כולנו אחד - הכירו את האפליקציה החדשה שמחברת ויוצרת שיתופי פעולה בין עסקים קטנים

איך עובדת האפליקציה שמחברת בין אלפי עסקים בישראל? וכיצד מצטרפים לקהילה הצומחת?

Wtollh

חוזקו של המשק הישראלי וחוזקה של החברה הישראלית כולה, תלויים בהצלחה של העסקים הקטנים בישראל. מיזם WeR1 של 'הבית לסולידריות חברתית', אשר נולד מתוך היוזמה של הארגון בסיוע לעסקים קטנים במהלך משבר הקורונה, מציע רשת של הזדמנויות ושיתופי פעולה בין עסקים קטנים מכל סוג. איך עובדת האפליקציה שמחברת בין אלפי עסקים בישראל? וכיצד מצטרפים לקהילה הצומחת?

הרבה ישראלים מסתובבים עם חלום לפרוץ עם עסק קטן, שמצליח בגדול. החל ממוכר הפלאפל השכונתי, מכון הקוסמטיקה מעבר לפינה ועד איש המקצוע שמציע התקנת תשתיות חשמל - המשק הישראלי תלוי במידה רבה במאות אלפי העסקים הקטנים שמניעים אותו בכל יום ומהווים עוגן כלכלי, תרבותי וחברתי.

ישראל אמנם ידועה בסיפורי ההצלחה של ההייטק וחברות הענק, אך הפעילות השוטפת של המשק בנויה באופן ניכר על עסקים קטנים, חברות עם שירות מקומי ובעלי מקצועות חופשיים.

כאשר החל משבר הקורונה והפעילות הכלכלית עצרה כמעט בין לילה, עסקים קטנים מכל הארץ חוו פגיעה משמעותית, מהירה וכואבת. לצד הסיוע החשוב מהמדינה, הוקם מיזם WE19 של הבית לסולידריות חברתית, אשר סיפק מענקים בהיקף של 100 מיליון ₪ לאלפי עסקים קטנים, מתוך מטרה לעזור להם לשמור על הראש מעל למים ואף לצמוח מתוך המשבר.

כעת, לאחר שהחיים חזרו למסלולם, הבית לסולידריות חברתית השיק יוזמה חדשה במטרה אחת בלבד - קידום עסקים קטנים בישראל. איך פועלת יוזמת WeR1? וכיצד אפשר למצוא הזדמנויות לצמיחה במקומות שלא חשבנו עליהם?

איך הכל התחיל?
הבית לסולידריות חברתית הוא ארגון חברתי (חברה לתועלת הציבור) שהוקם מתוך תחושת אחריות אזרחית וערבות הדדית בתקופת משבר הקורונה על ידי קרן משפחת שעשוע.

המיזם הראשון של הארגון היה WE19, אשר נועד לתמוך בעסקם קטנים שהושפעו מהמשבר, במיוחד עסקים חדשים, באמצעות מענקי צמיחה של עד 50 אלף ₪. יותר מ-2,300 בעלות ובעלי עסקים קיבלו מענקים בסכום כולל של 100 מיליון ₪ במסגרת המיזם.

את הבית לסולידריות חברתית מובילות המנכ"ליות המשותפות ענבר שעשוע בר-ניר ועדי אטון לפידות, שתיהן בעלות ניסיון רב ביוזמות חברתיות ופילנתרופיה, ובוגרות תואר שני במנהיגות חברתית של קרן מנדל ישראל.

המיזם שמסתכל קדימה - אפליקציית WeR1 מעניקה כלים ומעודדת חיבור בין אלפי עסקים

לאחר תהליך למידה והסקת מסקנות, הבינו בבית לסולידריות חברתית כי המפתח ליצירת חוסן עסקי נמצא ביצירת חיבורים בין עסקים קטנים. כתוצאה מכך, הושק לפני כחצי שנה מיזם WeR1 - אפליקציה המעניקה לעסקים סט של כלים ופתרונות מול האתגרים, בדרך להשגת היעדים העסקיים.

