המופע המושלם לבני הגיל השלישי: השירים שכולנו מכירים בשילוב הסיפורים המרתקים של היוצרים 

ארבל הפקות היא חברה המעניקה שירותי הפקת אירועים עסקיים למגוון לקוחות כבר למעלה מ- 17 שנה, לאחרונה החלה נאווה בעלת החברה לשווק מופע מוזיקלי ייחודי המשלב הרצאה ומיועד לגיל השלישי

זמן צפייה: 06:30

נאווה אני אשמח שתספרי לנו קצת מי את, ומה הרקע שהוביל אותך ליצור את המופעים הייחודים הללו?

"קודם כל אני זמרת. מעבר לכך אני גם משפטנית בהכשרתי. לפני כ- 12 שנים עשיתי הסבה מקצועית והפכתי למדריכת טיולים,  עבדתי בעיקר בחו"ל. בשנים האחרונות מצאתי את עצמי יותר מדריכת טיולים ופחות שרה, כי לא הייתי בארץ כל כך. אבל בשנתיים האחרונות של הקורונה פתאום נסגרו לי השמיים, וחשבתי לעצמי 'מה אעשה כשאני אהיה גדולה'? החלטתי לחזור לאהבה העיקרית שלי שהיא כמובן השירה. אמרתי לעצמי, כי יש לי שני דברים נפלאים, למדתי לתמצת דברים בחמש דקות כי זה מה שאני צריכה לעשות כמדריכת טיולים, ולשיר כמובן. אז לקחתי את האהבה, היכולת והידע שלי, יחד עם המון חוויות מתוך הניסיון שלי, ובניתי סדרה של מופעים. חשבתי לעצמי למי אני אשווק אותם? זה שאני אוהבת זה לא אומר כלום, והחלטתי לשווק אותם לקהל שהמופעים הללו הכי מדברים אליהם - בני הגיל השלישי". 

 

מאיפה הגיע לך הרעיון למופעים הללו?

"אני מכירה חלק מאותם יוצרים שהיום לצערי אני יכולה להגדיר אותם כז"ל. במהלך הקריירה שלי יצא לי לעבוד עם יוצרים נחשבים כמו יאיר רוזנבלום, הכרתי את נחצ'ה היימן, את נעמי שמר לא יצא לי לפגוש באופן אישי אבל אני מכירה המון סיפורים דרך אנשים שקרובים אליה. אלו לא חומרים שמוצאים בגוגל, אלא באמת דברים שמגיעים מניסיון ורקע אישי וחשבתי לחבר את כולם יחד, להוסיף את העובדה שאני שרה ואוהבת להופיע, וככה בניתי את סדרת ההופעות שלי". 

 

מה גרם לך לבנות את המופע דווקא לגיל השלישי?

"אני חושבת שהדור של היום פחות מתחבר לשירים האלו, אם ננסה לפלח את מי שבעצם מקשיב ל- 103FM בשישי שבת, או לרשת גימ"ל עם אותם שירים ישנים ואהובים, אלו בני גיל חמישים ומעלה. לכן לא ניסיתי "לחנך" אף אחד, אני מנסה לייצר פאן, וזו המטרה שלי בעצם". 

 

מה מיוחד במופעים שלך? במה את שונה מאחרים? 

"הדבר שהכי מייחד אותי, הוא העובדה שאני זמרת, וזה לא שמזמינים איזה מישהו שמנגן באקורדיון ומספר סיפורים נחמדים, אלא אני באה ומספרת את הסיפור שמאחורי השיר, ואז שרה אותו יחד עם הקהל". 

 

תני לי בבקשה דוגמא לסיפורים מיוחדים על שירים ויוצרים המובאים אצלך במופע?

"אני אספר לך את סיפורו של נחצ'ה היימן, שהיה איש מאוד מיוחד. יום אחד החליט שהוא רוצה קריירה בינלאומית, הוא היה איש צעיר, קיבוצניק מקסים מבית אלפא, והוא החליט שהוא רוצה לכתוב שיר לננה מוש קורי - זמרת יווניה שהייתה מאוד מפורסמת בפריז. הוא הגיע לשם, כאשר הדבר היחיד שהוא יודע זה שהיא מקליטה באולפני 'פיליפס' - הם המייצגים שלה. הוא לא ידע צרפתית, לא ידע איך לתקשר איתה, אז הוא פשוט חיכה ארבעה ימים מתחת לאולפנים, אבל היא לא הגיעה. 

