קורונה, מוצרי חשמל ומה שביניהם

נגיף הקורונה שהכתיב את חיינו בשנה האחרונה מחולל משבר בריאותי, כלכלי וחברתי חסר תקדים בכל רחבי העולם.
אנשים רבים ירדו מנכסיהם, עסקים הצטמצמו או נסגרו כליל ,אך דווקא בתקופה מאתגרת זו ניתן לסמן מגמה של שוק שנמצא בצמיחה מתמדת בשנת 2020 שוק מוצרי החשמל.

את ההסבר לכך ניתן לתלות במספר תמורות שעברו על הצרכנים בשנה האחרונה הלחץ הנפשי הביא עמו את הצורך בפיצוי על תחושות החוסר וודאות, אנשים מוציאים פחות על תרבות הפנאי ומבלים שעות ארוכות יותר בבית. הבית הפך בשנה האחרונה למקום בו לומדים, עובדים, אוכלים וגם הבילויים הפכו לביתיים.

הישיבה הממושכת בבית והזמן הפנוי שנוצר פתאום הביאו לעלייה בביקוש למוצרי הצריכה. אנו עדים בשנה האחרונה לביקוש חסר תקדים של מוצרי מטבח, חשמל, ואקססוריז לבית. בתקופה מאתגרת זו אנשים החליטו להשקיע בבית פנימה להתחדש, לשפץ ולהפוך את החלל הביתי לנוח, מזמין ושימושי.

אף שחלק ניכר מהאוכלוסייה במשבר כלכלי, חלקו השני נמצא במצב כלכלי סביר, יש יותר כסף בכיס, מהסיבה הברורה שפחות מבלים במסעדות, טסים לחו"ל, קונים בגדים ומבזבזים פחות על תרבות ופנאי, וכשיש יותר כסף בכיס, הנטייה היא להוציא אותו.

מחקרים מראים כי אי ודאות כלכלית, פחד וחרדה מעלים את הרצון לביצוע רכישות. גם התחושה שמחר יהיה מחסור הלחיצה מאוד את ציבור הצרכנים והביאה לעלייה בביקושים.
עקב כך בחודשים האחרונים ניתן לראות נהירה לאתרי הסחר והחנויות במיוחד בכל הקשור לצריכה ביתית. רוב חנויות החשמל, ואתרי הסחר, הכפילו בשנה האחרונה את מכירותיהם.
תקופת הקורונה יצרה ביקושים למוצרי חשמל בכל תחומי החיים החל מבלנדרים, מיקסרים וציוד למטבח ,שהפך לאחד ממוקדי הבילוי העיקריים בתקופות הסגר הממושכות, מסכי מחשב וטלוויזיה ועד למוצרי טיפוח כגון פנים ומחליקי שיער בכדי להתגבר על סגירת המספרות.

רשתות החשמל נחשבות לעסק חיוני, כך שהייתה אפשרות למי שרצה לצאת מהבית אל החנות, או להזמין מאתר האינטרנט.

כששנת 2021 ממש מעבר לפינה אנו צפויים לראות את המשך מגמת הביקוש למוצרי חשמל גם בשנה הקרובה שכן למרות שהחיסון כבר כאן, השלכות הקורונה הטביעו חותם על תרבות הצריכה הישראלית והעולמית.