דיקור סיני ועיסוי לנשים בהיריון: הכירו את המטפלת המכונה "ידי זהב"

שרית אהרון תמיד ידעה שטיפול בנשים הוא הייעוד שלה. מי שהייתה אחות מעשית והתמחתה בגניקולוגיה כמטפלת טבעית, פוגשת מדי יום נשים בהיריון ולאחר לידה ומשנה להן את החיים. המטופלות שלה מכנות אותה "ידי זהב ומטפלת בחסד עליון". איך הטיפול שלה הפך לכ"כ ייחודי?

שרית אהרון | צילום: יח"צ

היריון הוא לא מחלה, כפי שרבות יודעות, אבל אין ספק שהוא גובה לעיתים מחיר בריאותי ונפשי קשה על האישה; כובד נשיאת העובר - שניצב לפעמים בתנוחות לא נוחות, בחילות הבוקר - שנמשכות כל היום ולילות ללא שינה - עוד לפני הגעתו של התינוק, נותנים את אותותיהם. כמובן שגם המחשבות על הלידה והשינוי הצפוי בחיים מעוררים ומגבירים חרדות.

"כ"כ הרבה נשים לא יודעות שיש טיפולים שהן יכולות לעשות בזמן ההיריון. אסור להן ליטול תרופות שונות ואין להן פתרונות ברפואה הקונבנציונלית לבעיות שהן שכיחות ופוגמות להן באיכות החיים באופן משמעותי", אומרת שרית אהרון, מטפלת מוסמכת ובעלת קליניקה לרפואה טבעית ביבנה. אני מטפלת בבחילות, הקאות, עצירויות, כאבי ראש, מיגרנות, חוסר שינה וחרדות, וזו רשימה חלקית ביותר שמדגישה עד כמה הצורך הוא רחב".

צילום: צילום:יח''צ

דיקור סיני ועיסוי שוודי משוודית אמיתית

אהרון שהינה בת לאב שוודי ואם ישראלית ממוצא תימני, העבירה את מרבית חייה בשוודיה ושימשה שם כאחות מעשית במשך 5 שנים. כשהגיעה לביקור בארץ לפני  כ-11 שנה, הכירה בחור ישראלי, התאהבה בו והחליטה לעשות עלייה. בהתלבטות שבין להפוך בישראל למיילדת לבין ללמוד את מקצועות הטיפול הטבעי, אהרון החליטה שהייעוד שלה הוא לטפל בנשים בזמן ההיריון ולאחריו ולמצוא את הדרכים לסייע להן הרבה מעבר לרגעים בהן הן חוות צירים ונדרשות ללחוץ.

"למדתי בקמפוס ברושים במשך 4 שנים ובשנה החמישית התמחיתי בגניקולוגיה", היא מספרת. "ההיכרות שלי עם התחום גרמה לי להבין שנשים בהיריון ולאחר לידה זקוקות הן למענה לבעיות הפיזיות שלהן והן לחיבור שמצליח למוסס את הפחדים והלחץ בהן הן שרויות.

אני רואה מדי יום את ההשפעות המוכחות של הטיפול, שמגובה כמובן מחקרית. נשים שמגיעות לטיפול מתפרצות לעיתים בבכי של שחרור והקלה ומרגישות שהחסימות שלהן הוסרו. הן לרוב מגיעות אליי גם לאחר הלידה ובהריונות הבאים", מספרת אהרון, בעצמה אם ל-4.

צילום: צילום:יח''צ

איך מחטים סיניים ועיסוי מסייעים לנשים בהיריון?

"המרידיאנים שנמצאים לנו בגוף קשורים לאיברים שונים כמו לב וכליות. כאשר אנו מטפלים במרידיאנים ובמסלולים שלהם, אנחנו מצליחים לאזן את ההורמונים בגוף, שהם הדבר שהכי יוצא משליטה בזמן ההיריון ולאחר הלידה. הרבה בעיות מתחילות גם מהנפש, מגע טיפולי והקשבה ללא שיפוטיות מעניקים לנשים בהיריון גם את התמיכה והריפוי להם הן זקוק".

 

דיקור סיני משולב מגע לנשים בהיריון

אהרון נחשבת למטפלת ייחודית בתחומה היות והיא משלבת בין דיקור סיני לטיפולי מגע כמו שיאצו ועיסוי שוודי (כיאה למי שגדלה בשוודיה) ומטפלת רק בנשים.

"כאשר יש מגע וחיבור בין מטפלת למטופלת, האנרגיה זורמת מהר יותר והטיפול הופך להרבה יותר אפקטיבי", היא אומרת. הטיפולים, שיכולים להיעשות בלבוש מלא או בביגוד תחתון, יוצרים לדברי אהרון שינוי בזמן קצר. לעיתים תוך כ-20-10 מפגשים שבועיים ולעיתים מהטיפול הראשון.

הגיעה אליי מטופלת בחודש החמישי להריונה אשר סבלה מגירודים איומים שבין היתר הפריעו לה לישון - בעיה נפוצה מאוד של הריוניות. למטופלת הזאת היו גם מדדים לא תקינים של תפקודי כבד וההיריון שלה היה קשה, הן מבחינה רפואית והן מבחינה נפשית.

השינוי שחל בה מהטיפול הראשון השאיר את הרופאים המומים. הגירודים פחתו ברמה ניכרת ותפקודי הכבד שלה התאזנו. שיפור שהתבסס כולו על טיפול במגע, ללא שימוש בצמחים או תרופות".

צילום:יח''צ

אילו חששות יש לנשים שמגיעות לטיפול?

"חשוב להבהיר שהטיפול איננו מזיק בשום צורה לאישה ההריונית ואין לו תופעות לוואי. הוא מותר ואף מומלץ ע"י רופאים וגניקולוגים רבים. כל אישה שמגיעה אליי עוברת תשאול ואבחון מקיף. יש מי שחוששות מהמחטים של הדיקור הסיני, אבל הן מיד מבחינות שמדובר במחט דקה כמו שערה והיא איננה מורגשת, בדיוק כמו שעקיצת יתושה אינה מורגשת. בחודשים המתקדמים הדיקור לא נעשה באזור הבטן, כך שאין כל חשש לפגיעה בעובר".

צילום: צילום:יח''צ

טיפול בדיכאון אחרי לידה והיפוך עובר

אהרון מטפלת בנשים מהשבוע ה-16 להיריון ופוגשת אותן גם 6 שבועות לאחר לידה, כאשר הן חשות לעיתים בדכדוך, בחוסר תיאבון, בעייפות על רקע אנמיה ואיבוד דם ובחוסר שקט.

"כחלק מהטיפול אני מסייעת לנשים להגביר את קצת הפקת חלב האם למי שמניקה, מעניקה להן ייעוץ תזונתי ומחזקת להן את הדם והצ'י שהוא אנרגיית החיים. הן רואות כיצד השינה וההנקה נעשות טובות יותר בזכות הטיפול. בנוסף, הרבה נשים לא יודעות שדיקור סיני יכול לסייע גם להיפוך עובר שנמצא במצב עכוז בשבוע ה-35-34 להיריון ולחסוך להן את ההתערבות הרפואית הלא נעימה שקשורה בזה. היות ואני מלווה מטופלות שלי כבר שנים רבות, ברור לי כמה סבל וכאב יכולים להיחסך עם הטיפול הנכון. נשים רק צריכות לדעת לבקש אותו".

  

יצירת קשר

טלפון: 052-6157449

כתובת: חצב 20, יבנה

פייסבוק

אינסטגרם