה, אנחנו מציעים את הקורס המקצועי שלנו במחיר מוזל של 197 שקלים, רק כדי שנוכל להתקיים ולכלכל את עצמנו בכבוד. נשמח שמי שאוהב קונדיטוריה והתחום מדבר אליו ירכוש את הקורס שלנו".

Fresh,baked,chebakia,for,ramadan.,chebakia,moroccan,pastries.,made,of
גם את זה תלמדו להכין בקורס. שבקייה | צילום: שאטרסטוק

בקורס של המכללה תמצאו מתכונים רבים לקינוחים מסורתיים דוגמת בראוניז עם שוקולד לבן ואגוזי לוז; עוגת קרמבו; פחזיות; בוואריה וכדורי רפאלו, לצד קינוחים עדתיים כמו שבקייה ומקרוד, כולם מלווים בהסברים מפורטים ומתאימים גם למי שלא התנסה בקונדיטוריה מעולם. כדי להירשם ולתמוך במשפחה שפונתה מביתה - לחצו כאן.