לשמור ליום שאחרי: אלו החברות הבינלאומיות שגינו את מתקפת הטרור של חמאס

מאז תחילת המלחמה בשבעה באוקטובר, סלבריטאים רבים עמדו לצד עזה, אספו תרומות וסירבו לגנות את טרור חמאס. אבל ישנן חברות בינלאומיות רבות שדווקא הביעו תמיכה גורפת בישראל כבר מהימים הראשונים ללחימה. מחברות הייטק, מותגי אופנה, בידור ואפילו לא מעט חברות גרמניות הצהירו "אנחנו עם ישראל". אז כדי לעשות לכם סדר ליום שאחרי, אלו רשימת החברות ששווה לזכור

אמזון, גוגל ודיסני: רשימת החברות אשר מגנות את מתקפת הטרור של חמאס

קשה לפספס את כל הסלבריטאים והחברות שהוציאו הודעות תמיכה בעזה והתעלמו לחלוטין מהטבח שעברו אזרחי ישראל. אבל יש גם נקודת אור, לא מעט ארגונים ברחבי העולם מגנים את טרור החמאס ומביעים את תמיכתם בישראל. ריכזנו עבורכם את כל החברות, האנשים והארגונים שעמדו לצד ישראל מאז מתקפת הפתע האכזרית ב-7 באוקטובר.

106 תאגידים גרמנים התאחדו במכתב תמיכה בישראל: "'לעולם לא עוד' זה עכשיו"

מעל 100 מנהלי תאגידים גרמניים הוציאו הצהרה משותפת בה גינו את מתקפת הטרור של חמאס, והכותרת "'לעולם לא עוד' זה עכשיו" נכתבה על שער עיתון מוביל בגרמניה. "כולנו מגנים את מתקפת הטרור של חמאס על ישראל ואנו רואים באימה את הסבל של האזרחים הישראלים והפלסטינים. בתור חברות גרמניות, אנו עומדים נגד כל צורה של אנטישמיות". הם ציינו גם שהם מודעים ומחויבים לחובה ההיסטורית של גרמניה, "'לעולם לא עוד' זו המחויבות של כל אדם, 'לעולם לא עוד' זה עכשיו". בין 106 החתימות ישנם יצרני מכוניות (VW, BMW, Audi), חברות תעופה (Lufthansa ,insurer Allianz), חברת האופנה Adidas, ענקיות מוצרי החשמל Bosch ו- Siemens, בנקים גרמניים ועוד חברות רבות.

 

עולם ההייטק מתייצב לצד ישראל ומביע דאגה לעובדים המקומיים

גם חברות טכנולוגיות רבות גינו את חמאס והביעו את תמיכתם בישראל. ביניהם חברת Oracle אשר גייסה 12 מיליון דולר למגן דוד אדום והכפילה את השכר לעובדים ישראלים, מנכ"ל Cisco הביע דאגה לעובדיו הישראלים ו- Intel אשר נתנה מענק חד פעמי לכל עובד בסך 5,000 דולר. בנוסף, אנדי גסי, מנכ"ל אמזון, כתב בפוסט שהעלה לרשת החברתית X (טוויטר): "המתקפה נגד אזרחי ישראל מזעזעת וכואבת לצפייה".

גם סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל, לא נשאר אדיש ופרסם שתי הודעות בנוגע למלחמה בהם הוא מביע את דאגתו לעובדים הישראלים ועומד נגד אנטישמיות:

צילום: shutterstock

מייקל דל, יהודי אמריקאי ומנכ"ל ומייסד חברת המחשבים DELL, כתב לשני מיליון העוקבים שלו בלינקדין: "מתקפת הטרור המחרידה שהתרחשה ב-7 באוקטובר והאלימות המתגברת פגעו במצפון של העולם, ואנו מפורקים ושבורי לב מאיבוד החיים הטראגי ההמוני. בדל, ראש סדר העדיפות הוא לשמור על ביטחון הצוות ולתמוך במי שאיבד את אהוביו במתקפת הטרור על ישראל".

גינויים בחברות אמריקאיות - אמריקן איגל האירה דגל ישראל בטיימס סקוור

חברת האופנה American Eagle Outfitters לקחה יוזמה והחליפה את השלט הקבוע שלה בטיימס סקוור בניו יורק בדגל ישראל. החברה גם העלתה תמונה של השלט החדש לחשבון הלינקדין שלה, יחד עם הכיתוב "אפילו בזמנים החשוכים ביותר, האורות שלנו יזרחו".

