תיווך דויטש: משרד התיווך הראשון של נווה שאנן

תיווך דויטש הוא אחד המוסדות המוכרים ביותר של העיר חיפה, ובשנה הקרובה המשרד המשפחתי יחגוג 59 שנות פעילות

לקראת תחילתה של שנת פעילות חדשה, מפיק מטעם המערכת שוחח עם טל דויטש, הדור השני, על תחילת הדרך של העסק, תפיסת העולם שלו בתחום, על הנעשה בחיפה מבחינה נדל"נית ועוד.
"תיווך דויטש - "נווה שאנן" הוא משרד תיווך המתמחה במכירה והשכרה של נכסי נדל"ן בערים חיפה ונשר, תוך כדי התמחות מיוחדת בנכסים הממוקמים בשכונת נווה שאנן שבחיפה.

מי שהקים את המשרד הותיק עוד ב 1963 היה ישראל דויטש ז"ל, בשנת 1994 הצטרף אליו בנו טל ובמשך עשור השניים עבדו האחד לצד בשני. בשנת 2004 טל לקח לידיו את המושכות של העסק, ומאז ממשיך את מורשתו של אביו, כאשר שלושה דגשים מתווים לו את הדרך, אמינות, מקצועיות ושירותיות.

גם בבוסטון ארה"ב יודעים

סיפור ידוע שרץ בכל בתי הקפה בחיפה הנוגע ל"תיווך דויטש", מספר כי לפני כמה שנים נכנס לקוח אל המשרד הממוקם בשדרות טרומפלדור 14, פינת תיכון 86, נווה שאנן בחיפה, וזה ביקש למכור את הדירה שהיתה בבעלותו בחיפה.

טל שאל את הלקוח מהיכן הוא מגיע, וזה ענה כי הוא מתגורר בבוסטון.
מבוסטון הגעת אליי במיוחד? שאל טל, והלקוח ענה כי בבוסטון כולם יודעים, בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן בחיפה, דויטש עושים את העבודה. זה אולי מסביר על המותג שנבנה מפה לאוזן לאורך השנים, על ידי קהל עצום של לקוחות מרוצים.

[youtube_embed youtube_id='https://youtu.be/rNr33BUDm8o']

תפיסת עולם

בשונה ממשרדי תיווך רבים הפעילים כיום, טל בוחר להמשיך ולעבוד לבדו במשרד לא לצרף לצידו אנשי מקצוע נוספים, על כך הוא הסביר: "בדיוק כמו אבא בעבר כך גם אני כיום, מעדיף לפעול לבדי. זה לא שאין מתווכים טובים בסביבה, אבל בסופו של דבר "דויטש" הוא מותג, וחלק מהייחודית שטיפחנו לאורך השנים נעשתה בזכות הקשר הישיר שנבנה בינינו לבין קהל הלקוחות, אני זה הפנים והעסק כולו, זה השם והרזומה שלי, ועליו אני שומר מכל משמר".

תיווך דויטש: מגוון של שירותים

תיווך דויטש
צילום: צילום: יח''צ

כאמור הפעילות של "תיווך דויטש" מתרכזת בערים חיפה ונשר, ובעיקר בשכונת נווה שאנן הותיקה בחיפה, וזו כוללת בין היתר:

  • מכירת דירות ובתים.
  • השכרת נכסים.
  • ניהול נכסים.
  • נדל"ן מסחרי.
  • ייעוץ מקצועי ועוד.

תיווך דויטש: על הנעשה בעולם הנדל"ן בחיפה ובנשר

במשך שנים כאשר מדברים על נושא הנדל"ן בחיפה, וכמובן על המחירים, עולה השאלה, כיצד קורה כי עיר עם נוף אירופאי, אוכלוסייה ייחודית וחזקה, מוסדות אקדמאים מובילים בקנה מידה עולמי, מוקדי תעסוקה צומחים, עיר שהיא דו קיום למופת בין ערבים ליהודים, עיר של ספורט, נמל גדול ומוקדי בילוי נהדרים, עדיין לא "מתומחרת" כלכלית כמו ערים גדולות במקומות אחרים במרכז הארץ?

"אין לזה הסבר ברור, אבל אני דווקא לא מסתכל על הדברים מנקודת מבט שלילית, אם כבר יש לזה פלוס גדול, שיש עוד עיר מרכזית ויציבה בארץ שניתן  לרכוש בה דירות במחירים הרבה יותר נמוכים, וזה ממש לא משהו שאפשר להגיד על מקומות אחרים, בשכונות צפופות יותר, דירות ישנות, ובלי הנוף והאטרקציות שיש לחיפה להציע.

זאת הסיבה שיש כל הזמן תנועה לכיוון חיפה ונשר, ראינו את זה קורה מיד לאחר הסגרים הראשונים של משבר הקורונה, הכל השתחרר והמחירים עלו. לאחר מכן נוצרה פעילות לא רק מצד קהל חדש שהגיע להתגורר באזור, אלא גם תושבים מקומיים שביקשו לעבור לנכסים עם חצר או מרפסת גדולה, כי הקורונה שניתה את התפיסה של רבים בכל הנוגע לזמן בתוככי הבית.

גם השינוי של אחוז על מס הרכישה, מ 5% ל 8% עשה את שלו, ורבים מיהרו לקנות נכסים לפני שאחוז המס עלה, אבל עד לאן? לעולם אי אפשר לדעת", סיכם דויטש את הדברים.

תיווך דויטש: יצירת קשר

תיווך דויטש
צילום: צילום: יח''צ

טל דויטש עובד בבלעדיות מלאה, אך בניגוד למתווכים אחרים הוא גובה רק אחוז אחד של עמלה על השירותים שלו, כך שביחד עם הניסיון הרב שצבר לאורך השנים, הידע המקצועי וההיכרות שלו עם האזורים השונים של חיפה ונשר, לא בכדי הוא הוא נחשב למתווך מאוד מבוקש באזור זה של הארץ.

ליצירת קשר אישי מולו, חייגו: 052-8657070 או 04-8222802.

קישור