גוף נפש ומה שביניהם: כך תעודדו את כוח הריפוי הטבעי של הגוף בעזרת כלים טבעיים

ענת גולדברג היא מטפלת מומחית בכלים טבעיים המציעה טיפול הוליסטי הכולל נטורופתיה, רפלקסולוגיה ותטא הילינג, הזמנתי אותה לאולפן כדי לשמוע ממנה בהרחבה על תחום העיסוק המרתק שלה

זמן צפייה: 12:29

ענת אני אשמח שנדבר קודם על נטורופתיה כי זה תחום באמת מרתק, מה היתרונות ולמי זה מתאים?

נטורופתיה זה תחום טיפול הוליסטי שמתייחס לכל הגורמים בחיים של בן אדם, ואותם אני לוקחת בחשבון בטיפול כדי לתת אבחון מדויק ותוכנית טיפול מדויקת. זה תחום שמעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף בעזרת כלים טבעיים, המטרה שלנו בטיפול היא לעזור ולהדריך את המטופל להבין איזה גורמים בחיים שלו מקדמים ומחזקים אותו, ואיזה דברים לא. דרך הידע הזה יכול המטופל לצאת וגם לטפל בעצמו, וגם למנוע מהדברים האלו לחזור בעתיד.

 

מהדברים שלך אני מבין כי נטורופתיה עובדת באופן מובהק על החיבור של בין גוף לנפש?

יש חיבור מובהק בהחלט, ויש לנו נטייה בתרבות המערבית לשכוח את החיבור הזה. תת המודע בעצם מיוצג על ידי הגוף שנותן סימנים ואותות כשדברים לא מסתדרים, והתפקיד שלנו זה להתעורר ולהבין מהם הדברים האלו. הרבה פעמים זה יכול להיות מטרד שיכול לתקוע את החיים ולעכב אותנו, אבל זה כמו איזה שהוא תמרור שבא לדייק משהו ולהבין מה עובד ומה פחות, בעצם הגוף והנפש מחוברים כאחד.

 

את יכולה לתת לי דוגמא למקרה כזה?

הגוף והנפש הם אחד וזה בא לידי ביטוי בכל הטיפולים כאשר אנחנו שמים את הזרקור על אורח החיים, יש לנו אורח חיים שיכול לעודד את התחושה הטובה, ויש כזה שיכול להכביד ולשחוק. יש אמונות שנמצאות בתת המודע שלנו שיוצרות את הצורה בה נתמודד עם החיים, למשל האם נפתח מחלות או נהיה בריאים. המטרה של טיפול בגוף ונפש היא ליצור את החיבור ולהבין איזה אמונות מקדמות את האדם ואיזה לא, ואז להחליף אותן בעזרת הדרכה.

 

אחד העקרונות שלך כמטפלת הוא להדריך אנשים שמגיעים אליך, איך זה עובד בעצם?

ההדרכה היא בעצם מה שעוזר למנוע מהמחלה או הכאב לחזור, אם אדם מבין מה גורם לבעיה, הוא יכול גם לקחת את זה בחשבון ולבחור לשנות את זה, כמובן שתהיה לו הרבה יותר מוטיבציה בצורה הזו. כשיש הדרכה וליווי מסודר, זה עוזר לאנשים לעשות סדר בדברים.

שתפי אותי קצת על התהליך שאת עוברת עם המטופל?

הנושא של התהליך עצמו מורכב גם מהשאלון שמטופל מקבל בבית עוד לפני שמתחילים, ואז הוא מבין את התמונה של החיים ואורח החיים שלו, איזה דברים משפיעים, וזה נותן לי את המידע הרלוונטי כדי להתאים תכנית טיפול ע"י אבחון שורש הבעיה. הוא מספר לי את כל הדברים הרלוונטיים על התלונה העיקרית שלו, כולל בדיקת מעבדה, ואז אני יכולה לתת הנחיות. כל זה קורה אחרי הפגישה הראשונה - אבחון של שורש הבעיה, הנחיות ראשוניות, ואז המשך מעקב כדי לוודא שהבעיה נעלמת והמטופל יכול לצאת לדרך חדשה.

 

האם ייעוץ תזונתי, ותרופות נטורופתיות הם גם חלק מהשירות שאת נותנת ללקוחות שלך?

נטורופתיה כוללת כל מיני ענפים בתוכה, אחד מהם היא ההבנה שתזונה היא התרופה שלנו והדלק העיקרי שלנו. בלי להבין איזה מזונות מחזקים או מחלישים אנחנו יכולים ללכת בערפל, ולכן אני מתאימה תכנית טיפול תזונתי מדויקת בהתאמה אישית כי לא כל מה שמתאים לאחד יתאים לאחר. בנוסף ישנם גם צמחי מרפא, תוספים ופרוביוטיקה.

 

מגיעים אליך אנשים שחיפשו נואשות פתרונות ברפואה הקונבנציונלית אבל התייאשו?

כן, ברוב המקרים הם כאלה שחיפשו פתרון ארוך טווח ברפואה הקונבנציונלית ולא מצאו. לא מכיוון שהיא לא טובה אלא כי מדובר ברפואת חירום לרוב והמטרה שלה הוא לתת טיפול אקוטי חזק כמו שיכוך כאב, טיפול אנטי דלקתי או אנטיביוטיקה. דברים כאלו לטווח הארוך יכולים לפגוע בגוף, הם פוגעים במנגנון הטבעי שמחזק אותו.

 

כחלק מהטיפול ההוליסטי שאת מציעה, את משתמשת גם בתחום שנקרא תטא הילינג, תוכלי לספר לי מעט יותר בהרחבה על שיטת הטיפול הזו?