 

ב-11 באוקטובר שלח דייב סטפנסון, סמנכ"ל הכספים של Airbnb, מייל לכלל העובדים ובו כתוב על "האימה שהושלטה על אזרחי ישראל", בנוסף לגינוי בצורה מפורשת וחדה של מתקפת הטרור של חמאס.

מנכ"ל חברת התרופות פייזר, אלברט בורלא, כתב: "אזרחים בכל הגילאים הותקפו ונהרגו בדם קר, שבויים נחטפו ועונו, קורבנות נגררו ברחובות. זה לא מספיק לגנות את הטרור ואת המתקפה על האזרחים - אנו חייבים לנקוט בפעולה. בימים האחרונים הייתי בקשר תמידי עם חברים וקרובים בישראל. לא משנה כמה אתם קרובים לסכסוך או מרוחקים ממנו, אירועים כאלו פוגעים במרקם החברה ומשפיעים על כולנו".

 

"אני מרוסק ממעשי הטרור והסבל האנושי בישראל" מסר מנכ"ל ומייסד חברת Zoom אריק יואן. "אף אחד אף פעם לא צריך לסבול ממעשים חסרי אנושיות והלב שלי יחד עם כל מי שהושפע מהאירועים הטראגים האלו. אכפתיות היא ערך מרכזי בדנ"א של זום ואנו עומדים נחרצות נגד אנטישמיות ושנאה מכל סוג".

 

מנכ"ל Walmart הודיע כי החברה תרמה מיליון דולר למוזיאון ארצות הברית לזכר השואה: "אחרי העליה באנטישמיות ופשעי שנאה בעקבות המלחמה, תאגיד Walmart יתרום מיליון דולר למוזיאון ארצות הברית לזכר השואה על מנת לתמוך בהרחבת תוכניות לחינוך בנוגע להיסטוריה והעברת שיעורים בנושא השואה והסכנות באנטישמיות במטרה לעורר השראה ולגרום לאנשים להתעמת עם שנאה ולתמוך בכבוד בין אנשים".

תאגיד Walmart תרם מיליון דולר למוזיאון ארצות הברית לזכר השואה
תאגיד Walmart תרם מיליון דולר למוזיאון ארצות הברית לזכר השואה | צילום: shutterstock

גם חברות הסטרימינג - דיסני ונטפליקס לא שותקות

ליאור ויצמן ז''ל, שעבד יחד עם נטפליקס על סדרה מקורית בשם "Bros", נרצח במהלך רכיבת אופניים ביום שבת בעוטף. מנכ"ל נטפליקס ,טד סרנדוס, ביקר להתייחס למקרה על תחילת הריאיון לבלומברג, חמישה ימים לאחר הרצח ואמר: "הרבה אנשים עדיין מתאוששים ממתקפת הטרור האכזרית של חמאס. הרבה מאיתנו איבדו חברים ומשפחה או קרובים אחרים מישראל" סיפר סרנדוס. "אחד הקורבנות, ליאור ויצמן, עבד על סדרת נטפליקס מקורית בשם 'Bros'". סרנדוס אף הוסיף וסיפר על הרצח: "בשבת בבוקר, ויצמן יצא לרכיבת אופניים לפני שהמתקפה החלה. זמן קצר לאחר מכן הוא סימס לאשתו ואמר לה שהיו יריות. זאת הייתה הפעם האחרונה שהיא שמעה ממנו, כי הוא היה קורבן למתקפת הטרור הזו. זה דבר נורא שקרה בעולם ואני רק רוצה לומד שהלבבות שלנו עם משפחתו של ליאור, ועם כל מי שאיבד מישהו בישראל בשבת".

צילום: shutterstock

 

רוברט אלן אייגר, מנכ"ל דיסני, עמד לצד ישראל בצורה חד משמעית וכתב באתר דיסני: "אנו צריכים לעשות מה שניתן על מנת לתמוך בחפים מפשע אשר חווים סבל רב, אלימות וחוסר וודאות, במיוחד ילדים. אנו מגנים את התקיפות האלו, את השנאה שליבתה אותם וכל פעולה של טרור, ואנו נמשיך לעבוד בכדי למצוא עוד דרכים לספק תמיכה לאזור, לכבד את הקורבנות, את משפחותיהם ואת כל מי שהושפע מהמלחמה". לצד הגינוי שפורסם, חברת וולט דיסני תרמה שני מיליון דולר. מיליון למד"א ומיליון לארגונים ללא מטרות רווח שעובדים באזור, במיוחד אלו המתרכזים במתן עזרה לילדים.

צילום: shutterstock

רשימה מתעדכנת של חברות אשר גינו את מתקפת הטרור של חמאס