נו איך? נתנו לטבעוני לטעום פאי שווארמה אוסטרלי על טהרת הצומח

פאי אוסטרלי מסורתי שפגש שווארמה ישראלית, וכל זה בלי טיפת בשר. האם זה באמת טעים או סתם גימיק שיווקי?

Whatsapp Image 2022 08 01 At 1
מרקם נעים ותיבול מדויק. פאי שווארמה טבעוני | צילום: יח"צ איטליאנו

עדי שחר

כטבעוני די ותיק, אני תמיד תמיד שמח לנסות מוצרים חדשים. זה לא שאני מתגעגע לבשר כמו העובדה שבא לי לגוון בטעם, במרקם ובחוויה הכללית. כשקיבלתי את הפאי הטבעוני של חברת NATURELLA התרגשתי על עצם ההרפתקה, וזה עוד לפני שראיתי את מאפה הדגל של החברה: משה בתיבה במילוי נקניקיית גזר. גזר? ועוד כזה שהפך לנקנקייה?! היי הרפתקה, הנה אני בא!

8cbewv
ביס שמזכיר את אוסטרליה. פאי סויה של נטורלה | צילום: יח''צ איטליאנו

ברעיון של פאי להכנה מהירה התאהבתי כבר באוסטרליה: מכניסים למיקרו או לטוסטר אם אתם משקיענים, ותוך כמה דקות מקבלים ארוחה שלמה שאפשר לאכול כמו בורקס או בנימוס עם כפית. רק שבאוסטרליה לטבעונים יש פאי תירס וזהו פחות או יותר. הפאי של נטורלה, שחקנית חדשה בישראל שמתמחה במוצרים טבעוניים, אורגניים שחלקם ללא גלוטן (19.90-39.90 שקלים למוצר), ממולא בסויה או שווארמה טבעונית על בסיס סויה, ועשוי מבצק עלים טבעוני למהדרין.

2koxsn
מילוי כיפי ובצק עלים פריך שעוטף מכל עבר. פאי אוסטרלי | צילום: יח''צ

המראה של המוצר לפני האפייה מזכיר בהחלט את בן הדוד האוסטרלי רק, וכל שנשאר זה לקוות שגם הטעם ידייק. אחרי חימום קצר בטוסטר שמילא את הבית בריח נעים, גיליתי מאפה מגרה עם עלים שזופים אך בהירים יותר מהמקור, וגודל מושלם לטריפה אישית שלא תותיר אותי רעב אך גם לא תכפה עלי נמנמת צהריים כבדה. ביס ראשון ויש הצלחה. הטעם ממש טוב גם בגרסה הסויה הקלאסית וגם בגרסת השווארמה שמזכירה בתיבול אוכל מזרחי גנרי, אבל באיזון מושלם ובלי הגזמה של כורכום או כמון.

כתבות נוספות ביאמיז:

אמנם את הפאי האוסטרלי מחממים רק 2 דקות במיקרו וכאן צריך 20 דקות בתנור, אבל מדובר במוצר שגר ושכח: מכניסים, שמים טיימר, מוציאים ונהנים. קצת טחינה בצד ואיזו עגבניה, ויש לכם אחלה ארוחה.

מאפה המשה בתיבה, לעומת זאת,  מעט איכזב. הצורה אמנם נראית בול כמו המקור, אבל נקניקיות הגזר הרגישו קצת מוזר - לא ממש גזר וגם לא ממש נקניקייה, אבל במבחן התוצאה ביס מספק שבא ממנו עוד למרות המרקם הלא ברור. מכל מה שטעמתי, את הציון לשבח קיבל ממני דווקא בורקס הגבינה הטבעוני שהיה כל כך דומה למקור שזכרתי במעורפל, שאפילו הילדים לא חשו בטבעוניותו. אם לוקחים בחשבון את רשימת המרכיבים שאת רובם אפשר לזהות גם אם אתם לא טכנולוג מזון, מדובר בבשורה משמחת מאוד לטבעונים ובכלל.

פאי סויה/ שווארמה של נטורלה - 19.90-39.90 שקלים, להשיג ברשתות השיווק