'מיקי יקוטי איתור כספים אבודים': כך תגלו אם יש לכם כספי פנסיה ופיצויים אבודים אצל חברות הביטוח

ייתכן כי לחלקכם ישנם כספים אבודים ששכחתם מקיומם והם ''שוכבים'' אצל חברות הביטוח או מוסדות פיננסיים. איך מאתרים אותם? בדיוק לשם כך הזמנו לאולפן את מיקי יקוטי, בעלת חברה המתמחה באיתור כספים אבודים והשבתם ללקוחות

זמן צפייה: 08:08

ברשותך נתחיל מהתחלה, מהם כספים אבודים?

אלו כספים שהם קופות לא פעילות שנמצאות בחברות הביטוח, ואין להן דורש. הרבה אנשים סיימו לעבוד, ולא יודעים שיש להם כסף בחברות הביטוח, לרוב הם חושבים שהם הוציאו את הכסף אבל הם לא יודעים באמת שיש כסף בעוד חברות ביטוח. החברות למעשה עושות מעבר מחברה לחברה, מניידים את הכספים מקופה לקופה, וכך נשארים זנבות בחברות הביטוח שאנשים לא מודעים אליהם. 

 

 למי כדאי לבצע את הבדיקה?

אני חושבת שכל אדם במדינה צריך לעשות את הבדיקה הזאת, למען הסר ספק צריך לעשות את הבדיקה כדי להסיר את אי הוודאות. במידה ויש, החברה שלנו מתמחה גם בלהוציא את הכסף עבור הלקוח ולא רק להגיד לו כמה כסף יש לו ואיפה, אנחנו עוזרים לו לקבל את כל הכסף ישירות לחשבון. אנחנו מתמודדים עם חברות הביטוח, עם המעסיקים, עם פקידי שומה כי יש מצבים שהטפסים של המעסיקים ישנים או שהם פשטו רגל ואז פקידי שומה לא מאשרים את המסמכים שלהם. אנחנו מטפלים מול כל הרשויות על מנת להביא את הפדיון למצב של פיקס, ושכל הכסף יכנס ללקוח ישירות לחשבון. 

 

 מה כולל תהליך איתור הכספים שאתם מבצעים?

הבדיקה כוללת פתיחת תיק שזה ההליך הראשוני, בעזרתו אנחנו מגישים את הבקשה למשרד האוצר כדי לבדוק האם יש ללקוח כספים שהם נזילים ולא פעילים. אנחנו כמובן לא נוגעים בכספי פנסיה ובקופה פעילה של מעסיק נוכחי שבה בן אדם עובד, צובר כסף ומודע לקיומה. מה שאנחנו עושים זה לשמח אנשים בכך שאנחנו מספרים להם על כספים שהם לא יודעים על קיומם. 

 

מה ההבדל בין בדיקה ב''הר הכסף'' שכולם מכירים לבין הבדיקות שאתם מבצעים?

הר הכסף זו בדיקה חינמית שנותנת אינפורמציה של בערך 20-30% לעומתנו שאנחנו נותנים 100%, אחת הסיבות לכך היא שברגע שנכנסים להר הכסף המדינה קצת מקשה על האנשים להיכנס לאתר. בעבר זה היה יותר קל, וגם הם היו מקבלים שם של חברת ביטוח וצריכים להתחיל את הפרוצדורה מולם, שרוב הפעמים אנשים מתייאשים רק מלהרים טלפון לחברות הביטוח. היום צריך ממש להירשם כדי להיכנס לאתר של הר הביטוח, יש קוד והנפקה וזה הרבה יותר מורכב, וגם אם הצלחת אתה מקבל רק שם של חברת ביטוח. 

 

יש אנשים שהם פחות טכנולוגים ואומרים 'זה לא בשבילנו'?