זה בעצם שיטת ריפוי שהגיעה מאמריקה, ומתבססת על העיקרון שיש לנו אמונות שיוצרות את ההתנהגות שלנו ואל רובן אנחנו לא מודעים. שאנחנו מבינים את זה, אנחנו יכולים להבין אילו אמונות אילו ע"י שיטת חקירה לעומק שלומדים בטיפול תטא הילינג ולהחליף את האמונות באמונות מקדמות יותר. זה עוזר לאדם להתחבר לכוח של אהבה בלי תנאים, בלי להיכנס יותר מדי לנושא של דת זה כן מחבר אותנו ליכולת להתפלל ו"לקצור" את העוצמה שיש בכוח של התפילה וליצור ריפוי בעזרת מדיטציה ודמיון מודרך. זה כלי שעזר לי באופן אישי וגם עם מטופלים המון פעמים.

 

 

ואת גם מלמדת את השיטה הזו, אז איך בעצם מגיעים אלייך כדי ללמוד את התחום, ולמי זה מתאים?

התחום מתאים למגוון רחב של אנשים, אבל כן צריכה להיות שם אמונה בסיסית בכוח של אהבה כדי לקבל ממנו ריפוי, גם אני באופן אישי מאוד מאמינה בכוח הזה וזה כן משהו שמאוד מקדם את התהליך. בין היתר יצא לי להכשיר כל מיני מטפלים בשיטה הזו כדי להרחיב את סל הכלים שלהם. גם בשביל טיפול עצמי זה משהו שחוסך הרבה זמן וכסף כי יש לך איזה שהוא כלי שנותן לך את היכולת הזאת.

 

עוד שיטה שאת מתמחה בה היא רפלקסולוגיה, כיצד התחום הזה עוזר לך עם המטופלים?

רפלקסולוגיה זו שיטה יפהפייה שעוזרת לנו להבין גם את הצד הנפשי של האדם וגם את הצד הפיזי. בעצם כף הרגל היא כמו שער לכל הגוף, היא יכולה להראות לנו את כל האיברים של הגוף. בצורה הזו אפשר להתייחס אליהם ולטפל בהם, וגם לקבל מידע על כל מה שקורה בגוף, זה משהו שמאוד מרגיע, משפר את זרימת הדם ומערכת החיסון, ועוזר לי להתחבר למטופלים בעזרת טיפול מגע שאינו פולשני. בנוסף זה מאוד מחבר למקום של מדיטציה ועוזר לי לשלב בפנים גם את התטא הילינג.

 

שתפי אותי בסיפורי הצלחה שהיו לך

בתחום של עבודות אמונות יצא לי לעבוד עם הרבה מטופלות בנושא של כאבי וסת, ראיתי שאמונות הקשורות לנשיות, זוגיות, אימהות, וכל הנושא של תפקידי האישה והגבר, זה משהו שיכול ליצור כל מיני קונפליקטים פנימיים. אפילו רק מתוך השיחה שדיברנו על כך בפעם הראשונה, כבר היו נשים שחזר להם הוסת אחרי הרבה מאוד זמן. היה לי מקרה ספציפי של מטופלת שהגיע אליי בשנות השלושים, אחרי שלא קיבלה וסת במהלך שנה שלימה, ורצתה להחזיר אותה כדי להיכנס להריון בעתיד. מה שהיה זה שבבדיקות הדם ראיתי מדד של פרולקטין גבוהה, זה משהו שיכול להצביע על גידול שפיר בבלוטת ההיפופיזה, שלחתי אותה לסיטי ובאמת היה שם את הגידול. בעבודה משולבת בשיתוף פעולה עם הרפואה הקונבנציונלית, תזונה צמחי מרפא ועבודת אמונות, הצלחנו לאזן את הגידול הזה והמחזור שלה הגיע, ואחרי כמה חודשים היא גם נכנסה להריון.

 

סיפרת לי שיש גם איזה שהוא ניסוי מעניין שהתרחש בשנים האחרונות?

נכון. הניסוי הזה הוא ניסוי פורץ דרך, רופאה בשם דוקטור שירלי שפירא מבית החולים מאיר בכפר סבא, היא מנהלת מחלקה של חולים במחלת CLL - לוקמיה כרונית. דרך טיפול רגשי של עבודת אמונות וחיבור רוחני לתודעה של אחדות, יש שיפור של חמישים אחוז בהפחתה של ייצור תאי דם לבנים שהם המדד למחלה לעומת קבוצת הביקורת. זה משהו שחשוב לי לשקף, שתיים מהמורות שלי הן חלק מהצוות המטפל, אז מי שמעוניין ופתוח לתמוך בזה מוזמן לפנות אליי.

סיפרת לי שאת גם מעבירה קורסים דיגיטליים נכון?

נכון. הקורסים הדיגיטליים פונים לנשים שרוצות לשפר את מצב המחזור שלהן ולחיות ללא כאבי וסת. כי אם אני הצלחתי להגיע ממצב של מיגרנות קשות וכאבי וסת כל חודש, שדורשים משככי כאבים וימי מחלה למצב שבו אני בקושי מרגישה את המחזור, אז זה משהו שאני שמחה להעביר הלאה וראיתי את זה גם עובד. הקורס הזה הוא קורס תהליכי עם שיעורים קצרים וממוקדים של שמונה שבועות, קבוצת פייסבוק סגורה שבה אני מחויבת להצלחה של הנשים החברות בה, והשאר יושק בקרוב.

 

בעזרת טיפול בכלים טבעיים תוכלו להתחבר מחדש לגוף ולנפש שלכם, ולפתור בעיות שגם הרפואה המודרנית לא תמיד מסוגלת לספק להם מענה.

 

www.goldberganat.com

טלפון - 0502647004