אורנית מרקוביץ' עיצוב פנים

בונים או משפצים את בית חלומותיכם? כדאי לכם להישאר איתנו לראיון עם אורנית מרקוביץ', אדריכלית ומעצבת פנים, איתה נדבר על תרומתה של מעצבת פנים מקצועית לעיצוב החלל 

קרדיט לצלמים: אילן בשור, מאור מויאל ובן גבאי
זמן צפייה: 08:55

 

 

מהו הרקע שהוביל אותך לעסוק בתחום? 

"עוד מילדותי הייתה לי משיכה ליופי ואסתטיקה. כבר בבית הורי הייתי מתעסקת בתכנון, עיצוב ושדרוג הבית. בבתים שביקרתי בהם, הסתכלתי על האסתטיקה, מפתחים, פרטי נגרות וכדומה. אבי, שהוא מהנדס בניין, סלל לי את הדרך כדי להצטרף אליו למשרד, ומאז אנחנו שותפים. אבי אפשר לי לקפוץ למים העמוקים, ואת הביטחון והגב להעיז ולתכנן, מה שלא כל אדריכל ומעצב פנים בתחילת דרכו יכול לעשות". 

 

מהו הערך המוסף שמעצבת פנים מקצועית מעניקה לעיצוב החלל?

"בגדול, מניעת טעויות, הן בהווה והן בעתיד. מעצב טוב יכול לקחת את הלקוח למקומות הטובים, שהוא יודע שיש 'אמא ואבא' בסופו של דבר, לדעת להשתמש בחומרים נכון וכדומה". 

 

כיצד השילוב בין אדריכלות לעיצוב פנים מסייע לך בעבודתך?

"אני רואה את הסוף, את התמונה הכוללת, המושלמת. כשאני מתכננת את הבית, אני מכניסה את הטאץ' הסופי כבר בתכנון. אני מלווה את הבית מתכנון השלד ועד קבלת המפתח". 

 

מה כולל תהליך הליווי שאת מעניקה לזוגות?

"התהליך במשרד שלנו, הוא מן התכנון, מתכננים את הבית, מלווים את הלקוחות בנושא של הגשת בקשה להיתרים, הנדסת בניין וכדומה, ועד לשלב עיצוב הפנים, מעיצוב, בחירת תאורה, חיפויים, מטבחים וכדומה. יש לקוחות שאפילו נעזרים בי לבחור את הסדינים למיטה. כאשר מדובר בבני זוג, אני גם על תקן 'מטפלת זוגית'; אני נותנת לכל אחד את המקום שלו להתבטא. אני יודעת להקשיב, ולהגיע לתוצאה". 

 

מהו הסגנון העיצובי שלך?

"הסגנון העיצובי שלי הוא הסגנון האירופאי, גגות רעפים, תקרה חשופה, אני אוהבת להשתמש בחומרים מהטבע, ריצוף אבן או עץ, חלונות ברזל או עץ, טיח מינרלי, נגרות טוסקנית ומוטיבים כאלו". 

 

איזה טיפ עיצובי תוכלי להעניק לצופים שלנו שיסייע להם לעצב נכון את חלל הבית?

"לבחור באלמנטים שהם על-זמניים. למשל, לבני פירוק, דברים שיישארו לשנים קדימה. חלונות ברזל או עץ. דברים שמקבעים את הבית שלנו, ומכתיבים את הסגנון, אותם צריך לעצב בסגנון על-זמני".

 

מעצבת פנים מקצועית יכולה לעשות את ההבדל בין חלל מרשים לבין בית מעוצב בקפידה המותאם אישית לצרכים שלכם. 

 

אתר

טלפון: 050-653-2460