המעריצים בהיסטריה: בית הקפה של Friends יוצא בהודעה מפתיעה אחרי מותו של מת'יו פרי

יום אחרי מותו המפתיע של מת'יו פרי, בית הקפה האייקוני בניו יורק מצליח להפתיע את המעריצים עם הבשורה שכולם חיכו לה, ויש גם מחווה לצ'נדלר בינג האהוב

חברים
מחווה מרגשת או קידום מסיבי? מתוך "חברים" | צילום: צילום מסך מתוך "חברים"

עברו כמעט 20 שנה מאז שהסידרה חברים ירדה מהמסך. כן, כן, קחו רגע להבין כמה אתם זקנים. 20 שנה, ועדיין הסידרה ממשיכה לעורר גלים. היא מפציצה ומחוזרת בכל שירות סטרימינג בו היא נמצאת, האיחוד מלפני שנתיים היה הצלחת רייטינג עצומה, ואם זה לא מספיק בשביל להבין את גודל ההיסטריה - עכשיו, למרות הזמן הרב שעבר מאז עלתה הסדרה לראשונה, פותחים בבוסטון בית קפה ראשון שייקרא CENTRAL PERK, וכולו מחווה לבית הקפה המוכר ההוא מהסדרה שנמצא בניו יורק.

סנטרל פארק, חברים, בית קפה
כולל מחווה מרגשת למת'יו פרי. בית הקפה של חברים | צילום: שאטרסטוק

כתבות נוספות ביאמיז:

אם טיילתם בארצות הברית בשנים האחרונות, ייתכן וראיתם כבר פופ אפ או שניים שעושים מחווה לבית קפה הקלאסי בניו יורק וקליפורניה. אלו היו מקומות קטנים שהוקמו על ידי וורנר בראדרז, בעלי הזכויות לסידרה, והם נועדו בעיקר להמשיך לקדם את הסידרה, שבתכלס לא נראה שצריכה קידום נוסף. גם בית הקפה החדש נועד לסייע בקידום, על אף הקמתו בבוסטון ולא בניו יורק, העיר בה מתרחשת הסידרה (ומכאן שם בית הקפה- סנטרל PERK במקום PARK), אך בניגוד לפופ אפים קצרי הטווח, בית הקפה החדש כאן כדי להישאר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Central Perk (@centralperk)

כתבות נוספות ביאמיז:

תאריך הפתיחה תוכנן לסוף אוקטובר, אך מותו הפתאומי של מת'יו פרי הביא לדחיית התוכנית בכמה ימים. הקפה שנפתח רשמית השבוע, לא נראה בדיוק כמו המקור, ומקימיו מסבירים שהם עשו לו עידכון שמותאם לימים אלה: במקום אותה ספה שרוב הפעמים הייתה איכשהו פנויה לששת החברים - ולא משנה מתי הם הגיעו - ישנה ספה גדולה הרבה יותר כדי שתוכל להכיל יותר משישה אנשים. אך כדי לשמר את האווירה הומראה האופייני, גם הספה הגדולה ממוקמת במרכז הקפה. בנוסף - ישנה פינה בצד בה נמצאת רפליקה של אותה ספה, כשמעליה שלט ניאון עם הכתוב THE ONE WITH, משפט שהוא רפרנס לשמות של כל פרקי הסידרה. באשר לקו הקולינרי - את התפריט בנה הסלבריטי שף טום קוליצ'יו, אך באתר לא מופיע עדיין מה הוא יכלול. כן ידוע שיש תכנון להגיש יין וקוקטיילי אספרסו בערב, וגם אלכוהול רציני יותר לחברים השובבים עד מאוד.

שחקני הסדרה חברים.מימין:מת'יו פרי,ליסה קודרו, מאט לה-בלאנק, קורטני קוקס, דייוויד שווימר וג'ניפר אניסטון
מחווה מרגשת לכוכבי הסדרה. מתוך חברים

מה עוד משותף לבית הקפה החדש ולבית קפה לבית הקפה המוכר והנוסטלגי? ובכן, בעיקר המון מרצ'נדייז עם לוגו בית הקפה, ומשפטים מהסידרה שכתובים על תערובות הקפה. בנוסף, כמחווה לכל אחד מהחברים, כל כוס טייק אווי מגיעה עם שרוול קרטון שעליו כתוב ציטוט של אחד מהחברים, כשבתקופת הפתיחה כולם יופיעו עם הציטוט של צ'נדלר בינג האהוב "CAN I INTEREST YOU IN A SARCASTIC COMMENT", כמחווה למת'יו פרי ששיחק את צ'נדלר ונפטר לאחרונה במפתיע.