משיכת כספי פנסיה? 'מגנט הכסף' יבצעו עבורכם בדיקה מקיפה וחינמית בנוגע לכספים שלכם 

לא רבים יודעים, אבל את כספי הפנסיה שחסכתם במהלך חייכם תוכלו למשוך טרם היציאה לפנסיה למטרות אחרות. כדי להבין כיצד עושים זאת הזמנתי לאולפן את עדי, הבעלים של חברת 'מגנט הכסף'

זמן צפייה: 06:05

מהם השירותים שאתם נותנים ללקוחות ב'מגנט הכסף'?

אנחנו מבצעים בדיקה ראשונית ללא עלות, כמובן בודקים האם ללקוח יש את הכספים האלו שאפשר למשוך מחברות הביטוח, ובמידה וכן תוך ארבעה ימי עסקים אנחנו מכניסים את הכסף לחשבון הבנק. היה לי לקוח בשם רן שקיבל ממני תוך ארבעה ימי עסקים יותר מ-160,000 שקל על חשבון הבנק, זה עזר לו ממש כי הוא גרוש והיה צריך לקנות רכב, לדעתי זה סידר לו את כל הבלאגנים. 

 

מי קהל היעד שלכם? איזה לקוחות מגיעים אליכם?

מגיעים אלינו לקוחות מכל הארץ, חוץ מלקוחות מעוקלים שאנחנו לא מטפלים כי אין דרך לעזור להם. אבל מכל הארץ מגיעים עובדי נמל, עובדי עיריות, אנשים שצריכים כסף, שרוצים לעזור לילדים שלהם או נמצאים במצב כלכלי לא טוב ואין להם דרך לארגן את הכסף הזה. אותם אנשים פונים אלינו ואנחנו נותנים להם את כל האופציות הרלוונטיות כדי להכניס להם את הכסף לחשבון הבנק. 

 

מהן הסיבות שבגללן הלקוחות שלך רוצים למשוך את הכספים הפנסיונים לפני הזמן המיועד?

קודם כל מצב כלכלי, הקורונה שיבשה לכולם את המצב הפיננסי ולאנשים אין מה לאכול בבית, ויש גנים או מזונות לשלם, והבנק גם לא נותן הלוואות בתקופת הקורונה כי הוא יודע שאין להם מאיפה להחזיר. האפשרות היחידה שיש להם זה למשוך כספים מהפנסיה, מהגמל, מהשתלמויות לפני הזמן, כדי לתת להם קצת אוויר לנשימה לחיות כמו שצריך. 

 

ספר לי קצת על התהליך שקורה כאשר לקוח מעוניין למשוך את כספי הפנסיה שלו? 

במידה והוא מעוניין למשוך את הכספים הוא משאיר לנו את הפרטים שלו ת"ז ותאריך הנפקה עם מספר טלפון, אנחנו חוזרים אליו במהירות מיידית. התהליך הראשוני אני מדגיש הוא חינמי ללא עלות, אנחנו מתנהלים מול הלקוח ואומרים לו יש לך את הכספים איקס וואי. במידה והוא ממשיך איתנו את התהליך, הוא שולח לי צילום ת"ז, צילום צ'ק מבוטל ישירות לחשבון או לוואטסאפ, ופה מתחיל התהליך של ארבעה ימי עסקים והכסף בבנק.

 

האם יש אנשים שמקבלים סירוב למשיכה של כספים? ואם כן, מהן הסיבות?

כן, רק אנשים שמעוקלים על ידי חברות הביטוח, או אנשים שלקחו הלוואה על חשבון הקופה, לפעמים עדיין יש פתרון למצוא להם אבל זה יותר מסובך. 

 

האם יש אפשרות למשוך רק חלק מהסכום? 

כן, לצורך העניין אדם עובד 20 שנה שבמהלכם הוא עבד בכמה מקומות עבודה, הוא יכול למשוך את הכספים מהמקומות האחרונים בהם הוא עבד ולא מהנוכחי, יש לו כמובן כספי תגמולים שלוקחים עליהם מס 35%. אנחנו יכולים למצוא לו פתרון שלא יפגע בו כלכלית, בן אדם רוצה שישאר לו כסף בפנסיה, אז אנחנו מושכים לו רק חלק מהכספים ומקטינים לו את ה"נזק" של התהליך. 

 

איך עובד המיסוי על כספי פנסיה שנמשכים טרם הזמן? 

כל כספי הקצבה לצורך העניין פנסיה וגמל קצבתי לוקחים עליהם 35% מהמדינה, כל אחד שעושה את התהליך יש לו אפשרות לבקש החזרי מס אחרי שנה ולקבל חלק מהכספים בחזרה. זה לכאן ולכאן, 50\50, תלוי מי עושה לו את התהליך. 

 

איך זה עובד למעשה?

פונים לחברה שעושה החזרי מס, אני בעצמי גם משכתי את כספי הפנסיה לפני הזמן, לקחו לי מיסוי גבוה וכמובן שעשיתי החזר מס גבוה שבחיים לא קיבלתי החזר מס, אבל קיבלתי את הכסף בחזרה ואפילו יותר ממה שמגיע לי. 

 

מה הייחודיות של החברה שלכם לעומת חברות אחרות בתחום? 

אנחנו לא גובים פתיחות תיקים, אם הכסף לא נכנס ללקוח הוא לא משלם שקל. אני בעצמי עשיתי תהליך לפני שלוש שנים, שילמתי פתיחת תיק 3,000 שקל ולא הוציאו לי שום דבר. 

אצלנו התהליך הוא ללא עלות, ואם לא קיבלת לא שילמת. 

 

 אז  אם אתם שוקלים האם כדאי לכם למשוך את כספי הפנסיה או לא, ב'מגנט הכסף' יבצעו עבורכם בדיקה חינמית ומקיפה בנוגע לכספים הפנסיונים שלכם, ומשם - זה תלוי בכם

 

טלפון - 0547508560