משכנתא INVEST: המוצר החדשני שמלהיב את כרישי הנדל"ן ושוק הון גם יחד

במה כדאי לנו יותר להשקיע, בנדל"ן או בשוק ההון? השאלה הזו עולה בכל שיחת סלון, ומצד כל מי שיש לו כסף פנוי שאותו הוא מחפש להשקיע במטרה להרוויח תשואה פסיבית

משכנתא INVEST

זה לא באמת כל כך מסובך, הנה מספר נתונים שכדאי לדעת: לפי הלמ"ס, מאז 2008 ועד היום הנדל"ן עלה ביותר מ 200%, כאשר בשנה האחרונה בלבד עלו מחירי הנדל"ן בכ- 10%. על פי הערכות של שר האוצר, גם בשנת 2022 מחירי הנדל"ן יעלו ב 5-6%. מצד שני מאז 2008 ועד היום מדד המניות האמריקאי S&P עלה בכ- 400%, בעוד שמדד ת"א 125 עלה בכ- 300%. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי אין מגבלת מינימום על סכום ההשקעה בשוק ההון, בעוד שלדירה נדרש הון עצמי מינימלי.

משכנתא INVEST: מרוויחים משני הצדדים

באופן טבעי אנשי שוק ההון ואנשי הנדל"ן מנסים להוכיח מי מהם צודק ומרוויח יותר, לעומת זאת יש מי שבחר לשנות את פני התמונה מקצה לקצה ובנה אפשרות בה ניתן להשקיע גם בנדל"ן וגם בשוק ההון תחת מטריה אחת.

לראשונה בישראל, אופיר פאר, יועץ משכנתאות בכיר הפעיל בתחום כבר למעלה מעשור וחוסך בייעוץ משכנתאות (ובמיחזור משכנתא) עשרות עד מאות אלפי שקלים, פיתח מוצר ייחודי כדי להשיג ללקוחותיו את השילוב המנצח של השקעה בנדל"ן בה ההון הראשוני צמוד לביצועי שוק ההון.

על המוצר החדש והייחודי שהוא גיבש ומיישם הלכה למעשה ביחד עם מיטב בתי ההשקעות, פאר מספר: "ראשית, מדובר גם ברכישת דירה למגורים או דירה להשקעה. בשלב הראשון אנו מסייעים לבני הזוג ,המשקיעים, למפות את הנכסים הפיננסיים שלהם כדי לאמוד נכונה את ההון העצמי (בהרבה מקרים לקוחות לא מודעים לקופות וצבירות מהילדות או קרנות אחרות שניתן למנף ולהגדיל את ההון העצמי).

צריך להבין את חוקי הכלכלה החדשה: הון עצמי צריך לעבוד. רוב רוכשי הדירות , בין אם זה למגורים או השקעה מזרימים את הכסף לבנק ולוקחים משכנתא, ומאותו רגע כל ההון העצמי מפסיק "לעבוד". כמובן שערך הדירה צפוי שיעלה, אך בכל מקרה ההון הראשוני שהוזרם מרותק לדירה ונגרם הפסד של התשואה האלטרנטיבית שבשוק ההון.

באנו לפתור את הדילמה הזו בכך שאנו מאפשרים לרוכשי הדירות או למשקיעי הנדל"ן להשקיע את ההון העצמי הראשוני (כולו או חלקו) באפיק השקעה לבחירתם ממיטב בתי ההשקעות בישראל, אבל עם אפשרות לבצע מינוף על תוכנית ההשקעה שלהם.

מינוף, כלומר לנצל את ההון שהושקע באותו בית השקעות ולקבל עליו הלוואה, ברוב המקרים עד כ 80% מהצבירה ובריבית נמוכה מאוד, לעיתים אף פריים  בלבד (נכון להיום הפריים הינו 1.6% שנתי). לאחר מכן, אפילו בתוך ימים ספורים מההשקעה, את ההון שקיבלנו כהלוואה בריבית המאוד נמוכה הזו, מזרימים לעסקת הנדל"ן לרכישת הדירה.

הסכום הכולל מייצר תשואה בשוק ההון במקביל לכך שאנו נהנים מעליית ערך של הנדל"ן, עליית ערך על כל ה100%  נדל"ן, כולל על החלק שמומן ממשכנתא שבאה מכספי הבנק. נציין רק שיש לשקול את כל הפרמטרים במינוף ההשקעה, ולבצע אך ורק עם גורמי מקצוע מורשים על פי חוק. בכל הנוגע למשכנתא, ניתן לקבל היום עד 85% מימון משווי הנכס הנרכש. דבר שלא היה אפשרי בעבר".

למי זה מתאים?

משכנתא INVEST
צילום: צילום: דני כתרי

פאר, בן 49, עבד בעולם הבנקאות במשך 12 שנים, כאשר בין היתר מילא תפקידים מפתח בתחומי ניהול ותפעול אשראי של לקוחות, כך שהוא מכיר  כיצד המערכת הבנקאית מתנהלת, חושבת ומדברת מבפנים. תוך כדי תנועה הוא החל לעסוק בתחום רכישות נדל"ן באופן עצמאי, ולאחר שצבר ניסיון ורזומה בתחום, כתב גם את הספר המצליח: "6 דרכים קלות לחסוך במשכנתא שלך".

שאלנו את אופיר פאר למי המוצר שבנה יכול להתאים, על כך הוא השיב: "שיטת הפעולה הזו מתאימה לכל מי שמבקש לרכוש דירה ראשונה או למי שמבקשים לרכוש דירה להשקעה וליהנות הן מעליית ערך הנדל"ן וגם מרווחים בשוק ההון וכד'.

חלק נכבד מלקוחותינו, פורשי קבע ושירותי הביטחון, המתמודדים עם מציאות פיננסית חדשה ומורכבת, כשברוב המקרים נחשפו מעט מאוד לתחום הפיננסי במהלך החממה של השירות הארוך כעת מתמודדים עם החלטות חשובות וסכומי כסף ומענקים גדולים.

חלק אחר, פורשים לפנסיה מהחברות הגדולות במשק שמחפשים תכנון פרישה ופתרונות להשקעה ומיצוי נכון של מענקי הפרישה, כולל מינוף ההון האישי בכדי לייצר אפשרות להגדלת הצבירות לגיל הפרישה".

אין לראות באמור לעיל ייעוץ השקעות או המלצה לביצוע השקעה כלשהי. כל פעולה פיננסית יש לבצע בהתאמה אישית עם אנשי מקצוע מורשים כחוק.

משכנתא INVEST: יצירת קשר

משכנתא INVEST
צילום: צילום: דני כתרי

לפרטים נוספים אודות המוצר החדשני שמשלב בתוכו שני עולמות שקודם לכן לא התחברו האחד עם השני, עולם שוק ההון ועולם הנדל"ן, אפשר ליצור קשר ישיר עם אופיר פאר בטלפון: 054-7137989

ולשמוע לפרטי פרטים אודות המספרים ואחוזי התשואה שניתן לקבל בזכות משכנתא INVEST.

אתר

פייסבוק

אינסטגרם