לאחר תהליך רישום קל ומהיר של העסק, האפליקציה מאפשרת ליצור שיתופי פעולה עסקיים, לשאול שאלות מקצועיות ולהתייעץ עם חברי הקהילה, לקבל מידע חיוני בצורה מונגשת, וגם להגיש בקשה לקבלת מענקי צמיחה של עד 30 אלף ₪ - הכל באופן פשוט, ידידותי ונוח לשימוש.

Xtjpgg
צילום: באדיבות הבית לסולידריות חברתית

עבור חלק ממקבלי המענקים ישנה אפשרות לקבל ליווי של מנטורים מתנדבים לצורך ניצול אופטימלי של כספי המענק, תוך הסתכלות פרטנית על צרכי העסק והיעדים שלו.

קהילת העסקים של WeR1 נמצאת במגמת צמיחה מתמדת ועומדת על יותר מ-5,700 עסקים ממגוון תחומים. נתוני השימוש מראים כי בכל חודש מאושרות למעלה מ-100 הצעות לשיתוף פעולה עסקי ומפורסמות מאות תגובות חדשות לשאלות העולות בפורום העסקים. בנוסף, יותר מ-300 עסקים כבר קיבלו מענק צמיחה במסגרת WeR1.

זה הזמן לצאת מאזור הנוחות ולגלות הזדמנויות לאינספור שיתופי פעולה

עסקים קטנים רבים נוטים להיבנות בצורה מאוד מקומית ומצומצמת בכל הנוגע ליצירת מקורות הכנסה. התובנה המרכזית של הבית לסולידריות חברתית על רקע הפעילות של WE19, היתה שפעילות שכזו אינה מספיקה עבור עסקים קטנים כדי לשרוד בכלכלה הישראלית הנוכחית.

WeR1, במובנים רבים, קמה כדי 'לפתוח את הראש' עבור בעלי עסקים מכל סוג ומכל מיקום בארץ, לצאת מאזור הנוחות ולגלות הזדמנויות אטרקטיביות לשיתופי פעולה חדשים.

עבור מוכר הפלאפל, חיבור לבעלת עסק לקונדיטוריה בהצעת קייטרינג משולב לאירועים עסקיים, עשוי להיות מקור נפלא ויצירתי לפיתוח וקידום העסק.

דוגמא נוספת היא עסק המתמחה בגידול והפקת שמן זית ישראלי שיצר קשר עם בעלת עסק שמנחה סדנאות בישול אוכל אתיופי, כדי לבחון עבודה משותפת תוך שילוב שני העסקים ביחד.

היתרון הגדול בהצטרפות ל-WeR1 היא שבעל העסק לא חייב לעשות משהו אקטיבי כדי להיחשף להזדמנויות עסקיות חדשות - בעלות ובעלי פרופיל עסקי שהגדירו את העסק שלו בצורה טובה - יכולים לקבל הצעה לשיתוף פעולה בכל רגע נתון. אפשר גם לאתר באופן פעיל רעיונות לשיתופי פעולה, ברטרים ומוצרים משותפים עם אלפי העסקים הרשומים במיזם.

האפליקציה מספקת גישה קלה ונוחה ליצירת קשר עם חברי הקהילה ועסקים מומלצים, ומאפשרת חיפוש עסקים על פי תחום, מיקום גיאוגרפי או תחומי עניין שונים.

הבשורה הגדולה של WeR1, אם כן, היא יצירת מקום מפגש ייחודי לסקטור הכללי של העסקים הקטנים, בו הם יכולים למצוא את הדרך לזנק קדימה.

 

זה הזמן להצטרף לקהילת העסקים של WeR1 ולהוכיח שכולנו אחד.

לפרטים ולהורדה היכנסו>>