גדול מהחיים: דרור אגרא מסייע למשפחות גם בתקופת הקורונה

תקופת הקורונה מזמנת למשפחות העמותה אתגרים והתמודדויות חדשות שלא הכירו קודם לכן. דרור אגרא מתנדב בגדולים מהחיים, ומוצא את הדרך להקל על המשפחות במיוחד בתקופה הזו, עם הרבה מאד מחוות קטנות שעושות הבדל גדול

דרור אגרא, בן 53 מפתח תקוה, נשוי ואב לשלושה ילדים, השתחרר בדצמבר האחרון אחרי שירות בן 25 שנה במשרד ראש הממשלה וידע שהדבר הראשון שהוא הולך לעשות בחייו החדשים הוא למצוא מטרה טובה ולהתחיל להתנדב. כך הגיע לעמותת "גדולים מהחיים", וביקש להשתלב ולתרום בכל מה שאפשר.

זמן קצר אחרי שהתחיל להתנדב בעמותה פרצה מגיפת הקורונה, ודרור מצא את עצמו מסייע למשפחות במגוון דרכים הקשורות למגבלות ולקשיים החדשים שהתמודדו איתן בעקבות המצב.

דרור מספר: "אחד הדברים המשמעותיים שאני עושה, הוא לערוך קניות פעם בשבוע עבור משפחה של ילדה חולה. אני עוזר להם באופן קבוע, מקבל מהם רשימת קניות ומביא להם את המצרכים עד הבית. בהתחלה לא הבנתי מה הקושי, אבל מהר מאד הסתבר לי שבתוך תקופה מאד קצרה, הבת אובחנה עם לוקמיה והבן אושפז בטיפול נמרץ עם מחלת ריאות קשה. בתוך שבועיים חרב עליהם עולמם. שני הילדים במצב קשה, בסיכון גבוה והמשפחה נאלצת לשהות בבידוד על מנת להגן על הילדים. גם עזרה קטנה כמו קניות פעם בשבוע, מאפשרת להם לדאוג לדבר אחד פחות, ופותרת להם בעיה משמעותית של נגישות.

בנוסף, אני מסייע בכל משלוח, העברה או נסיעה כשמתעורר הצורך. חלוקת סלי מזון למשפחות העמותה, חלוקת עוגות גבינה בשבועות. סייעתי בתפעול ובארגון מערך המתנדבים למכירת משלוחי מנות בפורים בקניונים ואני משתדל לעמוד לרשות העמותה בכל עניין. לעיתים קרובות ילדיי מצטרפים אלי להתנדבות. שחר, בן 22 ונטע, בת 16.5 מסייעים לי באופן שוטף, במכירות מארזים, בקניות, בשליחויות, ולוקחים חלק בלתי נפרד בפעילות שלי בעמותה.

מיום של התנדבות אני לוקח איתי את הפרופורציות, מעריך את האופטימיות של המשפחות שאני בא איתן במגע ומתרגש מהקשרים שנוצרים. ביום הולדתי שלחו לי בנות המשפחה שאני עורך עבורן את הקניות, סרטון ברכה מרגש מאד שהמחיש לי עד כמה כל עזרה היא משמעותית.

זו תקופה לא קלה לכולם, ולמשפחות לילדים חולי סרטן בפרט. כשאני מתנדב, אני לא חושש מהקורונה. אני חובש מסיכה, פועל לפי ההנחיות ועושה את המקסימום כדי לשמור על ביטחון המשפחות. לא היה לי ספק לרגע שבמיוחד עכשיו, צריך לצאת מהבית ולתת לאחרים. אני קורא לכל מי שמתלבט, ורוצה להיות מאושר, לצאת ולהתנדב.
שמעתי פעם שאושר = הנאה + משמעות. הנאות יש לנו על בסיס קבוע, אבל משמעות, היא הדבר שכל אחד מאיתנו צריך למצוא. אין ספק שתמיכה במשפחות גדולים מהחיים מספקת משמעות וערך אמיתי".

רוצים ללמוד עוד על התנדבות בגדולים מהחיים? לחצו כאן>> http://bit.ly/2U4QSvA