 

יום אחד מגיע בחור שרואה אותו ומופתע לחלוטין, הוא שאל את נחצ'ה 'מה אתה עושה כאן'? ונחצ'ה ענה לו שהוא מחכה לזמרת. במקרה התברר שאותו בחור הוא אחד האנשים הקשורים למשטרת פריז, והוא הצליח לאתר לו את המקום בו היא גרה, הם קבעו פגישה למחרת בשעה עשר בבוקר. ביום שלמחרת הגיע הבחור בעשר בבוקר ולקח אותו לבניין של ננה, נחצ'ה צלצל באינטרקום והיא פתחה לו את הדלת. הוא ניסה לדבר איתה, אבל היא לא הבינה מה הוא רוצה ובאה לטרוק לו את הדלת, אבל הוא דחף את הרגל שלו בין המשקוף לבין הדלת ועצר אותה. 

 

ממש, אז הוא אומר לה אני רק רוצה להשמיע לך שיר, הזמרת ענתה לו 'אוקיי, בוא תיכנס הביתה'. הוא נכנס אליה הביתה, ניגש לפסנתר, והתחיל לנגן לה את השיר "ממרחקים, נישא גל ברוח", ככה שלמעשה השיר 'רק הד קולך' בעצם התחיל במקור בצרפתית. אותה זמרת אהבה ולקחה את השיר, כתבו לה מילים, ואחרי שבועיים היא מזמינה את נחצ'ה להופעה שלה ב-'אולימפיה', כשהשיר שפותח את המופע זה השיר הזה. אני חושבת שזה סיפור מרתק ואף אחד לא יודע עליו".

 

איך הגעת לסיפורים המרתקים הללו, הרי זה לא משהו שמוצאים ככה בגוגל? 

"בוודאי שלא, מכיוון שהיה לי רקע קודם בתור זמרת מופיעה, פגשתי הרבה מאוד מהיוצרים הללו במגע אישי, חלק מהסיפורים הם סיפרו לי, וחלק מהדברים אנשים שקרובים אליהם סיפרו. אז לקחתי ואיגדתי את כולם, כך יצרתי סדרה של מופעים". 

 

חוץ מנחצ'ה היימן, איזה עוד מופעים יש לך, של איזה יוצרים?

"יש לי מופע מדהים על שירי נעמי שמר, שהוא שונה לחלוטין ממה שהוצג בתיאטרון הלאומי. בנוסף, יש לי מופע מדהים על אהוד מנור, שמשלב את כל הסיפורים הכי פיקנטיים על השירים המיוחדים שלו. ישנו מופע גם על יאיר רוזנבלום שהיה אבי הלהקות הצבאיות וכתב את מיטב הלהיטים שלהם, ושמה יש המון סיפורים מכיוון שאיתו גם עבדתי באופן אישי - הייתי בעברי סולנית של תזמורת חיל האוויר, אבל עם יאיר עבדתי בשלב טיפה יותר מאוחר. עוד מופע מעניין שיש לי נקרא 'צפיחית בדבש', שבו לקחתי את כל הדברים המעניינים על שירים שהם בכלל בלועזית". 

 

את ממש מלאת אנרגיות, אין ספק שאת מעירה את הצופים, איך זה בא לידי ביטוי במופע עצמו? 

"מכיוון שאני באה עם המון רצון לתת ולהעניק, ואני לא באה רק "לחפור להם בראש", אלא באמת כדי להאיר את האנרגיות שלהם בגילאים הללו. במהלך המופע אני המון מחייכת, וגם נותנת להם לשיר ומשתפת אותם במופע, הם חלק בלתי נפרד. אני יוצאת מסיום מופע כזה כולי מאושרת, במקום לתת אני מקבלת". 

 

מוזיקה ישראלית משובחת וסיפורים מרתקים מאחורי הקלעים הם ללא ספק הנאה צרופה לבני הגיל השלישי, להזמנות:

עמוד פייסבוק 'ארבל הפקות' 

טלפון - 0547209914