הבית החדש של האדריכלים ומעצבי הפנים

מעצבי פנים, אדריכלים או מתעסקים בענף הבנייה? כדאי לכם להישאר איתנו לראיון מרתק עם מיכל גן, מנכ''לית Beamie, פורטל אדריכלים ומעצבי פנים המעניק מעטפת שירותי תוכנה עבור קהילת העיצוב והבנייה

זמן צפייה: 08:48

מה הוביל אותך להקים את הפורטל?

"אני עוסקת בניהול מעל 20 שנה. הייתי סמנכ"לית בחברת תוכנה גדולה, וליוויתי לא מעט עסקים קטנים ובינוניים במיוחד בתחום האדריכלות, הבנייה ועיצוב הפנים. זיהיתי דבר אחד שמאוד מאפיין את התחום והוא שמדובר בבעלי מקצוע שאוהבים לעסוק בפן היצירתי, אבל בכל מה שקשור לניהול השוטף של הכספים זה לוקה בחסר. מפה בא הרעיון להקים קהילה חזקה ועובדת שתשתמש את אותם אדריכלים ומעצבי פנים בכלים שאנחנו נפתח עבורם".

אילו כלים הפורטל מעניק לאדריכלים ולמעצבי הפנים?

"הפורטל נותן להם כלים לניהול העסק שלהם, טיפול ושקט בכל מה שקשור לבק אופיס. הפורטל מאפשר להם לדעת מתי לגבות כסף בזמן מלקוחות ומתזכר אותם, איך לתמחר את הפרויקטים שלהם, כמה שווה שעת עבודה שלהם ועוד. פיתחנו פלטפורמה שמאפשרת לעקוב אחרי הכל, מתזכרת אותם ונותנת להם את המענה על כל הפרויקטים מרובי המשימות במטרה לנהל את השלבים של המשימות. בנוסף, יש תכנית צבע למשל, כך שיוכלו לנהל את כל הצבעים שהם השתמשו בהם בפרויקט. הם יוכלו גם לבנות אתר משל עצמם. למעשה, יש בפורטל המון דברים שנתפרו במיוחד עבור עבודת האדריכלים והמעצבים".

נשמע מדהים. כמה עולה להם להשתמש בכל השירותים האלו?

" קהילת האדריכלים והמעצבים מקבלים את כל הכלים של הפורטל בחינם. המודל הוא מודל פרסומי של ספקים, שמקבלים אצלנו חשיפה מקסימלית בקרב אדריכלים ומעצבי הפנים. למעשה, הספקים רוצים להיראות כל הזמן בפני הקהילה הזו, הם רוצים להציג בפניהם מוצרים, טרנדים ובכלל את עצמם. בזכות הפלטפורמה יש להם אפשרות לעשות את זה. אנחנו נותנים להם כלי פרסום שונים בפורטל, החל מהספקים הגדולים ועד הספקים הקטנים, כך שיש להם מגוון אפשרויות להשתלב עם הפורטל ולהיראות כל הזמן על שולחן העבודה של האדריכל".

כמה אדריכלים ומעצבי פנים רשומים לפורטל?

"היום רשומים כבר כ-2,000 אדריכלים ומעצבי פנים לפורטל. זה הולך וגדל בהתמדה, והם ממליצים אחד לשני. אנחנו כל הזמן מדריכים אותם איך לעבוד עם הכלים אלה, ומידי שבוע נפגשים עם מאות אדריכלים בחודש. בנוסף, אני באופן אישי מרצה במכללת HIT המכון הטכנולוגי לכל בוגרי מסלול עיצוב פנים במטרה לתת את הכלים הטובים שיצרנו לשוק, כי אכן יש כאן בשורה חדשה".

נמצאות איתנו שירה והדס מחברת ''הלל אדריכלות ועיצוב פנים'' שרשומות לפורטל.

כיצד לדעתכן הפורטל תורם לקהילת המעצבים והאדריכלים?

"הפורטל עושה לנו סדר בבלאגן. אנחנו משרד שפועל כבר 17 שנה, הדס מעצבת פנים ואני אדריכלית, ועם השנים המשרד עבר התפתחות. היום יש לנו במשרד 5 מעצבות, 2 מנהלות משרד, ומדובר בעסק שצריך לנהל ולעקוב אחרי שעות עבודה, מערכת גבייה ועוד. הפורטל עושה לנו סדר בכל העולם הזה – בין אם בסדר של רשימת  תכניות או במעקב אחרי פגישות בשטח – מה שמאפשר לנו לשלוט, להבין, לנתח ולהסתכל קדימה במטרה להמשיך לפתח את העסק".

תוכלו לשתף אותנו בדוגמאות בהן נעזרתן בפורטל במסגרת עבודתכן?

"כשאנחנו עובדות ומעצבות, הכי קל לשכוח את נושא הגבייה. הפורטל למעשה מזכיר לנו את כל הכספים שנשארו בחוץ ומתי להמשיך לגבות, כך שנוכל לעסוק רק בעיצוב ולהנות מזה. בנוסף, הוא מסייע לנו גם מבחינת רווחיות של כל פרויקט – בעזרת התוכנה העובדות שלנו רושמות את השעות שהן עובדות, וכך אנחנו יכולות לדעת אם מדובר בפרויקט רווחי או לא, ולנהל אותו בצורה נכונה".

ספרו לנו על חווית השירות שלכן מול הפורטל.

"יש בפורטל זמינות מאוד גדולה לשאלות, בעיות ופיתוח. בתור משרד פעיל, יש נושאים שהעלנו וקיבלנו מענה לדברים שנתפרו בדיוק לצרכים שלנו. למשל, תיעוד של תכניות צבע. בפורטל אפשר לתעד את כל הצבעים שבוחרים לפרויקט מסוים. זה חומר שנשמר ויכול לעבור ללקוח להמשך החיים, כך שיוכל לשלוט ולתחזק את הבית בלי צורך לפנות אלינו. מעבר לשירות שהוא נותן למשרד שלנו, הפורטל מייצר קהילה שמקיימת תקשורת בין משרדי אדריכלים וספקים חדשים שנחשפים אליהם כתוצאה מהפעילות".

"בסופו של דבר, זה פורטל שהוא חובה בכל משרד של מעצבים ואדריכלים, מכיוון שבתור אנשי מקצוע אנחנו יודעים לעשות את מה שאנחנו טובים בו, אבל לא למדנו אף פעם ניהול או ראיית חשבון – דברים שהם לגמרי חלק מהעסק. זו מערכת ידידותית ואפשר להשתמש בה בקלות, ויש שירות מעולה ותמיכה לכל בעיה. זה הופך את כל החוויה של העסק למשהו יותר זמין וקליל".

מיכל, מהן התכניות לעתיד? כיצד יראה הפורטל בעוד מספר שנים?

"המטרה שלי היא שפורטל Beamie יהיה על כל שולחן אדריכל ומעצב פנים במדינת ישראל. הפלטפורמה הזו נתפרה במיוחד עבורם ואין סיבה שהם לא ישתמשו בה, כי זה רק יעשה להם טוב עם עוד ועוד כלים. בנוסף, אני שואפת שכל הספקים שרוצים להופיע בפני אדריכלים ומעצבים תהיה להם את ההזדמנות להציג את המותג שלהם והערך המוסף שהם מביאים לקהל היעד הזה".

קהילת העיצוב והבנייה, נראה שמצאתם בית. באמצעות פורטל Beamie תוכלו לקבל מגוון רחב של כלים שיסייעו לכם במסגרת עבודתכם.

אתר

טלפון: 055-6808259