ארי שטינברג, האם הקניונים הופכים להיות לא רלוונטים בעידן הקורונה?

כמו בכל העולם גם אצלנו הצרכנים עוברים למסחר ברשת על חשבון הקניונים ומרכזי המסחר המסורתיים. מגמת ההתחזקות שהגיעה לשיאה בסוף שנת 2019 קפצה משמעותית בגלל הקורונה. עוד ועוד אנשים בוחרים לעבור לרכישות אונליין, זמני המשלוחים התקצרו ומרכזי הקניות ממשיכים להיסגר. גם צרכנים שהיו "מאותגרים טכנולוגיים" מבינים ומתאמצים להתאים את עצמם למצב החדש

בתחילת 2020 הייתה לאתרי הסחר האלקטרוני ומועדוני הצרכנות תוכנית עבודה עם יעדים ברורים. בין החודשים ינואר ופברואר הכל התנהל כמתוכנן ובתחילת חודש מרץ הגיעה לארץ הקורונה שטרפה את כל הקלפים וגרמה לאוכלוסיות שלמות לשנות את דפוסי הצריכה. תהליכים עסקיים שהיו אמורים להימשך שנים התקצרו לימים בודדים, ולא, לא מדובר על ייצור החיסון המהיר בהיסטוריה.

המהפכה המהירה בסחר האלקטרוני היא בכל העולם ולא רק בישראל, החודש פורסם בעיתון הניו יורק טיימס שחברת אמזון גייסה במהלך כל יום מתחילת 2020 כ-1,400 עובדים חדשים (זאת לא טעות!) והפכה להיות התאגיד שגדל הכי מהר בהיסטוריה האמריקאית. בין החודשים ינואר ואוקטובר התווספו לכוח האדם של אמזון 427,300 עובדים. בטיימס דווח כי מספר עובדי אמזון מתקרב כעת לכלל אוכלוסיית דאלאס שהיא אחת מעשר הערים הגדולות בארצות הברית.

הקורונה גרמה גם מהפך של ממש ליבואנים, לספקים, לבעלי הרשתות ולכל העוסקים בתחום שנדרשו לבצע התאמות מהירות, ומי שלא התאים את עצמו במהירות, מצא את עצמו במהרה מחוץ לעניינים עם צרכנים שלא קונים. גם במועדון הצרכנות אשמורת זיהינו דפוסי רכישה של מוצרים שבעבר המכירות שלהם היו זניחות ולפתע נרכשו בקצר מסחרר, עם יותר ויותר מוצרים שמתאימים לתקופות של סגרים ושהייה ממושכת בבית. לצד זאת, נרתמנו כדי לקדם עסקים מקומיים ולעודד רכישת מוצרים כחול לבן.

לצד נסיקה של תחומים מסוימים, ישנם גם תחומים שכמעט לא מצליחים להמריא בחזרה וגם שהם ממריאים, צצות הגבלות חדשות שמחייבות אותנו להחזיר כספים ללקוחות בהיקפים שלא ידענו בעבר. בין הסגרים פתחנו למכירה מספר הופעות, הצרכנים מיהרו לרכוש, אך הידוק ההגבלות גרמו לנו להחזיר ללקוחות את הכסף הרבה לפני שההופעות יצאו לדרך. שידורי אונליין של הרצאות ושיעורי כושר בזום שהעלנו עם סבסוד נמכרו בזמן שיא, כמעט כמו טיסות ישירות לדובאי.

וככל שמשבר הקורונה החריף הבינו הישראלים שאם אי אפשר להגיע לקניון, הקניון יגיע עד הבית. מנתוני חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים) 60.5% מסכום הרכישות בכרטיסי אשראי בוצע בחודש נובמבר האחרון בוצעו באתרים אונליין. מדובר על סך הוצאות של 18.75 מיליארד שקל בנובמבר 2020 לעומת 15.9 מיליארד שקל בנובמבר 2019, נתון המהווה עליה של 17.9% לעומת השנה שעברה. בנובמבר שעבר נתח ההוצאות בעסקאות אונליין היווה 53.2% מכלל ההוצאות בכרטיסי אשראי. הנתח של העסקאות האינטרנטיות זינק.

התוכניות העסקיות ל-2021 כבר כמעט מוכנות, לכולן דבר משותף: כוכבית ליד כל סכום. מה יקרה עם קורונה ובלעדיה אבל השינוי החברתי-צרכני שהיא גרמה לנו יישאר גם הרבה אחריה.
הכותב הינו מנכ"ל מועדון הצרכנות אשמורת מבית הסתדרות המורים בישראל