חד משמעית, אם יש אנשים שהם אלופים טכנולוגית, והם יודעים להתקשר ולבדוק אז זה פחות בשבילם. אבל אנשים שנתקלים בבעיה, לא יודעים איך להיכנס לפרטים, איך להתמודד מול חברות הביטוח, בשביל זה אנחנו קיימים. הבדיקה אצלנו היא לא רק שם של חברה אלא ממש 60 שנה אחורה אנחנו בודקים, עם השם של מקום העבודה, כמה כסף הפרישו ומתי, האם זה לפיצויים או לפנסיה. רוב האנשים לא יודעים שעל הקופות הלא פעילות והם משלמים עמלה מרבית ביותר, זאת אומרת שחברות הביטוח מרוויחות מזה שלקוחות לא מוציאים את הכסף, לכן הן כל הזמן עושים כל מיני קיצורי דרך כדי שהלקוחות לא יגלו שיש להם קופה לא פעילה. 

 

לאחר שמצאתם כספים אבודים עבור הלקוח, האם אתם גם מסייעים ללקוח לקבל את הכספים לחשבון?

זה מתחיל מפתיחת תיק, אנחנו מחכים מספר ימי עסקים עד שהמידע חוזר אלינו. ברגע שמגיע התיק מתחיל הליווי האישי, במידה ואין כסף הלקוח מקבל למייל דוח מסודר שמראה לו שהבדיקה נעשתה בכל ה-87 גופים ואין לו כסף. יחד עם זאת, הוא רואה את הכסף שיש לו ממקום העבודה הנוכחי, ככה שהוא יכול לראות האם מקום העבודה הנוכחי מפריש לו את הכספים כחוק. זה במידה ולא אותרו כספים, אנחנו גם מגישים את הדוח לבנקים שדורשים את התיק, הוצאות לפועל, עורכי דין, בעצם התיק הזה משמש את הלקוחות לעוד דברים. חשוב לי לציין כי במידה ואנחנו לא מאתרים קופות של כספים שמגיעים ללקוח הוא לא משלם על השירות של איתור הכספים. 

 

במידה ואותרו כספים, אז הליווי מתחיל ממש ברמה יומיומית אנחנו מאמתים את הסכומים מול חברות הביטוח, בודקים מה נזיל ומה לא? ומתחילים לעבוד מול מעסיקים, פקידי שומה, ביטוח לאומי, ודואגים לכל המסמכים שצריך. התשלום אלינו מתבצע רק במידה ונמצאו כספים נזילים והם הועברו לחשבון הלקוח. 

 

 יש אנשים שנמנעים מלבצע את התהליך מול חברות מחשש לרמאות, כיצד נזהר ממקרים כאלו?

אני משתדלת לעשות חוויה מתקנת, אני נחשפת לאנשים שאמרו להם בואו תבדקו ולא חזרו אליהם מאז. זאת הסיבה שבגינה אני נוהגת לעבודה על הפרסום האישי שלי, לפרסם באתר תודות של לקוחות כדי שאנשים יראו שיש עם מי לדבר. אנחנו לא שם רק בשביל לפתוח את התיק ולהגיד ללקוח להתראות, הלקוח לא מסיים אצלנו טיפול עד שהוא מקבל את הדוח בצורה מסודרת. הכל אצלנו מתועד, מסודר, מתי הוא קיבל את המייל, לאיזה מייל, תאריך מתי התחיל טיפול. מי שסיים את הטיפול מקבל מאיתנו הודעה על סיום הטיפול, מקבלים את התודה שלו והיא עולה לאתר, אין דבר כזה שלקוח מתקשר ואומר 'נעלמתם לי' או 'לא קיבלתי מכם מענה' - אין אצלנו דברים כאלו. 

 

לאחר בדיקה פשוטה תוכלו לבדוק האם יש ברשותכם כספים אבודים, אותם תוכלו לקבל באמצעות ליווי מקצועי של חברה המתמחה בכך.

פייסבוק
טלפון: 052-6874694
מייל: Miki@myllf.co.il