בניית אתר וורדפרס שיהווה מקפצה לעסק שלך

שיווק דיגיטלי מהווה חלק משמעותי בצמיחה והצלחת העסק. אתר הוא אחד הנכסים הדיגיטליים החשובים ביותר עבור עסקים רבים, במיוחד כשמדובר בעסקים וחברות בינוניות וגדולות. נפגשנו לשוחח עם אורי בן-סימון, מומחה בבניית אתרי וורדפרס ו-מפתח Full Stack מנוסה, על הקמת אתרים ואתרי וורדפרס בפרט

אורי בן סימון | צילום: יח"צ

ניתן לבנות אתרים על גבי פלטפורמות שונות, וורדפרס היא מהטובות ביותר והמובילות בארץ ובעולם. אם בחרתם בוורדפרס, על מנת שהאתר שלכם יצא מוצלח ויענה על הצרכים, הרצונות והחלומות שלכם, אתם צריכים שלושה אנשי מקצוע התפורים למידותיכם: מעצב גרפי, בונה אתרי וורדפרס ועורך תוכן.

 

העשירון העליון

בעוד מרבית המפתחים העוסקים בבניית אתרי וורדפרס עובדים עם אלמנטור ו-Page Builders אחרים, בן-סימון משתייך לאחוזון של בוני אתרי וורדפרס שכותב את הקוד בעצמו בשפת HTML.

הוא החל את דרכו המקצועית לפני כ-14 שנים כמתכנת WEB בטכנולוגיות מיקרוסופט ובמהלך 9 השנים האחרונות עובד בבניית אתרי וורדפרס מכל הסוגים ובכל קנה מידה, לאחר שגילה את נפלאות הקוד הפתוח.

 

"ניתן להשתמש בעת בניית אתר וורדפרס באלמנטור או ב-Page Builders אחרים ולבנות אתרים מצוינים ללא ידע בקוד, אבל בונה אתרי וורדפרס שמשתמש בכתיבת קוד באופן עצמאי ייצור אתר טוב יותר במספר היבטים: פיתוח, תפעול וקידום האתר", מסביר אורי.

 

וורדפרס למתחילים

"כאמור וורדפרס הינה מערכת ניהול תוכן ועיצוב המאפשרת הקמת אתרים על בסיס תבניות עיצוביות - מוכנות מראש או הנבנות בהתאמה אישית לדרישות הלקוח - עם מאגר פלאגינים ענק הולך וגדל ואפשרויות פונקציונליות רבות נוספות", מבהיר אורי.

צילום: צילום:יח''צ

בניגוד לממשקים אחרים לניהול אתרים, כמו ממשקים הבנויים ב-asp.net של מייקרוסופט למשל, וורדפרס מבוססת על קוד פתוח. מערכת הבנויה בוורדפרס הינה מערכת המותאמת כמו כפפה ליד למנועי חיפוש כדוגמת גוגל. אם בונים אתר וורדפרס ומנהלים אותו כמו שצריך זה משרת את אחת מהמטרות החשובות ביותר של עסקים וארגונים רבים - להיות מדורגים גבוה בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים. עם כל הכבוד לגוגל, ויש כבוד, יש גם ערוצים דיגיטליים אחרים המשמשים עסקים לשיווק ופרסום אורגני או ממומן כגון: רשתות חברתיות, יוטיוב ועוד. בניית אתר וורדפרס ברמה גבוהה תגדיל את אחוזי ההצלחה של עבודת השיווק ופרסום בערוצים אלה.

 

מה הם ההבדלים העיקריים בין קוד פתוח לקוד סגור?

לכל אתר יש קוד מקור, קוד המקור של וורדפרס הוא קוד פתוח. כלומר, הוא נגיש ופתוח לכל משתמש, כל אדם או בעל עסק, בונה אתרים וכדומה יכולים להקים אתר וורדפרס. לאחר שהאתר הוקם אין גישה לכל אחד, אלא לבעלי העסק ובעלי התפקידים המתפעלים אותו בלבד. קוד סגור לעומת זאת הוא קוד שנכתב באופן בלעדי עבור עסקים, שאינם רוצים לחשוף את הקוד שלהם לאף אחד. למשל, חברות טכנולוגיות גדולות אשר בשוק שלהם תחרות גדולה משתמשים בקוד סגור להקמת האתר.

 

מהם ההבדלים בין כתיבת קוד להקמת אתר וורדפרס לעומת שימוש ב-page builders?

כתיבת קוד HTML בצורה נקייה וסמנטית וחיבור תוסף צד שרת ACF מאפשרים קריאות דאטה בייס מהירות וממוטבות יותר. התוצאה: ציונים גבוהים יותר בבדיקות מהירות של גוגל שנערכות לאתר, מה שתורם לשיפור איכות הקידום האורגני. בנוסף, האתר מוכן באופן מובנה לקידום במנועי חיפוש, ומה שהופך את העבודה של אחראי הקידום האורגני לקלה יותר.

האלמנטור לעומת זאת מייצר קוד HTML מנופח ואיטי, ועושה הרבה קריאות לדאטה בייס. קריאות אלה לא ממוטבות ומכבידות על האתר מבחינת ביצועים ומשאבי שרת. חסרון נוסף של האלמנטור הוא שעדכוני גרסאות במקרים רבים יכולים לגרום לתקלות באתר".

הבדלים אלה נוגעים בחוויית המשתמש UI/UX. ככל שחוויה זו טובה יותר, קרי בעלת ממשק משתמש ברמה גבוהה, היא תשאיר את הגולשים באתר ותוביל אף לחזרה שלהם. בכך תשיגו מטרות שונות שהצבתם לעצמכם כגון: הגדלת החשיפה למותג, יצירת לידים ועוד.

צילום: צילום:יח''צ

איזה עוד הבדלים יש ביניהם?

ממשק נוח יותר להזנת תכנים באדמין של אתר הוורדפרס ו- Separation of Concerns, כלומר הפרדה המאפשרת לבעלי מקצוע שעובדים באתר להתעסק רק במה שרלוונטי להם. המעצב מתמקד בעיצוב, המפתח בתכנות הקוד ובכל הנוגע לבניית האתר ועורך התוכן מתעסק רק בהעלאת ועריכת טקסטים, תמונות וסרטונים.

 

בנוסף לידע המקצועי הנרחב והניסיון העשיר שלך בתחום, מה עוד אתה מביא לשולחן?

"אני מספק שירות אחסון אתרים מהיר ואיכותי, השרתים שהאתרים מאוחסנים בהם חזקים ואני מקצה כמות משאבים נדיבה לכל אתר. האתרים שאני בונה מותאמים לכל סוגי המכשירים והמסכים.

אני קשוב לצרכים ולדרישות של לקוחותיי, לרבות של המעצב הגרפי בכל היבט עבודתי. החל משעות עבודה מרובות (מעבר לשעות העבודה המקובלות), מתן שירות ותמיכה בכל צעד ושעל ועד לתוצר המוגמר - אתר מדויק ומוקפד בהתאם לצרכים שלהם ועד לרמת פיקסל פרפקט.

צילום: צילום:יח''צ

זו גם הסיבה שבחר לוגו של מגדלור עבור העסק שלו: השלכת זרקור ושימת תשומת לב מרובה על כל פרויקט ופרויקט.

ליצירת קשר: אורי בן-סימון: 054-7558715

אתר